Skocz do zawartości

Psytrance


ZaiT

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce się kłucić, ale uplift, vocal i tech to są podgatunki trace podobnie jak psy, goa i wiele innych, które coraz ktoś wymysla nowe ;P

A to, że nie słuchał psy to nie takie dziwne bo jednak brzmienia troche inne od upliftu i progressive trancu.

Słuchając DJ jak Armin, Above and Beyond, Rank 1, itp ciezko natknąć się na brzmienia typu psy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że nie słuchał psy to nie takie dziwne bo jednak brzmienia troche inne od upliftu i progressive trancu.

Słuchając DJ jak Armin, Above and Beyond, Rank 1, itp ciezko natknąć się na brzmienia typu psy

 

Otóż to... być może kiedyś się natkąłem na jakieś utwory z tego gatunku, nie więdząc iż to właśnie psy...

 

 

a tak w ogóle, czy słuchacze psy trance słuchają także uplift, tech itp. ? Czy tylko ten jeden gatunek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wydaje mi się, że scena trance i psy to są prawie dwie różne.

Szczerze to mi bardziej pasują klasyczne brzmienia trace.

Jeśli podoba Ci się hard lub tech trance, to myśle, że możesz śmiało sięgnąć po psy.

Są to szybkie brzmienia (Bitrate zazwyczaj szybszy jeszcze niż w trance), z mocnym, głębokim basem.

 

Pewnie mój opis psy jest trochę nędzny :)

Najlepiej po prostu przejrzyj temat i posłuchaj trochę kawałków i się sprawa rozjaśni.

Wystarczy posłuchać Infected Mushroom czy Astral Projection i zobaczysz, że mimo iż brzmienia są transowe to jednak zupełnie inne niż wymieni przez mnie wcześniej producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się wkręca też bardzo KoxBox:

U- Turn .

 

Brat kiedy wszedł do pokoju i usłyszał czego słuchał powiedział: "wreszcie zacząłeś normalnej muzyki słuchać" :lol:

 

Może i tak dzieciak pomyślał bo wcześniej katowałem wszystkich głośnym słuchaniem Aphex'a, Orbital i F.S.O.L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

http://saikosounds.com/english/

najlepsza stronka jezeli chodzi o sample kawalkow, trwaja nawet po 3-4 minuty.

zait napisal, ze psytrance idzie w dobra strone. ja uwazam, ze jest wlasnie przeciwnie, osobiscie wole stare dobre goa niz te nowe patataje. jezeli mialbym cos polecic to pierwsze albumy:

hallucinogen

electric universe

pleiadians

dimension 5

astral projection

kox box

s.u.n. project

jezeli szukacie imprez psytrance w polsce to zajrzyjcie na http://www.psytrance.pl. jezeli jest jakas impreza to info o niej na pewno znajdzie sie na tej stronie.

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

O niespodziewalem się ujrzeć tu takiego zacnego tematu a słucham ten gatunek od ok.8 lat :) Miło... miło...

 

Podział muzyki elektronicznej całkiem ciekawie prezentuje się tutaj (wraz z przykładami): http://techno.org/electronic-music-guide/

Największa i - moim zdaniem - najlepsza baza danych twórców psychedelic/goa trance i pod-gatunków: http://www.psydb.net/

O samej muzyce psychedelic trance jak i poszczególnych scenach rozrzuconych po całym świecie: http://www.trancersguide.com/ttg2004.html

 

Od siebie dodam, że Psychedelic Trance a Goa Trance to dwa różne ale - w pewnym sensie - równoległe pod-gatunki, jedno wyewoluowało z drugiego. Kraj pochodzenia dijeja albo projektu również mają znaczenie np.: z Izraela wywodzi się głównie Full On Trance a kiedyś stare dobre Goa, Skandynawowie i Rosjanie preferują bardziej progresywne i minimalowe brzmienia, Niemcy mroczny tec-trance lub/i minimal trance i t.d. Wytwórnie również mają znaczenie np.: duńska Iboga Records oferuje bardziej progresywny/minimalowy trance; izraelskie HOM-Mega raczej full on trance, Twisted Rec. z wysp brytyjskich to już legendarnia wytwórnia oferująca niemal zawsze godne uwagi rzeczy... do wyboru do koloru. Zależy kto co lubi, gen. Psychedelic Trance oferuje różne wariacje, podgatunki, subgatunki i t.p. .. każdy miłośnik elektroniki znajdzie coś dla siebie.

Czego warto posłuchać na początek ? Klasyków oraz legend czyli:

Infected Mushroom; Astral Projection; Hallucinogen; G.M.S.; M.F.G.; Shpongle; S.U.N. Project; Shiva Chandra; Dimension 5; Sandman; Kox Box; California Sunshine; The Delta; X-Dream; Miranda; Pleiadians/Etnica; Electric Universe; Chi-A.D.; Man With No Name; Darshan; Oforia; Alien Project; PsySex; Atmos; Cydonia; Space Cat; Talamasca; Total Eclipse; Transwave; Son Kite; Shakta; Logic Bomb; Man Made Man; Absolum; Cosmosis; C.O.N. Sequencer; Orion; Wizzy Noise; Ticon; Skazi; Vibrasphere; The Muses Rapt; The Infinity Project; Jaia; Cosma; Dark Soho; SynSun...

 

Obowiązkowo kawałki - taki przekrój przez różne rodzaje:

Astral Projection - Dancing Galaxy i Mahadeva i People Can Fly;

M.F.G. - Intelligent Machine;

Man With No Name -Teleport;

Shpongle - Around the World in a Tea Daze i Dorset Perception i Divine Moments of Truth;

Infected Mushroom - Bust A Move i Dracul;

Jaia - Mai Mai;

Talamasca - Telepathic Atmospheres (live mix);

Pleiadians - Alcyone i Asterope;

X-Dream - Universal Chaos i Fall Out i Peter's Hoover i Psychomachine;

Ticon - We Are The Mammoth Hunters;

The Delta - The Thing i Standby

The Muses Rapt - Spiritual Healing;

Hallucinogen - LSD i Shamanix;

Sandman - Ghostrider;

Cosma - Sleep Of Peace i People On Hold i Simplicity

Wizzy Noise - Painful Memory

Dark Soho - Uring Saracoma i The 14th i Combustion i Karbaros

SynSun - Ave Samael i Zygote i Vampiria i Ceremony

 

zait napisal, ze psytrance idzie w dobra strone. ja uwazam, ze jest wlasnie przeciwnie, osobiscie wole stare dobre goa niz te nowe patataje. jezeli mialbym cos polecic to pierwsze albumy:

Podpisuje sie wszystkimi konczynami pod powyzsza wypowiedzia.

Zlote Lata PsyTrance'u/Goa przypadaja na lata ok. 1996-2002. Wtedy wychodzilo malo ale prawie wszystkie dobre rzeczy. Od tamtego czasu caly gatunek poszedl w kierunku bardziej technicznego brzmienia kosztem "glebi" (psychedelicznosci... whatever...), esencji ktora charakteryzowala ten gatunek. Pomijajac fakt, ze caly gatunek okropnie skomercjalizowal sie - dla mas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Kindzadza -Waves From Inner Space.Nie bylo dane slyszec mi bardziej psychodelicznego albumu.Wszyscy ktorzy lubia sluchac muzyki w towarzystwie pacana powinni byc zachwyceni.Zalecam sie tylko polozyc,dla wlasnej przyjemnosci;]

Nieboooooo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...

Witam. Wiem że to stary wątek. Słuchałem psytrance 15 lat, miałem 5 lat przerwy i teraz to na nowo jakby odkryłem. Z tego co ostatnio spodobało mi się to stare albumy:

Infected Mushroom - Converting Vegetarians

Broken Toy - The Low Down Dirty Sound Of

Tantrance 6

Mam jeszcze długą listę krążków CD audio psytrance. Mam nadzieje że tutaj jeszcze ktoś coś napisze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności