Skocz do zawartości

Modecom MHF60U


patricko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukalem wlasnie sklepu gdzie moznaby bylo odsluchac cokolwiek modecoma ale tez nie udalo mi sie tego uzyskac. Tak jak gdzies napisalem juz: mam maly pokoj 7.5m2 a w nim wneke 1.2x0.7m i cala wneka zajmuje biurko, bardzo blisko sciany wiec nie za bardzo moglem sobie pozwolic na 56U ktore bass reflex maja z tylu ale tez balem sie zaryzykowac 2.0 bo zawsze mialem do tej pory zestawy z subem (dlatego bardzo mi zalezalo wlasnie na sklepowym odsluchu). Zatem chcialem miec cos malego skromnego ale cos co mi da czysty dzwiek klarowny da duzo przyjemnosci z odsluchu.

 

Sub mam pod biurkiem blisko stóp, kolumienki rozstawione max szeroko dla jak najlepszego efektu stereo i sceny. Glosnikow slucham po kilka godz codziennie i z kazdym dniem utwierdzam sie w przekonaniu ze to byl dobry wybor- choc bardzo chcialbym posluchac kiedys 56U lub podobnych 2.0. Zalezalo mi na graniu zrownowazonym, nie jestem basolubem, bas jest dla mnie skladowa pasma a nie jego glownym aktorem zatem ma wypelniac reszte, dopelniac charaktarysytke. I tak jest w istocie. Mam go nawet lekko ujętego od poziomu 0, nie dudni, nie zalewa reszty pasma po prostu wspolbrzmi, dopelnia sie z reszta i ladnie z nia wsolpracuje, nie dominuje. Nie jestem audiofilem lecz raczej melomanem ktory lubi gdy jego muzyka ładnie wybrzmiewa wiec nie znam sie na tych wszystkich separacjach, rozdzielczosciach etc. Srednice ciezko mi jest okreslic slowami bowiem od lat nie sluchalem niczego innego poza zestawami komputerowymi a te jak wiadomo maja srednice ubogą. Wydaje mi sie ze jest w porzadku a jesli komus nie odpowiada to na pewno lekko mozna podkrecic w eq. Wysokie tony sa czyste, nie sycza, nie sybiluje nic, tworza cos co bardzo lubie czyli krystalicznosc dzwieku, mam wysokie tony podkrecone na 80% mozliwosci. Takie granie lubie, moze dlatego tez ze przyzwyczailem sie do sluchawek brainwavz beta z t60 ktore graja bardzo podobnie czyli basu tyle ile trzeba ale dobrej jakosc, srednica ok i sporo wysokich. W recenzjach pisza ze bas ktory wybrzmiewa w 60U jest bdb jakosci. Nie mam porownania bo wczesniejsze glosniki g500 mialem zupelnie inaczej rozstawione niz 60U, w kazdym razie to co slysze jest bardzo ok. Przy cichym sluchaniu nie zanika zadne pasmo. Jest tak jak przy normalnym.

 

Po kupieniu od razu zaopatrzylem sie tez w lepsza niz zintegrowana karte dzwiekowa i od poczatku gra mi to z asus xonar u1, ze zintegrowana syczały mi wysokie tony teraz jest miodzio. Wysokiej jakosc gustowne ale nie szpanerskie nie kiczowate wykonanie, bdb jakosc pilot i to wszystko w bdb cenie- ja zaplacilem 268+14. Nie graja ani dolem ani gora ani srednica, graja zrownowazonym dzwiekiem, choc u mnie jak mowilem podbilem wysokie tony wiec troche sa wysuniete do przodu ale to moje preferencje. Slucham w 90% smooth jazzu, funky, groove. Wzmacniacz cichutko buczy ale w zwiazku z tym ze jest pod biurkiem to w ogole tego nie slychac nawet na bardzo cichym graniu, jest podkreslam cichutkie buczenie ktore sluchac jak nic nie gra i przystawi sie ucho do suba. Na minus wylaczanie zestawu jest w subie (bardzo dziwne ze nikt nie dal np w pilocie) wiec schylam sie by na noc wylaczyc. Odnosze tez wrazenie ze te glosniki lepiej sobie radza z muzyka nie-elektroniczna, akustyczna, grana przy pomocy prawdziwych instrumentow-perkusja, gitarki, bogata sekcja dęta (a moze po prostu ja mam wieksza frajde bo takiej slucham).

 

Nie mam jakiegos mega doswiadczenia w kupowaniu glosnikow, raczej jak kupuje to raz a porzadnie na lata bo mnie nie stac na ciagle wymienianie ale moge powiedzec ze polecam z czystym sumieniem zwlaszcza jesli ktos nie ma tak jak ja zbyt wiele miejsca i lubi takie rownomierne granie bez jakies wyraznej przewagi ktoregos z pasm.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności