Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Szukam słuchawek lepszych od AKG K181DJ


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w sumie mogę polecić PX100, bo mój kolega basogłowy kiedyś posłuchał sobie tego zestawu i miał banana na twarzy. Ne żeby mi się podobało, ale tak zupełnie uczciwie podsuwam ten pomysł, bo może akurat macie podobny gust.

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shure 750 DJ z modem na bas?

To równie dobrze mógłbym zrobić takowy mod na moich k181 czyż nie?

 

Teraz ostatnio słucham muzyki nieco ciszej i faktycznie wtedy niskie tony górują nad resztą, ale im bardziej podkręcam volume tym mniej tego basu słyszę. Być może faktycznie moja 5530 nie ogarnia.

 

Ustawienie mojego fiio na pozycji 3 daje mi więcej bassu. Na P4 jest umiarkowanie, ale jest to moja ulubiona pozycja ze względu na głośność (na P3 - w dzień - jest za cicho) Na pozycjach dalszych jest coraz więcej wibracji, które przy pierwszym odsłuchu robią wrażenie, ale przy dłuższym obcowaniu słychać, że te wibracje tylko maskują prawdę. Gdybym dał pierwszemu lepszemu z ulicy posłuchać na pewno dzięki tym wibracjom powiedziałby - WOW, ale bass. Niestety tak nie jest.

 

Poszukuję już lepszego odtwarzacza.

 

PS. Wszystko byłoby w porządku, gdybym nie miał słuchawek od nokii. Proste, małe, a bassowo schodzą tak samo nisko i dają tak samo po łbie jak osławione AKG K181DJ. Więc są dwie opcje. Albo moje są uszkodzone, albo gdzieś tam są słuchawki, które czekają na mnie ;P

Mimo wszystko poczekam z decyzją wymiany słuchawek do czasu, gdy lepszy odtwarzacz nie przyniesie korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K181 mają już taki mod - regulowana dziura, tzw bass reflex. Mam tu taka mała teorię, że nie słyszysz różnicy w działaniu dlatego, że Twój zestaw nie odtwarza w ogóle częstliwości powyżej czterystu herców :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K181 mają już taki mod - regulowana dziura, tzw bass reflex. Mam tu taka mała teorię, że nie słyszysz różnicy w działaniu dlatego, że Twój zestaw nie odtwarza w ogóle częstliwości powyżej czterystu herców :P

Nie przeczę. Nie znam się, dlatego tu jestem. Opisuję to co słyszę. Mam już temat w dziale odtwarzaczy, ale może doradzisz w jaki odtwarzacz zainwestować? Taki konkretny.

Cowon O2 jest dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście żartowałem. Szczerze nie mam pojęcia co Ci polecić, bo mam wrażenie, że czego bym nie polecił, to Ci się nie spodoba, bo masz skrajnie różny gust ode mnie. Wg mnie zbieranie opinii na forum nie da Ci rozeznania nawet w połowie tak dobrego jak wizyta w sklepie. Pogadaj ze sprzedawcą, posłuchaj różnych zabawek. Postaw sobie po prostu jakies priorytety, zrób liste jakichś przykładowych modeli. Przecież nawet nie wiesz czy chodzi Ci o dźwięk jak najwyższej klasy, nota bene drogi, czy wręcz przeciwnie - jakość dźwięku nie jest dla Ciebie tak ważna jakiś specyficzne zniekształcenia, które dla Ciebie akurat są przyjemne.

Mi na przykład pasują Mee CX21, których praktycznie nikt nie lubi, ale ja jestem psem na szczegółowość i rajcują mnie mi nawet jak z barwą jest coś nie halo. Mój wspomniany kolega za to lubi najbardziej PX100 na Nokii, które szczegółowośc mają żałosną, ale mają "miękki" basik jak jego bagażnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście żartowałem. Szczerze nie mam pojęcia co Ci polecić, bo mam wrażenie, że czego bym nie polecił, to Ci się nie spodoba, bo masz skrajnie różny gust ode mnie. Wg mnie zbieranie opinii na forum nie da Ci rozeznania nawet w połowie tak dobrego jak wizyta w sklepie. Pogadaj ze sprzedawcą, posłuchaj różnych zabawek. Postaw sobie po prostu jakies priorytety, zrób liste jakichś przykładowych modeli. Przecież nawet nie wiesz czy chodzi Ci o dźwięk jak najwyższej klasy, nota bene drogi, czy wręcz przeciwnie - jakość dźwięku nie jest dla Ciebie tak ważna jakiś specyficzne zniekształcenia, które dla Ciebie akurat są przyjemne.

Mi na przykład pasują Mee CX21, których praktycznie nikt nie lubi, ale ja jestem psem na szczegółowość i rajcują mnie mi nawet jak z barwą jest coś nie halo. Mój wspomniany kolega za to lubi najbardziej PX100 na Nokii, które szczegółowośc mają żałosną, ale mają "miękki" basik jak jego bagażnik.

 

Na pewno nie chcę super wypaśnych, mega drogich słuchawek. Bez sensu podpinać takowe do przenośnego odtwarzacza. Wolę takie solidne - i nie chodzi mi o ich budowę. Myślę, że słuchawki do poziomu K550 mi w 101% wystarczą. Zrobię tak jak piszesz. Podjadę do mp3store

w Poznaniu i posłucham sobie.

 

IceMan2991 a próbowałeś bawić się korektorem? Zamiast mocno podbijać bas podbij go lekko ale obniż też wysokie tony, może to one Cię drażnią.

 

Bass akurat mam leciuteńko podbity, a wysokie tony są na nieco wyższych wartościach. Obniże je o jedno oczko - tak jak radzisz.

Edytowane przez IceMan2991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj - jak zwykle - bawiłem się EQ z pół godziny i troszkę lepiej sobie ustawiłem. Bassu nie ma może jakoś dużo więcej, ale wydaję mi się, że sam dźwięk nie jest tak kłujący jak przedtem, a co za tym idzie - ogólnie jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem to tkwi w odtwarzaczu. Pisze przecież, ze ma e11.

 

 

Sent from my iPhone 4 using Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności