Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki dokanałowe do telefonu [<150zł]


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór.

W celu rozwiązania nurtującej mnie kwestii, pomyślałem, że warto by zaciągnąć opinii u osób, których się na tym znają. Tak więc napisałem tutaj.

Ostatnimi czasy zamierzam się na kupno nowych (i pod pewnym względem) pierwszych słuchawek dokanałowych.


Miałyby one na celu chwilowe odcięcie się od świata - w domu czy na zewnątrz - w postaci dyskretnej muzyki. Muzyki na tyle głośnej, żeby chociażby odrobinę wczuć się w piosenkę i na tyle cichej, aby nie zostać przypadkowo potrącony przez samochód ciężarowy...

Pozwolę sobie podzielić mój post na kilka części, abyście lepiej zrozumieli moje wymagania.




1. Cena

Początkowo zamierzałem wydać na nowe słuchawki 200 zł. W tym przedziale cenowym najatrakcyjniejsze okazały się dla mnie Fischer Audio Eterna Pro, jednak po bliższym zapoznania się z tematyką "doboru słuchawek do źródła", doszedłem do wniosku, iż nie warto wydawać aż takiej (w moim przekonaniu) ilości pieniędzy, biorąc pod uwagę mój "odtwarzacz", który i tak nie ukazałby pełnego potencjału droższych przetworników (patrz punkt 3). Z drugiej strony, za bardzo zaniżając poprzeczkę cenową mógłbym dostać produkt pod pewnym względem nie spełniający moich wymogów.

Koniec końców kwota, którą mogę maksymalnie przeznaczyć na nowe słuchawki to 150 zł. Poniżej przedstawiam słuchawki które na chwilę obecną interesują mnie najbardziej (w oparciu o recenzje zawarte na stronie audiofanatyk.pl):

- Brainwavz R1

- Brainwavz M1



2. Preferowane przeze mnie gatunki muzyczne

Niedawno tak naprawdę zwróciłem uwagę na to, jakie gatunki muzyczne sprawiają mi największą przyjemność ze słuchania, a mianowicie: Rock (przeważnie nowszy), Folkmetal, Hip-hop alternatywny i Rap, rzadziej Pop.


Lubie słyszeć wysokie tony, wydobywające się z instrumentów. Na przykład skrzypiec. Do tego wokal, coś ostrzejszego i rzecz jasna - niskie tony.

Wysokie tony pobudzają mnie i orzeźwiają, zaś niski ton (taki konkretny i na miejscu) sprawia, że dostaję gęsiej skórki, co w pewnym stopniu mnie ekscytuje. Nie chce jednak, aby niskie tony dominowały w przetwornikach moich nowych słuchawek, ponieważ po dłuższym czasie odsłuchu gęsto upchniętych niskich tonów zwyczajnie rozboli mnie głowa.



3. Odtwarzacz

A właściwie telefon - Sony Xperia S.

Ciekawi mnie, czy ów telefon generuje dźwięk ciepły, jasny, zimny, ciemny - a może neutralny...?

Bądź co bądź, odwzorowanie dźwięku przez ten telefon sprawia dla mnie wrażenie bardzo dobrego - zawsze słucham muzyki w formacie bezstratnym (czyli FLAC).



4. Wykonanie słuchawek

Jeśli szukałbym systemu komunikacji na wojnę - napomknął bym o tym. Tak jednak - rzecz jasna - nie jest. Pewne standardy (jak na tą kwotę) powinny jednak istnieć...

Zależy mi na tym, żeby słuchawki były wytrzymałe i bezawaryjne (chociaż, ze względu na swój zawód potrafiłbym je naprawić). Wygodne i żeby nie drażniły mojej małżowiny usznej (ani bodaj Boże kanału słuchowego). Ponad to chcę, żeby miały w miarę solidny przewód, o pozłacanych końcówkach.



Reasumując; które z powyższych słuchawek (Brainwavz R1, M1) są według was dla mnie najodpowiedniejsze? Z chęcią rozpatrzę propozycję innych modeli (prosiłbym jednak o zapoznanie się z punktem 2,3 i 4... :D).


Serdecznie pozdrawiam

Laghnarr.

Edytowane przez Laghnarr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli lubisz szeroką scene,dobrą szczegółowość, to polecałbym yamahy eph 30 -miałem je kilka lat temu,było to dość duże ryzyko bo nikt ich nie recenzował,nikt ich wcześniej z moich znajomych nie miał,ale jeśli chodzi o dźwięk są naprawde bardzo dobre,powiedziałbym nawet ,że były warte dużo więcej niż 140 zł,jakie wtedy za nie wydałem.

 

 

Słuchawki te są raczej zimne więc nie wiem jak się będą zgrywały z telefonami sony Xperia S -(posiadam J'otkę i ona jest zimna,więc mogą nie pasować)

 

Największym minusem tych słuchawek był cienki kabel... często się psuje.

 

Ostatnio korzystam ze słuchawek Magicsound e10 ,również jestem z nich zadowolony,są one neutralne więc raczej będą jakoś się zgrywać z tymi telefonami (cena też tak do 150 zł).Metalowe elementy i pleciony kabel powoduje,że słuchawki naprawde są wytrzymałe.Nadawają się do muzyki jakiej słuchasz.

 

Do 150 zł te dwa modele są chyba najlepsze

 

PS:Oczywiście nie licz ,że dźwięk będzie taki jak w odtwarzaczach mp3... bo to całkiem inna bajka (muzyka z nawet najlepszego telefonu nie będzie taka jak z dobrego odtwarzacza mp3 -no chyba ,że to apple :P )

Edytowane przez Thisisgame
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności