Skocz do zawartości

problem rockboxa na Clip Zipie


nicolk

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz bez problemu zainstalujesz rockboxa - ale i bez problemów będziesz mogła mieć na odtwarzaczu to o co ci chodziło. W sumie banalna sprawa - zapomniałem o czymś takim jak tryb pracy :)

Stwórz sobie na playerze foldery z autorami i tam wrzucaj konkretne książki. Potem przez browser/przeglądarkę na odtwarzaczu możesz ich słuchać.

Zipa nie miałem wiec nie pomogę ci w robieniu na nim zakładek.

Ktoś ma? Pomoże pani?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby stworzyć zakładkę w rockboksie, wystarczy podczas odtwarzania audiobooka przytrzymać środkowy przycisk, potem wybrać bookmarks>create bookmark.
Aby wrócić do tej zakładki później, wystarczy przytrzymać środkowy przycisk, wybrać bookmarks>list bookmarks, a następnie wybrać zakładkę do której chcemy wrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale ta pani to już babcia :) , więc trzeba aby było najprościej. Jak ma to służyć do słuchania booków to rockbox możemy sobie darować jeśli tylko zip będzie miał opcje zakładek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za rady ale ciagle nie posuwam sie do przodu. Jesli chodzi o nieszczesnego zipa owszem w wiekszej mierze ma mi służyć do audiobooków ale i pomimo swojego wieku lubię sluchać muzyki. Wracając do nieszczęsnego rockboxa to program wykrywa mi mój player tylko nie wiem dlaczego w oknie instalacyjnym u góry po prawej stronie urządzenie: model i tutaj jest mój model pod spodem jest punkt montowania i tutaj jest podane źródło mojego lapka dysk c... i nie mogę tego zmienić na playerka. jak chcę zmienić wyskakuje mi komunikat tej treści (niestety po angielsku, a ja nie znam ang.):Ejecting the device failed.Please make sure no programs are accessing files on the device.If ejecting still fails please use your computers eject funtionality.

Pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłaś ustawienia w zipie:

Odłącz Clipa.
Wejdź na nim w ustawienia>ustawienia systemowe>tryb usb, i wybierz MSC.

Podłącz Clipa.

Powinien zostać wykryty.

 

Po tym powinno byc ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może tak:

1.Pobierz to archiwum: (Kliknij Tutaj)

2. Otwórz je.

3. Przełącz Clipa na tryb USB MSC. WojtekC napisał jak to zrobić.

4. Podłącz go.

5. Skopiuj zawartość tego archiwum (folder o nazwie .rockbox i plik o nazwie clpza.bin) na clipa.

6. Odłącz clipa i poczekaj aż się zaktualizuje oprogramowanie i wyłączy.

7. Włącz go. Rockbox powinien być już zainstalowany

Edytowane przez korn36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że połowa sukcesu za nami (wczoraj tak samo kombinowałam z przekopiowaniem go na clipa tylko nie wiedziałam czy musze go skopiować do jakiegoś konkretnego foldera) dziś rockbox zainstalowany aktualizacja zrobiona i kolejny problem jak uruchamiam clipa to wyskakuje mi komunikat Plug USB cable i nie wiem co mam z tym zrobić próbowałam podłączyć go ponownie do lapka ale teraz go w góle nie widzi :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany ile ja jeszcze musze się nauczyć nigdy bym do tego nie doszła jak go uruchomić udało się teraz go ładuję i za chwilkę kolejna próba jednak znów będę potrzebowała pomocy i wskazówek przy zapoznaniu się z tym rockboxem co i jak mam nadzieję że moge na Ciebie liczyć. Jeszcze pytanko czy w tym rockboxie jest możliwość na zmiane języka na polski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności