Skocz do zawartości

Sugru domowym sposobem


sunnyD

Rekomendowane odpowiedzi

Dawaj zdjęcia tych domowych customów! Widzę że piotrus-g będzie miał konkurencję :P Interesuje mnie tylko jak z działaniem takiego sylikonu na ucho. Muszę mamę pomęczyć żeby mi z pracy załatwiła trochę takiego medycznego to może bym sobie z prawdziwego zdarzenia zrobił.

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem jest wypełnienie formy silikonem tak żeby nie było dużo bombli z powietrzem w środku. BTW nie miałem farmy olejnej i wziąłem akrylową, wszystko dobrze się trzyma :)
zaraz będzie więcej zdjęć, jak się załadują https://www.dropbox.com/sh/p5pu046944xqwpu/6S9uMFRmcg/tipsy

Edytowane przez Panataki
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zrobi się mieszankę o proporcjach 1:1, dobrze wymiesza i odczeka dodatkowe 5 - 7 minut, to wtedy silikon przestanie lepić się do rąk, ale nadal będzie można go formować, tudziesz dokładnie wcisnąć do formy. Najlepiej partiami, po troszeczku.

Edytowane przez sunnyD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nawet olej spożywczy też by był.

Byle nie za dużo, bo silikon, jeśli pokryty dużą ilością kremu, tłuszczu itp. może się nie połączyć na zakładkach, czy stykach.

A jak odpocznie kilka minut po wymieszaniu, staje się mniej kleisty.

Edytowane przez sunnyD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoper do drzwi. Z gotowego już czarnego silikonu z tubki zrobiłem krabika.

Cały pokój udekorowany mam w stylu marynistycznym, a ten krabik to najmniej estetyczny element dekoracyjny, jaki udało mi się do tej pory wykonać. Jest brzydki, ale spełnia swoje zadanie.

 

001.jpg 002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A dałbyś radę zrobić etui do ampa np. do ibasso D10 mając wymiary ? Taką "koszulkę" bez przodu i tyłu.

Wydaje się to być dosyć prostym zadaniem. Najlepszym sposobem byłoby "wystruganie" klocka z drewna, lub jakiejś pianki. Musiałby mieć identyczne wymiary, tzn. obwód i szerokość. Styropianu niestety nie da się kroić nożem, czy piłką, bo się kruszy.

Odlew z gipsu byłby dobry, lub, jak wspomniałem, kawałek jakiejś sosny itp. Potem to tylko zrobić "zaprawę" z silikonu, wywałkować do odpowiedniej grubości, owinąć formę, uciąć do wymiarów i skleić złącze.

Niestety, ja nie mam narzędzi, ani materiału do zrobienia tego typu formy.

 

Edit.

Mógłbyś to nawet samemu zrobić, bez dodatkowej formy. Wystarczy, że dobrze zabezpieczysz wzmacniacz, np. cienką warstwą folii spożywczej i masz formę. Rozwałkowaną nie całkowicie jeszcze ściętą masę silikonową owijasz/formujesz na obudowie wzmaka, a jak już stwardnieje możesz ją dociąć do szerokości i złączyć brzegi taką samą świeżą masą. Masę najlepiej nałożyć na papier do pieczenia i wtedy dopiero formować na wzmaku. Inaczej jej powierzchnia zapaskudzi się odciskami palców itp.

Edytowane przez sunnyD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A dałbyś radę zrobić etui do ampa np. do ibasso D10 mając wymiary ? Taką "koszulkę" bez przodu i tyłu.

Lord Rayden. Odświeżając temat i w odpowiedzi na twoje pytanie znalazłem w Internecie trochę o materiale zwanym Parafilm. http://pl.wikipedia.org/wiki/Parafilm

Parafilm używany jest między innymi, jako plastyczny materiał modelarski służący do maskowania różnych elementów. Przywiera do powierzchni bez kleju i jest łatwy do usunięcia. Bez trudu można zrobić z tego koszulkę o którą pytałeś. Cena Parafilmu (np. na allegro) to 13 zł za metr bieżący (szerokość 10cm) z wysyłką.

Ktoś nawet owinął tym ipoda http://forums.ilounge.com/ipod-classic-legacy-ipods/44149-my-custom-super-fit-4g-40-gig-ipod-case.html

Wygląda trochę fajansiarsko w tym przypadku i zamula wyświetlacz, gdyż nie jest idealnie przezroczysty, ale spełnia swoje zadanie, jako powłoka ochronna.

001.jpg

Edytowane przez sunnyD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności