Skocz do zawartości

Id3 Tagi


kopol1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Denerwuje mnie obsługa tagów. Czy zna ktoś może jakiś prosty program, który automatycznie np. z internetu ściągnie informacje o danych mp3 i tym samym uzupełni puste pola? Mam The GodFather ale jakoś nie mogę się w nim połapać... Jakby ktoś znał taki program i wytłumaczył krótko jak go obsługiwać byłbym bardzo wdzięczny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.khron.pl/foobar2000_tagowanie - potrafi otagować tylko pełne albumy i tylko, jeżeli utwory ułożone są po kolei (tak jak na oryginalnej płycie CD-Audio)

 

alternatywnie iriver plus2 - http://tnij.org/plus2 - potrafi otagować albumy niezależnie czy są kompletne i czy utwory są po kolei, ale także potrafi otagować... pojedyncze utwory :)

 

---

 

w obu przypadkach nie ma co liczyć, że znajdą się tagi dla mało znanej muzyki (produkcji "home-made", world music czy hh/rap)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Raczej przyda mi się ten drugi, bo pojedynczych utworow mam około 3gb... Zobacze program i jakby co się odezwe:)

 

edit: a wytłumaczyłbyś jeszcze jak najłatwiej te tagi zedytować? Rozumiem,że np. tag djtiesto uzupełni jak w ogóle niec nie ma wpisane

 

Ok już wiem. Robie identify track indyvidually. Ale jak mam 600 piosenek i nie chce tego robić 2 godziny (każde z osobna), to czy jest jakaś automatyczna opcja zapełniania tagów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Sprawdziłem Dr.tag, mediamonkey i iriver plus2. Zrippowałem płytkę strachy na lachy "piła tango". Wszystkie utwory były unknown. Mediamonkey na amazonie nic nie znalazł, a iriver poradził sobie bez problemu, tak więc iriver jest najlepszy. Jedyne co denerwuje, to pojedyncze zatwierdzanie tagów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

może komus te odgrzanie posta sie przyda...

 

ja uzywam MP3tag, mozna nim takie cuda robic az glowa boli i jest po polsku ;) (licencja Freeware)

taguje mp3, oggi i sam nie wiem co jeszcze ;] przed otagowaniem mozna sobie wyeksportowac @now

do notepada (ktory sie otwiera) liste podgladowa.

 

taguje sie: z tagu do nazwy, nazwy do tagu,

jest masa akcji ktore mozna stosowac na tagach (zamiany, podmiany, kasowanie - naprawde jest tego masa)

no i co dla mnie wazne moge wczytac ogrom plikow a potwierdzam tylko raz.

 

zapomniałem dodać, uzywa freedb oraz Amazon.

 

do pobrania tutaj : http://www.mp3tag.de/en/

 

 

 

pozdrawiam

azb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności