Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa DAC do 400 zł na HD518


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum, ale śledzę je już od jakiegoś czasu. Tematów w tym stylu jest trochę, ale żaden w sumie nie odpowiada na moje pytanie.

Ok więc do rzeczy. Niedawno postanowiłem kupić słuchawki, po tym jak stare Creative Fatal1ty zakończyły swój żywot. Po przesłuchaniu w MediaMarkt wybór padł na Sennheiser HD518. Jestem póki co bardzo zadowolony.

 

Muzyka jakiej słucham to elektroniczna/klubowa, przede wszystkim trance. Budżet do 400 zł.

Lubię wysokie dźwięki i wokale. Bass ma być wyraźny w tle, ale nie jakiś przesadnie mocny. Mojego biednego equalizera skonfigurowałem sobie tak:

http://scr.hu/0t9f/7mckm

 

Słucham obecnie z laptopa MSI GX740.

 

Byłem już w sklepie mp3store z zapytaniem o lepsze źródło dźwięku, pytałem się o te od FiiO, które zdają się być tu popularne. Sprzedawca jednak zdecydowanie doradzał Prodigy Cube. Miałem okazję chwilę potestować ten sprzęt. Słuchałem co prawda nie swojej muzyki, ale byłem w stanie rozpoznać FLAC od MP3 320 kb/s, choć różnica nie była jakaś wielka, no ale to może wynika stąd, że nie znając danego utworu nie umiem dobrze wskazać różnicy.

 

Na forum przewijają się jeszcze Maya U5 i nowy Audinst Mini. Co byście mi polecili? Zaletą Cube'a jest możliwość zmiany opamp'ów, choć ja szczerze mówiąc nie za bardzo mam pojęcie, które mogłyby być lepsze+jak je zamontować.


Pozdrawiam,
Mati

Edytowane przez MatiKosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi Ci o Fiio D03K, to jest sam Dac bez wzmacniacza. Do Fiio musisz mieć jeszcze wzmacniacz.

Prodigy Cube http://forum.mp3store.pl/topic/84870-audiotrak-prodigy-cube/ wydaje się być dobrym rozwiązaniem w tej cenie.

Mozna jeszcze pomyśleć nad HIFImeDIY Sabre USB DAC aka UAE23 z Fiio E6 lub innym wzmacniaczem.

 

Wymiana opamp'ów jest banalnie prosta. Trzeba wymienić taką kostkę w tym gnieździe.

LL.jpg

spodyniespodki.jpg

Edytowane przez jd1210
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prodigy Cube ma wzmacniacz. Co do opam-ów to już sprawa indywidualna, jakie granie Ci się spodoba.

To że komuś dany opam się spodoba i będzie go polecał nie znaczy że i Tobie będzie leżał.

Musisz poczytać co do Prodigy Cube jest polecane i jak gra. Ale najpierw posłuchaj go na stockowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytałem trochę recenzje na temat Cube'a i wg nich wychodzi na to, że ten DAC nie gra wcale wiele lepiej od integry. Testerzy zwracają uwagę przede wszystkim na uwypuklenie wysokich tonów, poza tym dźwięk wg nich jest "spłaszczony". Przynajmniej na tym domyślnym opampie. Przyznam szczerze, że się teraz mocno zastanawiam nad sensem tego zakupu, jeśli te informacje są prawdziwe. Ewentualnie trzeba będzie się przejechać do sklepu z laptopem i słuchawkami i po prostu to przetestować na swoich utworach, to chyba najsensowniejsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem Ci wcześniej ,,Ale najpierw posłuchaj go na stockowym."

Jeśli nie przypasuje Ci stokowy to opiszesz co byś chciał zmienić w dźwięku i wtedy będzie można dopasować inny.

W przeciwnym wypadku ,,kupisz 10 takich za jakieś 150 zł".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności