Skocz do zawartości

AKG k518 le - problem


Misjonarz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem tych oto słuchawek i nie wiem jak poradzic sobie z pewnym problemem.

Gdy solidnie podłączam słuchawki czy to do komputera, czy do komórki dźwięk wydaje tylko jedna słuchawka...

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze gdy lekko pokręcę i wysunę jacka z wejścia to dźwięk uaktywnia się również w drugiej słuchawce i dopiero wtedy grają jak należy.

 

 

I tutaj proszę państwa z mojej strony nasuwa się pytanie: Co zrobić, zeby tę usterkę naprawić?

Myślałem nad tym aby je rekablować, ale skoro po modyfikacjach (przekręcenie i lekkie wysuniecie minijacka z wejscia) w wejsciach, czy to od komórki, czy od komputera wszystko jest w normie to dowodzi, ze nie kabel jest uszkodzony, ale minijack...

 

 

Ta końcówka, która trzymam pensetą jest luźna, kręci się wokół własnej osi oraz można poruszać nią leciutko w górę i w dół.

 

 

Na kolejnym foto pokazane są lutowania xD

 

Proszę wybaczyć brak profesjonalizmu, ale jeste, zielony w tych tematach ;p

Za wszelką pomoc z gory dziekuję.

Pozdro.

DSC_0203.JPG

DSC_0201.JPG

DSC_0202.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku jacka straszny burdel, kable nie są zaizolowane i stykają się ze sobą. Jeśli masz lutownicę to możesz się pobawić w naprawę.

Tu masz tutki o wymianie jacka:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/58202-wymiana-wtyku-typu-jack-tutorial/

http://forum.mp3store.pl/topic/57297-wymiana-wtyczki-mini-jack-tutorial/

 

ewentualnie jeśli nie czujesz się na siłach napisz do kogoś z tej listy:

http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-suchawek-i-inne-diy-lista-osb/

 

ps. ten jack jest dość słaby. Lepiej kupić rean/neutrik, ponieważ złączki do lutowania się w tym co masz wyginają. Choć jeśli dobrze ten zabezpieczysz, powinien trochę pochodzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Juz jest wszystko ok. Poszedłem dzisiaj do elektronicznego i kupiłem wtyczke minijacka (podobna do tej starej, na zdjeciu).

Wykastrowałem cały syf i polutowałem wszystko na czysto, zakryłem prezroczystą koszulką. Teraz juz nie mam żadnych problemów z tymi nausznikami, a całość jest bardziej zwarta i stabilna niż po staremu.

 

Chciałbym podziekować wszystkim udzielającym sie w temacie, a szczególnie

kamil3762, za podanie dobrych tutoriali ;p

 

P.S - jesli ktoś byłby zainteresowany kupnem tych nauszników to prosze pisać na priva. Ale jeszcze nie jestem 100% pewien co do ich sprzedaży, bo służą mi świetnie, ale chciałbym spróbować czegoś z wyzszej półki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności