Skocz do zawartości

Karta dźwiękowa z dobrym basem


lastyh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam słuchawki CAL! recablowane kablem od głośników. Na codzień słucham ich na sansa clip+ oraz na karcie dźwiękowej hercules muse xl takiej:

http://www.dansdata.com/images/hercgear/musexl480.jpg

 

Pytam na forum abyście pomogli wybrac karte dźwiękową do mojego charakterystycznej charakterystyki dźwięku jaki lubię. Problem mój polega na tym iż na karcie dźwiękowej podanej wyżej dźwięk jest wporządku ale tylko na niskich poziomach głośności. Po zrobieniu trochę glośniej bas staje się mniej kontrolowany, a wysokie tony stają sie niemiłe dla ucha. Stąd szukam karty dźwiękowej która bedzie miała dużo mocy i przede wszystkim będzie dość basowa, gdyż jestem osobą która ceni właśnie bas najbardziej.Słucham głównie amerykańskiego rapu. Lubie bas ten najniższy miękki tak zwane "mięso". Czyli częstotliwości poniżej 50Hz. Co do pozostałych tonów mogłby by zostać takie jak były na niskich poziomach głośności w hercules muse xl, lecz fajnie by było jakby były lepsze. Nie lubie przedziału od 500Hz do około 2,5 kHz, tony te denerwują mnie po prostu lubię taką charakterystyke dźwięku. Myślałem nad Audiotrak Prodigy HD2 z racji tego iż ponoć jest dobra do słuchawek i posiada equalizer.

 

Co do charakterystyki jaki dźwięk lubię zrobiłem screen z foobara 2000.

http://postimg.org/image/c7lntl1pr/

 

Pewnie wyda wam się dziwne to ale po prostu ja lubię tak sluchać i koniec.Moze to wina karty dźwiękowej nie wiem. Prosiłbym o poradę dlaczego mam kupić taką właśnie karte. Proszę nie podawac kart na których nie bedzie można wyeksponowac basu i bedzie miała mało mocy bo takie mnie nie interesują.

 

Aha bas w calach mi sie podoba tylko jak mówie na obecnej karcie dźwiękowej niestety jest fajny do okreslonego poziomu głośności. Cena jaką mogę wydać na karte to 300-400zł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak - bas w tym połączeniu bardzo fajnie walił, mruczał itp. środek i góra bardzo ładnie brzmiały, były szczegółowe, dobrze ulokowane instrumenty, ale dla mnie trochę były za ostre, nie jakoś bardzo mocno, a delikatnie. o EQ poczytaj, bo jakieś tam jest w E07k, ale chyba ubogie (ja mam E7, które jest jeszcze uboższe w EQ, ale ja nie używam w domowym sprzęcie). niemniej, sam mam zamiar sobie sprawić CALe do tego Fiio

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd2 nie wali basem, ale gra lekko ciepło. Można wymienić opampy np na 3xlm4562 i wtedy dźwięk staje się wyraźnie ciepły. Wg mnie problem nie leży nie tyle w źródle, co w słuchawkach. Patrząc na wykres lubisz brzmienie V a jeszcze bardziej pewnie taką zjeżdżalnie, wiec powinieneś szukać tak brzmiących słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeszcze pytanie jak z mocą tego daca? Będzie głośno? Nie bedzie tak jak na herculesie ze jak puszcze głośniej to spadnie jakość dźwięku?

 

Jakie słuchawki twoim zdaniem były by dla mnie dobre? Słuchałem akg518dj i stwierdziłem ze nie dla mnie. Bas jest ale nie takie mięso jakbym chciał. Ja potrzebuje piekielnie niskiego zejścia, miękkości. A CAL! schodza duzo nizej niż AKG518

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o głośność się nie martw. co do słuchawek, to ciężko polecić. najpierw musiałbyś sprawdzić połączenie Fiio z Calami, by potem ewentualnie mówić, co jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam jeszcze pytanie. Ponoć dac omija wszystko i niby wpływ na jakość ma tylko dac. Czy w takim razie eq z foobara aby na pewno będzie działać?

 

Jakby ktos mógł porónwać tego daca do jakiejś wewnętrznej karty dźwiękowej było by fajnie. Co sądzicie o dacu prodigy cube? Też ponoć polecany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eq z foobara będzie na 100% działać z każdym dac. Dobry bas, różno-barwny masz w Musilandzie 02 US, żadna karta do 700zł nie ma szans.

Nawet FiiO D3 TAISHAN (za 140zł) jest lepszy od mojego Asusa Xonara D2 (500-600 zł), którego bym się dawno pozbył ale mam sporo płyt w DTS 5.1.

Tu akurat dobrze się spisuje z Creative GigaWorks ProGamer G500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem więc, że ten musiland jest lepszy od Fiio e07k? Z tego co widze po zdjęciach ten musiland ma mało regulacji.

W takim razie już zdecydowałem ze wybieram dac tylko jeszcze nie wiem który. Mógłby ktoś jeszcze dać jakieś propozycje i napisać dlaczego właśnie ten dac jest najlepszy? Pamiętajcie że priorytetem jest nisko schodzacy bas z mięsem i duża głośność.

 

Aha i czy jeśli na moim hercules muse xl na wysokich poziomach głośności dźwięk nie był czysty to rozumiem że po podłączeniu daca do tej karty ten problem zniknie? Ogólnie rzecz mówiąc bedzie większa moc?

Edytowane przez lastyh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej twierdzę, że lepiej zmienić słuchawki. Miałem CAL i one lubią lepsze źródła, ale na niczym mi nie zagrały taką ostrą V-ką jak na tym screenie. Ja bym na Twoim miejscu sprzedał CAL i poszukał czegoś z oferty Ultrasone lub innych, które na dzień dobry walą mocnym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w takim razie słuchawki pewnie też zmienię ale to za jakieś 2-3 msc. Teraz póki co musze kupić źródło. Przedewszystkim chciałbym wiedzieć jak sie ma moc daców i jakosć z nich(dźwięku rzecz jasna) do kart typu audiotrak prodigy hd2 albo asus xonar tych z nizszej półki albo starych aureal vortex czy hercules fortissomo(czy jakos tak)



To mam panowie brać ten dac fiio? a moze ten Musiland? I wtedy ratowac brak basu eq z foobara? Niech ktoś powie coś więcej... Który z tych daców zagra lepiej na wysokich poziomach głośności?? A może ktoś zaproponuje jeszcze coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem więc, że ten musiland jest lepszy od Fiio e07k? Z tego co widze po zdjęciach ten musiland ma mało regulacji.

W takim razie już zdecydowałem ze wybieram dac tylko jeszcze nie wiem który. Mógłby ktoś jeszcze dać jakieś propozycje i napisać dlaczego właśnie ten dac jest najlepszy? Pamiętajcie że priorytetem jest nisko schodzacy bas z mięsem i duża głośność.

 

Aha i czy jeśli na moim hercules muse xl na wysokich poziomach głośności dźwięk nie był czysty to rozumiem że po podłączeniu daca do tej karty ten problem zniknie? Ogólnie rzecz mówiąc bedzie większa moc?

Musiland ma regulację w sterownikach.

 

http://www.headphiles.org/index.php?t=msg&goto=2553&

 

Fiio leci po optyku nie ma żadnej. Pozostaje Foobar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie gra lepiej od Fiio ale ja słucham przez wzmacniacz Lovely Cube Premium i mi niczego nie brakuje. Sam Musiland, basu jest mniej za to więcej średnich z dolnego rejestru.

Do basu w Cal to będziesz musiał chyba mieć lepszy wzmak. Sam Musiland może Ci nie wystarczyć. Z czego teraz słuchasz Cal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Musiland ma dużo więcej mocy, słucham na 11- 15 w 100 stopniowej skali. Bas z Musilanda jest dobrze kontrolowany nie muszę dodawać go już w korektorze. Fiio jest bez wzmaka to odpada.

U mnie najwięcej basu jest na Xonarze ale zupełnie bez kontroli. Jak dobrze trafisz to kupisz Musilanda za 300 zł z hakiem.

Można jeszcze spróbować tani wzmak z Fiio + Dac HIFImeDIY Sabre USB DAC aka UAE23. Jest temat na forum aktualnie, bardzo jest polecany i nie drogi.

 

http://forum.mp3store.pl/topic/105968-hifimediy-sabre-usb-dac-aka-uae23/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności