Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Precyzyjne pytanie o słuchawki nauszne do 300zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chcę wybrać słuchawki nausze zamknięte lub ewentualnie półotwarte w przedziale cenowym 200-300zł, do dość uniwersalnych zastosowań, bo zarówno do słuchania z laptopa w domu jak i z iPoda na zewnątrz. Z racji, że słucham bardzo rożnych gatunków (w kolejności od najczęściej słuchanych to chyba: minimal techno, hip-hop, klasyczna, ambient, dubstep, jazz) wydaję mi się, że najodpowiedniejsze byłyby słuchawki dość neutralne lub z lekko podbitym bassem.

 

Najważniejsze cechy dla mnie to w kolejności:

1. jakość dźwięku

2. wytrzymałość

3. wygoda korzystania

4. niewielki rozmiar

 

Aktualnie używam iPod Shuffle 4. generacji i laptopa Lenovo ze zintegrowaną kartą dźwiękową HIGH DEFINITION AUDIO (w przeciągu roku pewnie tego laptopa zmienię na lepszy). Do tej pory korzystałem z tanich słuchawek Philips SHP 2000. Testowałem też ostatnio Major Marshal - dźwięk był OK, bass brzmiał dobrze jednak nie było w nim mocy, ponadto słuchwaki uciskają trochę uszy i są dość drogie, dlatego na razie je odrzuciłem.

 

Dogłębne analizy forów internetowych pozwoliły mi na zrobienie selekcji. Wybrałem 4 modele:

 

- Shure SRH 240

- Creative Aurvana Live

- AKG K430

- Beyerdynamic DTX501p

 

Skłaniałbym się chyba ku któremuś z 2 ostatnich modeli, to podobno świetne przenośne słuchawki. Ale będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie, propozycje i uwagi :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana laptopa na niewiele się zda w kwestii dźwięku, lepiej dokup jakąś kartę/DAC USB :)
A z tych propozycji (swoją drogą w końcu konkretnie napisany temat, props) powiedziałbym tak:

AKG K450/451
Beyerdynamic DTX501p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philips Downtown. Z tego co o nich wiem, spełniają wszystkie 4 podane przez Ciebie kryteria.
Albo Uptown, chociaż skoro mają być niezbyt wielkie, to niekoniecznie Ci podejdą. Ja właśnie słucham i się jaram ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności