Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do Ipod classic 6g 80 gb


Kamix

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Potrzebuje słuchawek, problem w tym, że nie mam konkretnych wymagań, gdyż sam nie wiem, które będą dla mnie idealne :D

Wszelkie kryteria postaram sie wypisać w punktach:

- CENA: powiedzmy, że cena nie gra roli, ALE chciałbym się od Was dowiedzieć, jaki jest maxymalny SENSOWNY pułap cenowy słuchawek,

które służyłyby tylko do słuchania muzyki z tego ipoda?

 

- jakiej muzyki słucham? Rock, Metal, rock progresywny, w szczególności katuje jeden zespół- RUSH- kanadyjskie trio grające rock progresywny, gdzie każdy z intrumentów

jesteśmy w stanie indywidualnie wychwycić. Gitara basowa jest wyraźnie słyszalna, solówki na basie występują bardzo czesto. Perkusja jest dynamiczna, wysunięta do przodu

(nie wiem, czy użyłem dobrego określenia :D) Pisze dlatego, iż ostatnio słucham tylko tego zespołu i zależy mi na tym by słuchawki najlepiej dopasowane były pod ten

konkretny zespoł ;) przykład: http://www.youtube.com/watch?v=Zmrz0_oqe4A

 

- na jakim poprzednio sprzęcie słuchałem? Vedia v39 plus Sony EX82. W sumie nie miałem co narzekać, przy piosenkach Iron Maiden kawałki były dynamiczne, no i separacja

od otoczenia byla ok ;)

 

Chciałbym poznać wady i zalety słuchawek nausznych i dousznych. Czy ipod pociągnie jakieś lepsze słuchawki nauszne? Czy jakbym miał do wydania np. 300 zł, to które słuchawki

byłyby lepsze?

 

Przepraszam, za brak składni i za zbedne obszerne rozpisanie, ale pisałem to wszystko na szybko i zależało mi na jak dokladniejszym sprecyzowaniu moich wymagań, mimo że tak naprawdę nie wiem czego szukam :D

 

Z góry dziękuje wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam

Edytowane przez Kamix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pociągnie on całkiem dużo słuchawek. Mi bardzo jego połączenie podobało się Z Koss Sporta Pro.

 

 

http://dzwiekozerca.blogspot.com/2012/04/recenzja-suchawek-creative-aurvana-live.html

 

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-brainwavz-hm3/

 

Przeczytaj 2 recenzje. Wydaje mi się że te pierwsze Ci podpasują. Za 300 zł można je kupić z lepszym kablem dzięki czemu grają jeszcze lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, doprecyzuję teraz swoje wymagania.

Zdecydowałem, że będę kierował się ku słuchawkom nausznym, ale teraz przez te podziały zupełnie się pogubiłem :D

Otwarte, pół otwarte, zamknięte- jakie są wady i zalety każdej z nich?

Chciałbym, by bass był soczysty, ale nie zbyt nachalny i dominujący, oraz, zeby izolacja od otoczenia jakaś tam była.

Czytałem, że zamknięte oferują dobrą izolacje i polecane są głownie do muzyki elektronicznej (dubstep, techno, house), ale użytkowanie na dłuzszą chwile jest męczące.

Z recenzji wywnioskowałem, że najodpowiedniejsze dla mnie będą otwarte ze względu na przestrzeń, szeroką scenę itp., ale czy da radę ich słuchać w mieście?

Podkreślę, że żaden ze mnie audiofil i jakieś tam odgłosy z zewnątrz mogę przeżyć, ale żeby nie okazało się, że zupełnie słabo będę słyszał :D

No i wiadomo, chciałbym, żeby słuchanie sprawiało mi przyjemność, komfort słuchania jest dla mnie bardzo ważny

 

Chciałbym jakieś sensowne słuchawki nauszne do ipoda classic 6g, do rocka, metalu itp. za kwotę w granicach 500 zł. Jeśli będzie warto, to dopłacę ;)

Pomożecie? :))

 

EDIT:

 

Oczywiście wyżej wymienione jak najbardziej biorę pod uwagę, przy najbliższym wypadzie do sklepu mp3store je wytestuję, jednak chciałbym więcej propozycji, by mieć jakieś obszerniejsze porównanie ;)

Edytowane przez Kamix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja słucham tylko otwartych, ale ja nie znoszę zamkniętych

poczytaj czym sie różnica otwarte połotwarte i zamkniete

 

no i podaj jakiś model wielkościwo jaki ma być,

wygoda i tu różnie jednemu nauczne drugiemu wokółuszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności