Skocz do zawartości

'ciche' głośniki 2.0 wysokiej jakości (300-400 zł)


student

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Polecono mi na tym forum Microlab solo 6c.

Głośniki są dobre, jednak muszę ustawiać wysoką głośność, aby poczuć jakość.

 

Słuch mam wyjątkowo delikatny, dlatego większość czasu słucham po cichu (zwłaszcza nocą),

mając głośniki dość blisko głowy.

Jakość dźwięku jest wtedy znacznie gorsza, a dudnienie (możliwe że odczuwane tylko przeze mnie)

powoduje bóle uszu, jakkolwiek bym nie ustawił equalizera głośnikowego, czy też systemowego.

 

W przypadku słuchawek Grado SR 60i, przy odpowiednim eq, bóle są znacznie mniejsze, jednak jakość gorsza (słuchawki jeszcze nie wygrzane).

 

Moja karta dźw. to SB X-Fi HD USB.

 

Proszę o radę, jak jeszcze mogę złagodzić dźwięk przy cichym słuchaniu (może jakiś dobry 'audio enhancer' ?).

Solo 6c ewidentnie nie są zaprojektowane z myślą o cichym słuchaniu.

 

 

A teraz kwestia główna:

Pamiętam że dudnienia moja głowa nie odczuwała przy mniejszych głośnikach o słabszej mocy i gorszej jakości.

 

Dlatego zastanawiam się nad zakupem głośników może 20W? 50W? Ciężko powiedzieć

 

Jakie znacie 'małe i bardzo dobre' albo nawet 'bardzo małe i bardzo dobre' głośniki 2.0?

(Zastanawiam się też nad 2.1 ale mam obawy że subwoofer będzie mi dudnił nawet na minimalnej mocy)

 

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez student
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleciłbym SHF80U ale nie wiem czy ich lekki szum nie będzie ci przeszkadzał skoro jesteś tak "wrażliwy"(Chociaż go w sumie podczas słuchania muzyki nie słuchać). Ew. może SHF56U. Jeszcze do niezbyt głośnego słuchania nadadzą się Creativy T20/T40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Monitory studyjne bliskiego pola. Może APS Nano?

http://fabrykadzwieku.pl/product-pol-7684-APS-NANO-PARA.html

Edytowane przez ov_Darkness
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Z tych 4 modeli najbardziej interesują mnie T20, które są spokojniejsze i rzekomo niewiele różnią się od T40.

Warto je brać?

T20 bardzo dobre głośniki w swojej cenie i wielkości, do T40 nie warto dopłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory studyjne bliskiego pola. Może APS Nano?

http://fabrykadzwieku.pl/product-pol-7684-APS-NANO-PARA.html

Ha ha ha! Dobry żarcik widzę ma kolega :D jedno zero Ci się niechcący dodało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności