Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki nauszne - granie podobne do Microlab Solo6c?


Vell

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na co dzień w mieście rodzinnym muzyki słucham na kolumach Microlab Solo6c podłączonych do integry realteka, do tego ustawiam podbicie basu na wartość 5, czasami zmieniam na 4/6 - wiem że dla niektórych może być to dudnienie, mi taki bas odpowiada, znowu bez przesady w drugą stronę - nie lubię niskich tonów z tanich subwooferów. I takie połączenie mi w większości słuchanej muzyki odpowiada, szukam czegoś podobnego w postaci słuchawek.

 

Odsłuchiwałem sporą ilość słuchawek w Saturnie, MM, jednak żadne nie zrobiły na mnie jakiegoś dużego wrażenia, inna sprawa że podłączałem je do Galaxy S2, który nie słynie z dobrej jakości dźwięku, obok była jakaś miniwieża JVC - też bez rewelacji. Miałem kiedyś AKG K518DJ ale sprzedałem ze względu na niewygodę, jeśli chodzi o brzmienie no nie były złe, ale szukam czegoś jeszcze lepszego.

 

Przeczytałem mnóstwo recenzji słuchawek i kart dźwiękowych/dac ze wzmacniaczem słuchawkowym. Czy wzmak pozwoli mi uzyskać pożądany dźwięk? Czy różnica jest rzeczywiście warta tych 200-300zł? O ile w kolumnach ten wzmak jest, to jeśli słuchawki grają z tego samego sygnału i nie mają wzmocnienia, to może rzeczywiście nie są w stanie pokazać swojego prawdziwego brzmienia, no ale w ciemno jest mi ciężko wydać taką kwotę.

 

Lubię brzmienie określane jako efekciarskie, ale przyznam że dobrego dźwięku mogłem jeszcze po prostu nie słyszeć. Nie liczy się tylko bas, docenię również dobrą przestrzeń.Zastanawiam się nad słuchawkami Denon AH-D 1100, jednak nie miałem ich jeszcze okazji słuchać i FiiO e10.

Jednak daje to nam kwotę około 600zł, a panuje opinia że słuchawki powinny dawać lepsze brzmienie niż głośniki w tej samej cenie, więc wydaje mi się to dużo. Pytanie do was czy uzyskam to czego szukam, czy warto tyle wydać, czy można taniej.

Edytowane przez Vell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo 6C nie łupią basem, basu właśnie mają w sam raz i jest on dobrej jakości (warunkiem jest rozkręcenie ich na dość duży poziom głośności i nie podbijanie go na pilociku)

 

 

 

Pytanie do was czy uzyskam to czego szukam, czy warto tyle wydać, czy można taniej.

Jeśli szukasz taniego a dobrego grania, to porozglądaj się za Superluxami. Odwiedź jakieś MP3Store, to sobie ich nawet posłuchasz :)

 

 

 

Czy wzmak pozwoli mi uzyskać pożądany dźwięk?

Pomyśl nad Superlux HD330 lub HD660 z naciskiem na te pierwsze, ponieważ ponoć mają więcej basu od 660 (zamknięta wersja 330). Bas w nich jest szybki i jest go dużo, więc nie będziesz narzekał. Nie przysłania innych pasm, lecz wysokie grają za lekką mgłą. (jak chcesz więcej wysokich, piszę o tym w następnym akapicie). Mają jednak 150Ohm, więc nie wiem czy integra je napędzi, choć mają wysoką skuteczność. Dobrym pomysłem byłoby kupno wzmaka FiiO E09K, najlepiej od razu z DACiem E07K. Mnie ten zestaw baardzo dużo zmienił w słuchawkach w porównaniu do integry. E09K daje dużo dobrego w dźwięku do już dobrego (w porównaniu do integry) DACa E07K. Jeśli jednak budżet mały, to 1. kup samo E07K, a później dokup E09K. 2. Kup FiiO E10 - mnie w połączeniu z HD330 grał bardzo dobrze na basie, który Ci tak zależy.

 

Jeśli wybrałbyś opcję drugą, to możesz też pomyśleć nad np. HD681, choć 681 mają dużo wysokich tonów i są krzykliwe. Myślę, że E10 by je złagodził i dociążył na już dobrym dole (choć więcej basu mają HD330), ale po to najlepiej byłoby się skierować do oddziału MP3Store w Twoim mieście i odsłuch na miejscu :)

Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiej muzyki, ale raczej HD330, ostatnio ogólnie zrobił się ze mnie słuchawkowiec. HD330 mają niezłą scenę, ale też zależy z jakim źródłem grają. Np. w FiiO E10 była wąska, w E07K średnia, a E07K+E09K już większa. HD330 są fajne pod względem sceny ogólnie, bo ma się wrażenie jakby grały delikatnie z przodu, a nie bezpośrednio z boków.

 

Jeśli miałbym porzucić słuchawki na rzecz kolumn, to chyba tylko z trój-drożnymi głośnikami. Nie skreśliłem jednak całkowicie Microlabów - są podpięte pod TV i ładnie grają :)

 

Tybysh woli Beyery od Superluxów, ale one trochę kosztują :P Ja na Twoim miejscu wolałbym kupić tańsze, a warte swojej ceny Superluxy + jakieś źródło do tego, bo nie wyciśniesz max możliwości z lepszych słuchawek na integrze.

 

Masz w swoim mieście MP3Store?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tybysh woli Beyery od Superluxów, ale one trochę kosztują

 

Gdybyś miał dt-150 to byś luxów nawet nie podłączył ^_^ Swoją drogą racja - lepiej kupić luxy + dobre źródło, przy beyerach odczuwam braki w zestawie E07k/E09k, ale niedługo E09k zostanie zmodowany (opa2134 wymienione na muses8820) więc będzie lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w mp3store w Poznaniu w czwartek, ale sprzedawca powiedział że nie ma aktualnie żadnych dac do odsłuchania, trochę pogadaliśmy i powiedział że z telefonu nie ma sensu odsłuchiwać i nic nie przetestowałem.

Ciężko mi jest uwierzyć, że warto wydać na źródło kilka razy więcej niż na słuchawki, no ale wy macie większe doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mieli rację :) od źródła dużo zależy, bo przecież to DAC jest odpowiedzialny za konwersję sygnału cyfrowego na analogowy do słuchawek. Integra a DAC to dwa różne światy :) Ja, jak kiedyś miałem jakieś lipne słuchawki z Philipsa, to nawet wtedy odczułem różnicę gdy przechodziłem z integry na Creative X-Fi, który i tak jest słaby. Więc będzie znacząca różnica po kupnie konkretniejszego DACa wraz z lepszymi słuchawkami.

 

Słuchać lepszych słuchawek na integrze, to jak kupić duży monitor z 4K rozdzielczością do kiepskiego źródła i nie korzystać w pełni możliwości monitora.


Jak dałem koledze posłuchać moich dt-150 to powiedział, że ma wrażenie słuchania na głośnikach, więc może poszukaj słuchawek z głęboką sceną.

Tak sobie szukam zamkniętych Superluxów, szperam po forach, a tu:

 

 

662F is closed but has a huge soundstage. Imo, it is similar to my Beyer DT-150's (with pleather pads) soundstage, which is known to be exceptional for a closed hp. 662F has a better soundstage imo than my DT-150 with velour pads
Edytowane przez Zares
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, sam przed chwilą sobie czytałem o 662F:) Mogą być fajne, znając życie to na słabym sprzęcie niewiele będą ustępować dt-150.

 

Swoją drogą gdybym miał kupić znowu superluxy to bym kupił coś otwartego, z najlepszej jakości górą (ciekawe które mają najdokładniejszą górę?), dorzucił im welury i kozacki kabel, miałbym jedne łuchawki otwarte, drugie zamknięte i już by mi starczyło, chociaż to tylko taka fanaberia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności