Skocz do zawartości

Kolumny i wzmacniacz do 3000 PLN.


Lazzy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Nagły zastrzyk gotówki i od razu pomysły na jej wydanie ;). Aktualnie posiadam kolumny Microlab Solo 7c, które - pomimo tego, że bardzo dobrze spełniają moje oczekiwania - chciałbym wymienić na coś lepszego, bo wiem, że to nie jest najwyższa półka. Z tego względu chcę się doradzić w kwestii wyboru nowych kolumn i wzmacniacza w cenie łącznej do 3.000 złotych.

Słucham rapu, jazzu i soulu, lubię dobrą dawkę basu. Pokój, w którym kolumny będą stały ma ok. 20 m2.

Najlepiej, żeby były to kolumny podłogowe.

Jakie kolumny i wzmacniacz mi w takim razie polecicie ?

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję do odsłuchów model, kt. potaniał z 2000, jest za 1500 do wzięcia, marantz pm6004. Miałem pm6003, znakomity, oddałem z bólem bratu do cd8003, sam zakupiłem pm 5003, podobnie rozdzielczy, niestety barwy chłodniej, kiedy 6003 był kolorowy. I analityczny. Czytałem rewelacje o pm6004, gdybym miał kupować wzmak byłby to właśnie ten. Marantz 6003 z łatwością - w zakresie moich gustów - skopał d. yamasze as500. Był jeszcze bardziej rozdzielczy, ale kolorowy. Porównywałem je wówczas na diamond 9.5 , 9.4 i mission m33i. Wszystko na biwire, kable standardowe.

Proponuję uwzględnij pm6004 w odsłuchach, - 6003 chociaż z każdą parą w.w. kolumn grał inaczej, podobał mi się wszędzie, czego nie mogę powiedzieć o innych swoich wzmakach. Ja bym do niego dołożył - osobiście, przez sentyment, diamond 10.6. Chociaż do odsłuchu. 6003 i 9.5 - ich ojcowie - stworzyli wybitnie i fascynująco rozdzielczy duet. 9.5 niestety były za suche/chłodne. Gdyby sugerowany zestaw zagrał z tą samą rozdzielczością, ale dodał koloru i wypełnienia to byłoby fantastico!

Przyda Ci się jeszcze dobry dac - o Ile już nie masz -, jeśli chcesz podłączyć kompa. Bo dopiero wówczas - piszę ze swojego doświadczenia - wzmaki pokazują co potrafią - moje wszystkie.

Edit.

Na 20m 10.6 mogą być za duże. W pokoju 20m ja słuchałem marantza6003 z podstawkowcami diamond 10.1, grało b. fajnie, dynamicznie kolorowo, mocy i basu nie brakowało. 10.1 mają następców, podobno jeszcze lepszych...

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli jednak chcesz zostac przy monitorach to w komisie masz Monitor Audio RX2. Bardzo zacne...

 

tak samo dla odmiany jesli chodzi o wzmaka odsluchaj cos z NADa albo Atolla - dynamika, dynamika i jeszcze raz dynamika (w porownaniu z pm6004)

 

atoll sowje kosztuje ale czasem zdarzy sie uzywka.

tak samo polowalbym na uzywke NADa z modelow wyzej niz szedl po nowe. Z nowych to min 326bee... choc to moze tylko w mojej muzie, lecz 316 sie gubila w ostrzejszym graniu...

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności