Skocz do zawartości

AKG K450 - fake kabel?


piterjedi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu przestał mi łączyć kabelek z tych oto cacuszek więc zamówiłem nowy. Właśnie do mnie dotarł ale mam pewne obawy co do jego oryginalności. Złącze ma zupełnie inny kształt niż oryginalne i przy jednym z nich logo AKG jest inne. Czy to możliwe aby były to podróbki czy jedynie AKG wypuściło lekko zmienione kable? Czym różni się taki podrobiony kabel od oryginalnego jeśli chodzi o jakość dźwięku?

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie są, robione przez amatorów i sprzedawane taniej. Wystarczy zajrzeć na ebay lub allegro.

Tu zdjęcie: http://postimg.org/image/fyvn5gfen/

Różnica jest taka że ta strona jacka jest taka... kanciasta - posiadacze oryginalnych słuchaweczek napewno zobaczą różnicę. Co do loga to powinno byc AKG w takiej jakby ramce, "czcionką" uwypukloną, tu natomiast jest sam napis - wpuklony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to fake- mam identyczną końcówkę z jackiem. Na tej, którą się wkłada do słuchawek faktycznie napis jest w ramce itp.

 

Kupowałem słuchawy w RtvEuroAgd, więc podrób raczej nie mam, wiec i kabel z zestawu fejkiem nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na tym jacku podłączanym do słuchawek jest w ramce a na tej do odtwarzacza nie. Ja też kupowałem w RTVEuroAGD i moja końcówka wygląda inaczej, taka wygładzona i logo jest poprawne na obu. No ale skoro tak mówisz to ok. Wydaję mi się tylko że słyszę delikatną różnicę w basach, ale to może tylko moje odczucie :P Dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pal licho napis. Bardziej chodziło mi o sam kształt bo mój pierwotny kabel wyglądał tak jak na tej aukcji: http://allegro.pl/show_item.php?item=3276944363&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

A ten co dostałem znacząco różni się kształtem jacka idącego do odtwarzacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w tych kablach będzie żadna, czy to fake czy nie. Fake powstają w 90% z odrzutów z fabryki, poprawianych co najwyżej po kątach. Jak wygląda kabel to jeszcze nie podstawa aby twierdzić że jest to fake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo z reguły sprzedają tam Chińscy producenci Chińskich rzeczy;) Owszem czasem da się tam kupić oryginał, ale np. http://www.aliexpress.com/item/FREESHIPPING-3-5mm-Jack-On-Ear-Stereo-Headphone-for-MP3-MP4-PC-Black/531005559.html

oryginalne KPP za niecałe 10$ to nie może być prawda;) Z resztą wystarczy pooglądać co tam się sprzedaje i po jakich cenach, żeby wiedzieć że z oryginalnością to nie może mieć nic wspólnego... Jednak nie mogę stwierdzić ze na 100% ten kabel jest podróbą ale istnieje niestety duże prawdopodobieństwo że tak właśnie jest.

 

Edit:

Bad and Quiet ma oczywiście racje, czy to fake czy nie to akurat przy tym kablu nie martwiłbym się że będzie wiele gorszy od oryginału:)

Edytowane przez johngrado
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności