Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Audio-Technica ATH-TAD400 + Xonar DG (DS?)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu Audio-Technica ATH-TAD400 i Xonara DG, czy będzie to dobre połączenie?

Czy może te słuchawki wcale nie potrzebują karty dźwiękowej (Obecnie mam tylko zintegrowaną kg Realtek ALC888)?

 

Przeznaczenie: muzyka: klasyczna, rock, trochę elektronicznej oraz gry.

 

Ostatnio używałem AKG K520 - niestety przy drugiej ich wizycie w serwisie już tam pozostały i mają zostać mi zwrócone pieniądze.

 

Pozdrawiam i proszę o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet zakładałem do 350 zł - słuchawki + karta dźwiękowa / wzmacniacz / (czy co tam mogło by być potrzebne do wybieranych słuchawek).

 

Tak, więc dziękuje za propozycje Pioneera, bo przekroczyłbym budżet o ok. 80 zł (licząc z przesyłką), a w przypadku moich typów zapłaciłbym odpowiednio: ATH-TAD400 - 265 zł, Xonar DG - 105 zł (odbiór za darmo), więc przekroczyłbym mniej ;). Czy ten Pioneer nie przeszkadza nikomu swoją "luźnością" na głowie? Przy ATH-TAD400 sugerowałem się tą recenzją.

 

Za Fiio E10 też bardzo podziękuję, ponieważ to za drogi sprzęt na moje potrzeby :).

 

Rozumiem, że minimum Xonar DG do słuchawek jest potrzebny? Do tej pory jechałem na integrze.

 

Dodam jeszcze, że do komputera tylko słuchawki będą podłączane i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz że to słuchawki otwarte? Ja bym polecił szeroko polecane i lubiane Shure 240 - bardzo uniwersalne, tanie i przede wszystkim dobre. Co do źródła, to poleciłbym może Audigy 2 ZS, ale jeżeli masz zamiar robić im mod na bas to może być go z Audigy za dużo, wtedy Xonar DG się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CAL lepsze od Audio-Technica ATH-TAD400 pod względem dźwięku (to nie pytanie retoryczne)? Oryginalny kabel niestety wymaga wymiany :/ 1-zbyt krótki, 2-zbyt cienki, 3-podwójny (lewy i prawy), więc pewnie wymiana kabla i tak wyjdzie 60-80 zł.

Edytowane przez Mattaniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby były warte swojej ceny, to już byśmy mieli na forum kilku ich właścicieli, nieprawdaż? :)

 

 

zresztą w porównaniu z Superluxami HD668B graja klasę niżej

Uważam wręcz odwrotnie. Co kto lubi.

 

Tak naprawdę słuchawki, które są bdb do słuchania muzyki nie muszą być dobre do grania i odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, takie SL HD631 czy Sony MDR-1R też podobno warte swojej ceny a jednak mało osób na forum je chociażby miało na głowie. Zresztą jest ich recenzja na forum i jest dobra. Co do gier, to szczerze powiedziawszy moim zdaniem dobre słuchawki do muzyki, takie jak CAL właśnie, Superluxy, Shure, AKG itd. raczej w grach sobie poradzą, to nie jest tak że słuchawki dla graczy w grach wymiatają bo w większości to tylko marketing. Jak słuchawki mają dobrą separacje i pozycjonowanie to w grach jak najbardziej się sprawdzą - mowa tu o takim CSie, bo do SC2 czy LoLa raczej bez różnicy jakie słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności