Skocz do zawartości

ipod touch 5G, problem


Turn_OF_breakinG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W niedzielę kupiłem na allegro iPoda, w aukcji sprzedający zaznaczył że wyśle go dopiero po 7 października, dlatego postanowiłem wstrzymać się z wpłatą do środy/czwartku. Dziś przeglądając profil sprzedającego zauważyłem że na jego tablicy pojawił się pozytywny komentarz za aukcję, identyczną jak ta na któej kupiłem ipoda (zdjęcia takie same, nawet etu dodaje gratis na obu z aukcji). Napisałem do sprzedawcy z prośbą o wyjasnienie, ale wydaje mi się że coś będzie kombinował. Chociaż nie ma żadnego negatywnego komentarza, to jednak mam pewne wątpliwości. Jak myślicie wpłacić pieniądze czy nie?

 

Aukcjie:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3589814729
http://allegro.pl/ipod-touch-5g-32gb-bialy-i3535875733.html

Edytowane przez Turn_OF_breakinG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekaj na odpowiedż sprzedającego, napisz do kupującego, zobacz jak się sytuacja rozwinie. Jeżeli nie odpisze albo coś będzie kręcił to ja bym nie ryzykował, bo szkoda nerwów i czasu. Wlasnie z takich wzgledow wybieram pobranie, gdzie tylko mogę.

Edytowane przez Aerial
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym od razu napisał maila z prośbą o wyjaśnienie i nie wpłacił pieniędzy aż do momentu, kiedy takie wyjaśnienie otrzymam (i będzie zasadne).

 

W razie czego - gdyby allegro miało problem z niesfinalizowaniem transakcji - piszesz rzeczowo:

- kupiłeś produkt dnia tego a tego

- były dwie identyczne aukcje, w tym jedna sprzedana a druga z długim terminem realizacji, więc miałeś podstawy by sądzić że sprzedający jest oszustem

- dnia tego a tego napisałeś maila z prośbą o wyjaśnienie o treści (tu treść)

- do dnia takiego a takiego (data kiedy to piszesz) takiego wyjaśnienia nie otrzymałes

 

... na tej podstawie allegro robi minusa sprzedającemu... chyba że ktoś zapyta kiedy się połapałeś że są dwie identyczne aukcje, a jeśli zanim kliknąłeś kup teraz, to dlaczego w ogóle klikałeś :)


bo jeśli kupiłeś z pełną świadomością, to niestety faktycznie masz problem i musisz dobrze zakombinować żeby się z tego wywinąć z najmniejszymi stratami :)

(a w najgorszym razie ryzykujesz najwyżej negatywa i minusa od allegro, przynajmniej oszczędzasz sobie kasę i łażenia na policję)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, napisałem do sprzedającego który odpowiedział że miał na sprzedasz 3 takie same ipody, dlatego aukcje się nie różniły, a osoba która nabyła urządzenie przede mną powiedziała że żadnych problemów nie było. Wpłaciłem pieniądze, wtorek/środa okaże się czy było warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jednak lipa z tym sprzedającym, oszust!

 

Po miesiącu czasu (wstrzymywał się z wysyłką z powodu jakichś spraw rodzinnych, pewnie kłamał..)
otrzymałem paczkę od Frozone, ale nie iPoda tylko PS3, na dodatek zepsute, bez dysku i kabla zasilającego.
Sprzedający twierdził że sprzedawał wiele rzeczy na raz i pomylił paczki, ktoś dostał iPoda zamiast PS3 które trafiło do mnie.
Obiecał jakoś odkręcić sprawę, wymieniliśmy kilka @, w których kręcił i kręcił, po tym jak napisałem że jeśli nie otrzymam
iPoda sprawę zgłoszę na Policję, kontakt się urwał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nieciekawie. Chodź też dosyć dziwna sprawa, konto od 2005, spora liczba komentarzy. Próbowałeś do niego dzwonić? Zwróć uwagę na: "Ostatnio logował się: 17.10.2013, 11:23:23"

 

jeśli konto jest kradzione to data logowania niczego to nie zmienia - karta SIM może być jednorazowa, nawet numer konta może być jednorazowy (karty przedpłacone)

 

jedyne co pozostaje to standard - czyli policja a potem program ochrony kupujących allegro

 

... chyba że do tego czasu sprzedającego ruszy i odda pieniądze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności