Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Shure 240 vs. Superlux HD 661 vs. Brainwavz HM3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Jako że od kilku miesięcy staram się znaleźć dobre słuchawki nauszne, to od pewnego czasu w mojej głowie przewijają się trzy nazwy: Shurki 240, Superluxy HD 661 i Brainwavz HM3. Szukam słuchawek wokółusznych z dobrą izolacją, z którymi mój telefon z Powerampem nie będzie miał większych problemów, jednak kluczowym kryterium jest wytrzymałość, co do której mamy bardzo duże wymagania. W tym miejscu zwracam się z pytaniem do posiadaczy w/w słuchawek o opinię nt. posiadanych headphone'ów.

 

O opinię proszę każdego posiadacza tych słuchawek. Masz jakąś alternatywną propozycję? Proszę, napisz na dole!

 

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez serek07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystkie trzy modele grają naprawdę dobrze - HD661 grają agresywnie i zadziornie, HM3 najbardziej nastawione na fun ze słuchania, w Shurkach masz więcej kultury, studyjności, separacji itd. Kwestia indywidualna co dobierzesz.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szurki najlepsze. mialem hd 661 ,basu ubogo ,a hm3 to jednak wg mnie nie taki dobre jak szurki (z hm3 mialem stycznosc 1 dniowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ich zbyt długo więc dość ciężko powiedzieć coś na temat wytrzymałości z własnego doświadczenia :) ale są wykonane naprawdę porządnie, a plastik jest dobrej jakości i nie wygląda na to żeby miało się z nimi coś dziać. Polecam ten temat: http://forum.mp3store.pl/topic/85185-superlux-hd661/ , a w szczególności linki do recenzji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mógłby ktoś porównać wytrzymałość Shurków z AKG k518?



I jeszcze pytanie do posiadaczy Shure 240 - czy plastikowe przedłużenie pałąka jest solidne i wytrzymałe? Shurki nie mają żadnych "pięt achillesowych" w tym zagadnieniu? Chodzi mi o jakieś plastikowe zawiasy jak w Sennkach HD 201 między słuchawką a pałąkiem (ten obrotowy element).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akg miałem dosyć krótko, tydzień, może dwa, ale zdawały się być całkiem wytrzymałe.

Shurki to inna konstrukcja, są masywne, porządne.

K518 są małe, składane z cienkim palakiem, który może się złamać(nie brałem ich do szkoły, więc nie wiem jakby to zniosły).

 

Pod względem wytrzymałości bardziej ufam shurką, niż akg.

 

Nie zauważyłem żadnych słabych punktów w swoich (mam wersję E).

Pałąk giętki (słuchawki złożyłem tak, że lewa była po prawo od prawej;) gupio to brzmi, ale chyba jest obrazowe).

Wszystkie plastiki twarde porządne, w kwestii wykonania nie ma się chyba do czego doczepić.

 

Przedłużenie pałąka to platik gruby na 4mm, szeroki na 25mm, więc całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Szurków - ja mam wersję A, trochę plastiki trzeszczą jak sie np odgina jedną słuchawkę z ucha, ale ogólnie bardzo porządnie wykonane, fajne do modowania i przede wszystkim, co najważniejszę - Grają ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności