Skocz do zawartości

Stereo do ok. 800zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Już od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie zakup zestawu stereo.

Na razie skupiałem się na słuchawkach i tak dalej pozostanie. Niestety warunki do odsłuchu z kolumn mam raczej średnie, stąd faworyzacja słuchawek. Na początku chciałem kupić jakieś głośniki pokroju solo 6c, tylko do "plumkania", ale z czasem doszedłem do wniosku że da się złożyć w niskim budżecie, coś co ma ręce i nogi.

Pokój ok. 3.5m na 5m z tym że kolumny będą stały na dłuższej ścianie, odległość od kolumn ok. 3m. Dochodzą jeszcze całkiem duże skosy w suficie, panele podłogowe i gruby dywan.

Będzie to moje pierwsze stereo i niestety nie mam doświadczenia.

Jako źródło - smsl 793 i lovely cube jako pre. Muzyka to głównie rock/metal zarówno akustyczny jak i elektryczny, czasem i filmowa, klasyczna.

Jakieś moje typy? Myślałem o Tannoy M3, może jakieś B&W? Chcę żeby zagrało to z pazurem, średnica nie może być schowana. Basu nie może być za dużo.

Jeśli miałbym to jakoś porównać do słuchawek: nie spokój wyższych AKG, a lekka agresywność Grado.

Oczywiście używane i podstawkowe, diy tez wchodzi w grę.

Wzmacniacz to pewnie t-amp, ale przyznam szczerze że wolałbym jakiś "pełno wymiarowy". Wiem że większy pewnie gorzej zagra, ale wizualnie bardziej mi się takie podobają.

Przeglądając alledrogo trafiłem na coś takiego:

 

http://allegro.pl/pre-amp-7-1-i-koncowka-mocy-diy-by-kafka-dracul-i3125056653.html

 

Pisałem do gościa, czy jest możliwość kupna samej końcówki, może się zgodzi. Miałoby to sens? W zasadzie nie potrzebuję integry tylko samej końcówki, mam LC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj .

Mam pytanie czy akceptujesz sprzęt typu Vintage : to znaczy wzmacniacze 30-40 letnie ?

Proponowałbym np :

http://allegro.pl/yamaha-ca-600-i3145978115.html lub tego luxmana http://allegro.pl/luxman-l-215-i3146356251.html .

Do tego ktoś by Ci doradził kolumny i byś miał bardzo konkretne stereo .

 

I bardziej bym się skłaniał w kierunku Luxmana :) oczaruje Ciebie dźwiękiem .

Miałem kiedyś l190 , po wymianie kondensatorów grał niesamowicie jak na cenę za którą go kupiłem ...


A jeszcze bardzo ważna sprawa , kolumny podstawkowe czy podłogowe ?

W twoim metrażu to wydaje mi się , że tylko podstawkowe ?
Napisz jeszcze skąd jesteś , ułatwi to doradzenie kolumn ...

Edytowane przez Kubasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj;

 

Vintage - ale kolumny aktywne, najlepiej MFB philipsa :

 

http://allegro.pl/kolumny-aktywne-philips-22rh-544-vintage-m-f-b-i3130756229.html

 

Sam używam takich, wcześniej miałem różne Hi-End`y. Grają tak jak tor pozwala do ok 15m2.

Mogą grać na najwyższym poziomie, więcej nie potrzeba. Wykorzystasz BCLa jak i DACa.

 

Czasami można je dostać taniej, ale gorąco polecam modele 541,544,567,587 itp.

Fajne są też Backes&Mueller, ale raczej wyższe pieniądze.



http://allegro.pl/kolumny-philips-9638-activ-wstegi-hi-end-i3142755906.html

http://www.thevintageknob.org/philips-F9638.html

 

Tych dokładnie nie znam ale mogą być bardzo ciekawe,cena może być niezła.

Kolumny aktywne nie mają przesunięć fazowych, dobre grają wybitnie,polecam też lekturę o MFB (motional feedback) - serwo do basu.

Masz z tego dobry impakt i dynamikę bez mulenia, generalnie czyste brzmienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny tylko podstawkowe wchodzą w grę, pisałem :)

Jestem z małopolski, 40km od Krk.

 

No Luxman bardzo ładny, jeszcze się pewnie zleci z ceny.

 

Co do tych Philipsów 544 to bardzo delikatnie mówiąc - wizualnie nie podchodzą mi w ogóle.

Wiem że to ma grać, a nie wyglądać.

Jakąś tolerancję mam, ale w tym momencie wychodzą poza skalę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o tym luxmanie , tylko by było trzeba jakieś kolumny do tego wzmacniacza dobrać .

Akurat kolumn tak dużo jak wzmacniaczy nie słuchałem , więc za bardzo nie mam jak pomóc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bowery ciekawe, pomyśle o nich, ale może jeszcze jakieś propozycje? Na odsłuchy mam raczej marne szanse, ale dodatkowy punkt odniesienia mi się przyda. Nie liczę że trafię w swój gust odrazu :)

 

PS. powiedzmy że 800zł mam teraz na same kolumny.

Edytowane przez Ghost007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Dynaudio fajne, ale skonczy sie znacznie wyzej. Beda tez wymagajace co do wzmacniacza, z czyms z niskiej polki moga grac niekoniecznie dobrze.

Z megauniwersalnych (i tanszych) kolumn dobra propozycja pojawila sie juz wyzej i jest to np. M2, taka poprawnosc ciezko bedzie uzyskac w tej samej cenie. Przemysl tez moze jakas kombinacje sub-sat, bo w takim metrazu maly podstawkowy glosnik moze sie juz troche pogubic (M2 nie jest male :P).

Jedna, bardzo wazna uwaga - glosnikow musisz posluchac zanim je kupisz. Niech to nawet nie bedzie dokladnie tak sam model, ale chociaz zblizony, z tej samej linii, z podobnymi glosnikami w zblizonym ukladzie. Zorientujesz sie czy w ogole odpowiada Ci charakter.

Zakup bardzo starego wzmacniacza proponuje przemyslec kilka razy. Do wymiany beda wszystkie elektrolity, bo zaden po tylu latach nie bedzie trzymal parametrow, polowa potencjometrow jak nie juz, to za chwile. Przelicz czy warto dla czegos, co wcale nie musi byc az tak bardzo wyjatkowe.

DM302 grajace metal i muzyke filmowa w ponad 15 metrach - jakos tego nie widze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, napiszę tak:

Przede wszystkim nie jestem typem kolesia który kupuje sprzęt raz, a dobrze. Częste wymienianie sprzętu nie jest mi obce. Jeśli kupię jakieś kolumny to nawet jak mi się spodobają, to pewnie za miesiąc kupię też następne, porównanie kilka dni i do sprzedania te gorsze. Nawet jeśli miałbym na tym stracić to zdobyte doświadczenie też się przyda.

Tak robiłem że słuchawkami. W miarę neutralny tor i selekcja.

Liczę też też z tym że starsze wzmaki będą potrzebowały renowacji i dodatkowych pieniędzy, których nie uwzględniam w założonym budżecie.

 

To jest moje hobby i jedna wielka loteria :)

 

PS.

Te Tannoye M2 maja raczej skrajne opinie, ale do pierwszego (i nie ostatniego) zestawu audio, się powinny nadać. Są stosunkowo tanie i łatwe w odsprzedaży.

Jaki wzmacniacz do nich polecacie? Z ww. Luxmanem imo może być za ciepło, chociaż sam wzmacniacz mi się podoba.

Edytowane przez Ghost007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie vintage należy łączyć z vintage, inaczej lipa. Pamiętam jak jeszcze niedawno kopara mi opadła jakie brzmienie dostałem łącząc amplituner Yamaha CR-820 z kolumienkami philips z tej epoki(początek 80tych) ...za 150,-zł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost, jakiego rodzaju skrajne opinie slyszales o M2? Pytam z ciekawosci, bo czytam cos takiego pierwszy raz w zyciu ;)

Do vintage faktycznie duzo im jeszcze brakuje, ale to na prawde bardzo uniwersalny i fajny glosnik, ktory imo najlepiej zagra z czyms przejrzystym, niezamulonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jakas negatywna" znajdzie sie na wszystko, ale w wypadku tego glosnika - zapewniam, ze napisal ja jakis skrajny malkontent :P Jesli z zalozenia podchodzisz do tematu tak, ze najwyzej sie wymieni, to na Twoim miejscu bym sie nie zastanawial.

Edytowane przez _markos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym mial do wydania 800 zl to nie pchalbym sie w te tannoye z jednej prostej przyczyny, one sa niezle ale za 300 czy max 400 pln ale dwa razy więcej da się kupić coś znacznie lepszego. Ja za 650 przykładowo sprzedalem kilka lat temu swoje revoxy forum b, potem za 750 revoxy plenum b, sorry, ale tannoye to przy nich zabawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie mowil, ze jest inaczej, to przeciez oczywiste, ze za 2x wiecej da sie kupic cos lepszego. Imo za 300 taki Tannoy to jest rewelacja mimo, ze nie byly drogie nawet jak byly nowe.

 

Ja np. nigdy nie kupilbym kolumn, ktore maja 30 lat, co kto lubi ;)

 

 

 

A i tak ogolnie rzecz biorac lepiej ogarniam tematy samochodowe, wiec prosze sie nie sugerowac :lol:

Edytowane przez _markos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość Barthuss

Bardzo dobry pomysł. LC jest raczej przejrzysty, szybki.

Na allegro jest teraz np. parę ciekawych roteli i arcam np.

Do dynaudio musisz dobrać mocny, transparentny piec, one pięknie i muzykalnie grają ale muszą mieć prąd aby nie mulić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności