Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do wielu zastosowań do 200-250 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam jakichś dobrych słuchawek do 200 bądź 250 zł, zależy od możliwości finansowych :)

Ogólnie rzecz biorąc chcę złożyć się z siostrą, pół na pół więc 250 zł jak najbardziej możliwe.

Tyle, że ja słucham muzyki klubowej(sety z imprez) sporadycznie jakieś popularne kawałki, no ale głównie polskiego rapu, i czasami jakieś rockowe kawałki.

Siostra zaś popu, ogólnie wszystkiego co się nasunie.

Mój odtwarzacz to Samsung Galaxy SIII, aczkolwiek myślę o dokupieniu czegoś ze stajni Apple, aczkolwiek jakiś najprostszy model Ipoda.

Co byście polecili?

Oczywiście sporadycznie jakiś filmik na komputerze(słuchawki), z komputera też w sumie chciałbym czasami coś odpalić, no i do jakichś gier...

Znajdzie się coś takiego?

Jak coś to proszę zadawać pytania, z chęcią odpowiem :D

# No chciałbym oczywiście coś lepszego od standardowych Samsungowskich słuchawek, a rodzaj jaki mi odpowiada to jakieś fajne, nieco mniejsze niż standardowe(żeby to komicznie nie wyglądało na mieście) nausznych :)

Edytowane przez Stk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz iPoda to CAL! będzie dobrym wyborem, uniwersalne słuchawki, a pod Applem już zagrają naprawdę fajnie (dobrze zgrywają się z ciut chłodniejszym źródłem). Z takich dosyć uniwersalnych słuchawek masz jeszcze m.in. Shure SRH240, Panasonic HTF600, AKG K512/K514 MKII i Superluxy, ale zaczynałbym od Creativów najpierw na Twoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o małą dygresję, to warto w ogóle posiadając SIII dokupować jakiś odtwarzacz mp3?

I lepszym będzie wyborem coś od Apple(najtańszego) czy sansa? Wiem, że to trochę offtop, ale w sumie bez tego ciężko jakieś słuchawki wybrać...

# Aha i nie sądziłem, że to kiedykolwiek powiem, ale są jakieś dobre słuchawki z ładnym wyglądem? Ogólnie w sumie widać te słuchawki, i nie chciałbym, żeby wyglądały trochę inaczej jak takie standardowe od komputera...

Edytowane przez Stk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiego iPoda chcesz kupić. Taczki 4G nic nie pobije, z CAL! zgrywa się jak dla mnie fenomenalnie, po recablingu trochę nawet za głośno jest, ale scena się dwukrotnie powiększyła. ;)

 

Na SIII i SIV też słuchałem, może być. Lepsze od Neo V, ale z taczką przegrywają moim zdaniem. ;)

 

Luknij jeszcze na Shure 240'tki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakiego iPoda chcesz kupić. Taczki 4G nic nie pobije, z CAL! zgrywa się jak dla mnie fenomenalnie, po recablingu trochę nawet za głośno jest, ale scena się dwukrotnie powiększyła. ;)

 

Na SIII i SIV też słuchałem, może być. Lepsze od Neo V, ale z taczką przegrywają moim zdaniem. ;)

 

Luknij jeszcze na Shure 240'tki.

 

Troche za głośno? Scena powiększyła Ci się dwukrotnie? Gdzie na SIV słuchałeś? Taczki oczywiscie nic nie pobije...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche za głośno?

Przy ostatnich dwóch kreskach przy słuchaniu dubstepu jest dla mnie trochę za głośne, ale co kto lubi.

 

 

Scena powiększyła Ci się dwukrotnie?

Przynajmniej takie mam wrażenie, spytaj rettera, bo on z nich też słuchał na imodzie, ale nie jest wielbicielem cal.

 

 

Gdzie na SIV słuchałeś?

Tu mój błąd, autokorektę zapomniałem wyłączyć - miało być SII i SIII.

 

 

Taczki oczywiscie nic nie pobije...

Może za mało razy zaznaczyłem, że to jest tylko moja opinia. Nie słuchałem z imoda, ipoda classic itp. ale na Lumii 610, iPhone 4, iPhone 2G, Taczce 2G, Taczce 4G, iPodzie Shuffle 1G, Se: neo V, Nokii N8 słuchałem w komisie znajomego i dźwięk z taczki 4g wygrał. Podobała mi się jej barwa i tyle, nie jestem żadnym audiofilem i Ty nie musisz się ze mną wcale zgadzać. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie do niczego sensownego nie doszliśmy.

Otóż chciałbym spróbować coś od Apple, kupić jakiegoś Ipoda w niedalekiej przyszłości, wybór padnie chyba na 4G.

Z drugiej strony chcę coś też do SIII i komputera.

Chcę dodatkowo, małe, ładne zgrabne słuchawki, bo zapomniałem dodać, że w grę wchodzi też siłownia oraz bieganie.


Teraz się coś znajdzie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to chciałbyś dobre słuchawki do RAPu, na siłownie i jeszcze do biegania? Do tego jeszcze nauszne, bo do kompa doki to beznadziejny pomysł. :blink: I na to wszystko 250zł...

 

Powiem tak: ( z własnego, małego doświadczenia)

Jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Owszem, muzykę z słuchawkami do gier da się jak najbardziej połączyć, a jak dojdzie do tego Touch 4G, to najlepszym wyborem według mnie będzie CAL!. Sam właśnie preferuje ten gatunek + dubstep i Creative mi w 100% wystarczają. Do SIII nie musisz dokupywać wzmaka, choć dźwięk będzie troszkę inny niż w Taczce (nie mówię tutaj o rapie). Ale już inna sprawa z kompem, bo jeżeli masz tam Integrę, to Xonara DG byłby strzałem w dziesiątkę (posiada dodatkowy wzmak dla słuchawek).

 

Ogólnie to nie da się połączyć tych wszystkich zastosowań i wybrać najlepsze słuchawki. Albo rybki, albo akwarium. ;) Do biegania i na siłownię najlepsze byłyby jakieś doki (szczerze mówiąc, to dla mnie wystarczają te fabryczne od Taczki - dźwięk bez rewelacja, ale ja mam tendencję do gubienia pianek z słuchawek, więc te są w sam raz), a to kolejny wydatek w graniach ~50zł, choć będzie parę klas niższy od Shure czy cal.

 

Chaotycznie to napisałem, ale mam nadzieję, że zrozumiesz sens całej wypowiedzi. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na siłownie to chodziło mi, żeby było nieco mniejsze, dobra bieganie odpada bo tu zwykłe jakieś douszne starczą, bardziej się skoncentrować na biegu niż na muzyce i starczy.

A nie chcę chodzić w takich wielkich nausznych po mieście po prostu, dlatego szukam jakichś nieco mniejszych, z fajnym designem, żeby nie wyglądały jak jakieś do powiedzmy CS'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kompa mam z integrą(laptop), ale jakoś wielkiego problemu nie ma, mogę też na telefonie odtwarzać.

Ipod 4G daje radę?
Okej CAL'e, co jeszcze, lubię mieć duży wybór...

Jak trzeba będzie dopłacić to dopłacę, byleby jak mówię dźwięk na prawdę zaskakiwał, żeby była ogromna różnica, no i w miarę zgrabne, ładne co by w mieście śmiesznie nie wyglądać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kompa mam z integrą(laptop), ale jakoś wielkiego problemu nie ma, mogę też na telefonie odtwarzać.

Integra jest dużo gorsza od nawet takiej dźwiękówki za 50zł. Zintegrowana jest wielkości ziarnka ryżu.

 

 

Ipod 4G daje radę?

W 100%.

 

 

Okej CAL'e, co jeszcze, lubię mieć duży wybór...

Shure 440/240, Cresyn 750H, HD439 (kolejność ma znaczenie).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cale mają to do siebie, że wyglądają słabo,

:huh:

 

Aaa, bo teraz taka moda na "młodzieżowy" dizajn, wszyscy wywalają HD600 i kupują coś mniejszego. A tak na serio, to słuchawki nie mają się świecić, tylko grać. To tak samo, jakbyś wziął SHL5605BK zamiast HD650, bo są ładniejsze.

 

K518 DJ dla mnie są za mało szczegółowe, głośne. Nie wiem, jak z normalną wersją. K618 będę chyba dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, może nie tyle chodzi o wygląd co po prostu wyglądają na duże.

Co jak co, ale przy eksploatacji np. na worku bokserskim czy na siłowni będą wadziły.

Myślę, że ogólnie będą wadziły, bo słuchawek prawie w ogóle nie będę używał w domu, będą TYLKO przenośne, do kompa nie ma sensu bo stwierdziłem że i tak na kolumnach częściej słucham...

Dlatego wolałbym coś bardziej kompaktowego, najchętniej dokanałowe bym kupił, ale po pierwsze dźwięk będzie lepszy na nausznych, a po drugie non stop mi wypadają, nieważne jaki model, jakie wkłady i tak wypadają...

Także jeszcze raz, bo wciąż mam mętlik w głowie, a chciałem w tym tygodniu coś wziąć, MOBILNE słuchawki, które będą w miarę wyglądały, ale będą przede wszystkim w miarę kompaktowe, wygodne, do muzyki takiej jak:

w sumie wszystko, aczkolwiek Polski Rap, muzyka klubowa jak Energy 2000 czy drum & bass jak

i trochę innych, coś tam z Rocka, jakieś popularne itd.

 

Odtwarzacze to SGSIII i prawdopodobnie Ipod 4G, ale ze wskazaniem na Samsunga, bo go fizycznie już posiadam a jak z Ipodem to jeszcze nie wiem :)

 

No i chciałbym sobie przetestować przed zakupem, a że mam jeden sklep- Euro RTv Agd no to miło będzie jak tam będą dostępne, no ale nie jest to konieczne, wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To całkiem co innego.

Nie powinno się porównywać.

Bo to tak jakby porównać sanki i rower - na jednym i drugim mega zabawa, jednak to coś innego. (Zabawne, bo już dzisiaj to komuś pisałem w wiadomości). :P

 

Choć jeżeli patrzeć na przedziały cenowe, to moim zdaniem, jest więcej dokanałowych grających "lepiej", niż nauszne jeżeli chodzi o low-end (mam na myśli na prawdę małe kwoty).

Edytowane przez Kluczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności