Skocz do zawartości

2.1 do 500zł


Hrabia1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam zamiar zakupić zestaw 2.1, który ma być podłączony do komputera. Zdecydowałem się na taki ze względu na biurko (które uniemożliwia rozstaw 2.0), dlatego proszę takich nie polecać : )

Pytanie tylko, czy lepiej zgrałby zestaw taki jak Edifier S330D czy jedak lepszą opcją byłby zakup oddzielnie subwoofera np. Koda SW850/1000 i do tego jakieś "satelitki" ?

Przeznaczenie - muzyka, czasami jakiś film, słucham głównie Hardstyle'u, Hardcore'u, D&B, czasami jakiegoś dubstepu.

Budżet można jakoś naciągnąć, ale bez przesady. Używki oczywiście wchodzą w grę.

 

Pozdrawiam !

Edytowane przez Hrabia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę że jeżeli nie ma możliwości podłączenia dużych satelit do subwoofera to rozsądnym wyjściem będzie opcja numer 1, czyli zakup jakiegoś zestawu 2.1. Mogę polecić zastaw Corsair sp2500, jest jeden używany na alledrogo za 650 ale myślę że uda się coś z tego urwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://tablica.pl/oferta/bose-acoustimass-bose-lifestyle-5-ID3GRDn.html#4a99d9d831

Znalazłem z okolic taki zestawik.Wiele złego słyszałem o jakości tej firmy, za 550zł może udałoby się ten zestaw wziąć. Tyle, że nie mam pojęcia, czy dźwięk w jakikolwiek sposób ucierpi przez transformator, jak się to będzie miało do tych corsairów ? Mogę je zamówić z e-bay'a i cena powinna być trochę niższa.

To 600zł to myślę taki MAX, bo i tak nagina budżet. Zostają jeszcze licytacje.

Edytowane przez Hrabia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logitech, Creative itp itd odpuść, no chyba że zależy Ci żeby robić tylko hałas a nie słuchać muzyki, ja polecam Harman Kardon Soundsticks. Jestem mega zadowolony z tego zestawu. Dźwięk jest naprawdę bardzo wysokiej jakości jak na komputerowe głośniki.

 

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem po co 2.1, bo przecież z 2.0 mozna wystarczająco basu wykrzesać.

Napisałem, że 2.0 się nie zmieści, zresztą słuchałem polecanych solo7c i niezbyt to basowało.

Teraz już nie wiem, co wziąć, bo jedni piszą o Harmanach, a drudzy, że zjadają je Logitechy.

Zastanawiam się nad dozbieraniem do 900zł i Edifier S530 lub 600zł na C3, jednak czy to nie za dużo jak na komputerowe pierdziawki ?

 

 

Poczytałem o Z623, że elektronika, która tam siedzi to słabizna.

Edytowane przez Hrabia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Harmany są słabiutkie, zresztą zobacz jak one wyglądają, jak to ma niby zagrać dobrze i z mocą? Takie Harmany to raczej do spokojnego słuchania, jak ci basu w solo7c brakowało.. Sub Logitechów Z623 by ci się spodobał. Jak już masz dopłacać to może poluj na te Corsairy. Jeszcze możesz pomyśleć nad takim zestawem: Modecom SHF56U + Yamaha SW030, basu ci wtedy nie zabraknie i jakościowo też świetnie wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zastaw Yamaha+Modecom wydaje się jak na razie najlepszy. tylko sporo ponad budżet (nawet używane). Dało by się znaleźć satelitki za mniejszą kwotę (550zł to jednak MAX, bo niespodziewanie musiałem dzisiaj wydać resztę) ?

Creativy i Logi odpuściłem tak, jak napisaliście, znalazłem za to tańsze zestawy - microlab F330 i Edifier C2 PLUS za mniejsze pieniądze. Bardzo mnie interesuje ten drugi zestaw, w którym wzmacniacz jest oddzielnie, a dodatkowo dodają pilot (zapewne badziew, który padnie bardzo szybko).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Microlaby FC330 średniawe, Edifierów nie słuchałem ale jakoś super nie wyglądają. Logitech Z623 mogłby ci się spodobać. Nie grają tak źle wcale. Nie wiem czy inny zestaw da ci taki mocny sub. Z Edifierów to najlepiej dołożyć do C3 albo S330D chociaż. Jak chcesz tanio a dobrze to Modecomy MHF60U.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Z623 by się sprawdziły, basowe gatunki elektroniki, filmy, akurat by się sprawdziły. Sub jest bardzo mocny a jakość dźwięku nawet przyzwoita, jak koledze Solo7C grało za mało basowo to może byłoby akurat. http://allegro.pl/logitech-z623-glosniki-2-1-thx-gwarancja-lodz-fv-i3733260884.html - wyjdzie ok 450 zł czyli zawsze jakieś 50 zł w kieszeni. Są nawet jeszcze tańsze na allegro ale niby używane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avantu, a czy kiedykolwiek widziałeś a przede wszystkim słuchałeś tych harmanów, że mówisz że słabizna? Bo coś mi się wydaje, że nie masz o nich pojęcia skoro sugerujesz, że przez ich wygląd one ,,nie mogą grać". Ja natomiast tych z623 słuchałem i jak to logitech robi tylko hałas i dudni, nic poza tym. A co do Soundsticks niech autor sobie poczyta opinie na necie jak również na forum, które zawsze są bardzo pozytywne

 

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

 

 

A co do mocy to hmm...moc na papierze to nie wszystko..W moim pokoju 12m kwadratowych nie da się wysiedzieć jeśli rozkręcisz głośność i suba na 50%

 

Wysłane z mojego LT22i przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem soundsticksów, nic ciekawego. Z623 też nie są wybitne, jednak do takiej muzyki czy filmów sprawdzą się lepiej dzięki wiekszej mocy. Przy takiej muzyce jakość nie zawsze jest ważna, co to za przyjemność słuchać takiego Hardstyle'u bez basu?

 

Wysłane z mojego LG-E610 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Logitechy podobno strasznie szybko padają, charczą przy większej głośności. Nie podoba mi się też ta moc - 200W RMS przy komputerowych głośniczkach za 500zł ? http://forum.pclab.pl/topic/702723-Zestawy-g%C5%82o%C5%9Bnikowe-Logitecha/page__p__9446099__fromsearch__1entry9446099

 

 

Co do tych Harmanów - mam pokój o podobnych wymiarach, naprawdę potrafią nieźle "przywalić" basem ?

Słuchałem ostatnio jakiś budżetowych Logitechów 5.1 i Edifier M3300SF i dźwięk na obu zestawach nie był za dobry zwłaszcza, przy głośniejszym słuchaniu, ale basowało całkiem ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba masz strasznie delikatne uszy. Co prawda jeszcze ich nie zamówiłem, ale słuchałem budżetowych logów X530 (lub podobnych) i to za głośne nie było nie mówiąc o basie.

 

Mam jeszcze jedno pytanie, czy Altusy 70/80 zagrają jakościowo lepiej ? Bo mam okazję kupić razem ze wzmacniaczem za 350zł regenerowane na gumie :

http://tablica.pl/oferta/kolumny-unitra-tonsil-70w-ID40OHJ.html#846327b038

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ten temat i o boszzzzz!

Logitech owszem, pod warunkiem, że nie zależy Ci na niczym tylko fajnym dudnieniu (robieniem komuś na złość) itp.

Jeżeli szukasz czegoś bardziej do muzyki to tak jak powiedział Johny_55 HK jest dobrym rozwiązaniem.

Edifier również jest dużo lepszy niż zachwalane przez Avantu logitech. (Logitech produkuje wszystko. Łącznie z myszkami, klawiaturami itp. więc o audio mają pojęcie jak ja o kosmosie).

FC 330 mam i w moim pokoju 20m2 grają naprawdę nieźle. Choć nie słucham głośno i nie lubię łupania. Nigdy nie były używane powyżej połowy volume.

Zobacz jeszcze jakieś modecom'y lub cokolwiek, byle by nie Creative i Logitech... Jak wspomniałem wcześniej, te firmy z dobrym dźwiękiem mają tyle wspólnego co nic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności