Skocz do zawartości

Pytanko


RGB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Tydzień temu kupiłem H10 6GB i nie jestem zadowolony z jakości dźwięku po włączeniu equalizera czy innych bajerów "polepszających" dźwięk. Zastanawiam się nad zmianą na X5. W związku z tym mam pytanie dotyczące właśnie działania podobnych systemów w iAudio. Czy np. podniesienie sopranów czy basów na EQ powoduje faktyczną róznicę? Czy nie zniża poziomu dźwięku? Jak to wygląda z BBE itd? Wiem, że każda pliszka swój ogonek chwali ;) ale proszę o obiektywne opinie. Jednak parę złotych do wydania jest ;) I jeszcze jedno, czy M5 to to samo co X5 poza ekranem i plikami multimedialnymi czy jednak są jakieś znaczące różnice?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, każdy system (SRS i BBE) wprowadza zniekształcenia i jak dla mnie niszczy dźwięk. Nie możesz po prostu go nie stosować? :)

 

I jeszcze jedno, czy M5 to to samo co X5 poza ekranem i plikami multimedialnymi czy jednak są jakieś znaczące różnice?
M5 nie ma USB OTG (zgrywanie zdjęć z aparatu). Inny kolor obudowy :). A tak to wszystko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, każdy system (SRS i BBE) wprowadza zniekształcenia i jak dla mnie niszczy dźwięk. Nie możesz po prostu go nie stosować? :)

Oczywiście wiem o tym. Ale jest różnica między modyfikacją dźwięku a jego zniekształceniem. A H10 robi z dźwiękiem istną masakrę. Być może trafiłem na beznadziejny egzemplarz? Jak włącze cokolwiek poza NORMAL EQ głośność spada o ok. połowę a to co miało być głośniejsze robi się bardziej słyszalne przez zciszenie całej reszty :( Wiem jak działa wzmacniacz i filtr pasmowy więc dla mnie jest to cokolwiek dziwne... I nie chodzi mi o stosowanie bądź nie jakichś systemów, ale jak są, i to za spore pieniądze, to powinny działać co najmniej znośnie. Stąd też moje pytanie czy X5 działa podobnie jak ten mój grajek czy jednak prawidłowo. Rozwiązanie typu "jak coś działa źle to nie używaj" jest żadnym rozwiązaniem. Czasami trzeba coś takiego włączyć bo nagranie jest takiej a nie innej jakości. A tak marudzę, bo mam iRivera iFP590T a tam do jakości dźwięku z albo bez takich systemów nie mam najmniejszych zastrzeżeń.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności