Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki naokołouszne zamkniete do ok. 400 zł? (Sennheiser 439 vs 449


Infus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dylemat, otóż w moich Sennheiserach hd 448 kabel praktycznie umarł na styku z jackiem, w sensie że raz działa raz nie, to szukam nowych słuchawek, które byłyby jakimś upgradem do tego modelu.

Wcześniej posiadałem Sennheisery hd 205, ale były dość niewygodne i naciskały mocno na małżowinę uszną.

 

W kwestii wygody hd 448 są super, szukałbym właśnie czegoś w ten deseń, podczas gdy w kwestii dźwięku poszukiwałbym trochę mocniej zarysowanego basu, bo 448 mimo super środka i góry jakoś mają płaski ten bas, pomimo jego wyrazistości.

 

Planowane zastosowanie to odsłuch domowy z laptopa (muzyka, filmy, gry, montaż wideo i dźwięku) i mobilny z odtwarzacza - jest to Sony NWZ-A820. 448ki grają na nim dość cicho, ale wystarczająco. Chwilowo nie planuję kupna wzmacniacza.

 

Po paru godzinach czytania, zawęziłem wybór do:

 

Sennheiser HD449 - jako oczywisty następca hd 448, z ponoć poprawionym trochę basem - prawda to?

 

Sennheiser HD439 - opcja z rzekomo lepszym basem, ale różnica ceny w dół każe mi się zastanowić dlaczego tak jest - gorszy med/high? zagłuszany przez bas? Widziałem gdzieś też wersję z mikrofonem, ciekawa opcja?

 

Shure SRH440 - raczej superlatywy, acz ponoć ciężkie, grzeją głowę i może pękać w nich pałąk.

 

Sennheiser px360 - podobno niektórym jednak przyciskaja kawałek ucha - nie wiem jak wypadłoby porównanie wielkości z 448, na plus że dobry bas, ale za to droższe od innych (choć gdzieś mi mignął post z tego forum że ktoś je taniej sprzedaje, jakoś w granicach 350 zł) i podobno kabelek nie budzi zaufania (w 448 też jest cieniutki, hd 205 też mi padły na kablu)

 

Myślałem też o grado sr 60i, ale śa nauszne zamiast naokoło, ponoć niezbyt komfortowe i raczej trudniejsze do dostania.

 

Główne słuchane przeze mnie gatunki muzyczne - rock, metal, elektronika (niekoniecznie dyskotekowa)

 

Proszę pomóżcie w wyborze, mogę podać jakieś dodatkowe informacje/preferencje. Będę też wdzięczny za informacje gdzie najtaniej można dostać wymienione przeze mnie modele (ktoś coś sprzedaje?), jak też i za sugestie innych, lepszych.

 

Pozdrawiam :)

 

P.S. To mój pierwszy post tu więc pliz, litości ;P

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

439 to dobra opcja. Nie grają gorzej od 448, po prostu bardziej dołem. SRH440 i PX360 grają środkiem. 449 nie słyszałem.

A zamiast wzmacniacza, to pomyśl o karcie dźwiękowej, np:

http://hifimediy.com/index.php?route=product/product&product_id=83

Rozumiem, że chcesz zamknięte słuchawki. W takim razie Superlux HD660 - cofnięty środek, granie basem, trochę ostrzej zarysowana góra niż na Senkach. Nie taka miękka. Ewentualnie trochę bardziej otwarte podobne do Senków są Panasonic HTF600. Fajne, równe, bardzo dobrze grają, basik mają fajny. Leżą trochę gorzej tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm, to na pozycję faworyta wysuwają się hd 439. A jak wypadałoby porównanie hd448 z shurami/px360? Bo generalna charakterystyka 448 mi odpowiadała, tylko brakowało trochę basu, a o pxach mówią że przy bardzo fajnym środku maja go jakby więcej. O superluxach czytałem że lepsze do prac studyjnych niż odsłuchu, właśnie przez to że konturowość dźwięku i mocny dół i góra męczą na dłuższą metę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam px360. Środek jest genialny, wokale urzekające, scena dosyć spora, bas lekko wycofany, ale z charakterem i dynamiczny, nie potrzeba mi go więcej. Górze również niczego nie brakuje, aczkolwiek nie jest specjalnie podkreślona. Najwygodniejsze słuchawki jakie miałem w życiu. W ogóle nie męczą, nawet po długich odsluchach.

 

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności