Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do gitary do 200zł


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, kupuję słuchawki do gitarki (podłączone przez wzmacniacz), do kompa i do mp3 (creative zen). Fajnie jak byłby otwarte, bo nie chce się męczyć, podczas ćwieczenia na gitarze, no i rozwalić słuchu.

Nie wiem, czy to ma jakiś wpływ, ale będę na przesterze pogrywał, także fajnie, jakby nie pierdziały przy czymś takim. Jeżeli chodzi o wygląd, to chce coś klasycznego, zero cybernetyczno kosmicznych designów :P

 

No i teraz sedno. Słucham głównie rocka, szczególnie lubie solówki gitarowe i partie gitarowe. Także interesuje mnie pasmo średnie i wysokie. Większość ziomków na zwykłych forach poleca słuchawki co mają dużo basu, bo jest fajnie jak się słucha hip hopu, albo dubstepa. Bass jest spoko, ale ja bym chciał, żeby nie był sztucznie podbity.

 

Myślałem o Denonach d310, kumpel ma i są spoko, ale nie mam porównania z innymi.

Za 200zł mogę wyrwać używane d510, ale ten sam qmpel co ma 310, mówi że jak je osłuchiwał w sklepie, to były bardzo ciche, i na 90% głośności w ipodzie dało się ich normalnie słuchać.

Jeszcze w grę jakieś technicsy wchodzą z allegro.

Dzięki za pomoc z góry :P

 

PS. Mogę dołożyć ze 20-30zł, jeżeli będzie taka potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokładaj tylko wydaj mniej na superluxy 681B, ewentualnie zwykłą wersje hd681. Reszte możesz wydac na welurowe pady od akg k240 stąd http://www.thomann.de/pl/akg_k240270271_velour_ohrpolster.htm . Świetnie sprawują się w muzyce której słuchasz i są szczegółowe, z zena też powinny zagrać dobrze jak nie sypie wysokimi tonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem opis, czego i słuchasz i czego wymagasz i pierwsza moja myśl to Shure SRH240. Świetne do rocka i wgl do gitar.

 

Za 150 są na alledrogo relablowane używki cały zestaw + welurowe pady.

IMO nie ma nad czym się zastanawiać i brać, póki są ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shurki wgl nie męczą uszu, a z welurem to wgl nie będzie powodów do narzekania

 

Aukcja się skończyła, ale nikt nie kupił, więc gdyby Cię zainteresowały, to możesz napisać do gościa i się potargować ;)

http://allegro.pl/shure-srh-240-sonolene-i3128131921.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Superluxy to nie klasyczny wygląd? Przecież to żywe kopie klasyki słuchawek studyjnych, Beyery, AKG, Sony. Teraz tylko czekam aż Fostexy T50RP sklonują :D Może Shure SRH240 bardziej Ci podejdą.

 

No ale ja chce je też na miasto móc (dobrze napisałem? :D) wziąć. Także takie lekkie, otwarte, dobrze grające rocka i gitarki byłby świetne. Te Shure SRH240, wydają się fajne.

Z wyglądu to kręci mnie coś takiego:

 

AUDIO-TEcHNICA ATH-WM55 audio-technica ATH-RE70

 

Jeżeli coś macie jeszcze to zapodawać. Mam nadzieję, że znajdzie się jakaś firma, co sprosta moim wymaganiom :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba było pisać że chcesz też portable :P

Rzeczywiście, możesz mieć trochę racji :D

 

 

IHMO Shurki są baaardzo portable ;)

Ale wszyscy mi mówią, że dziwny jestem, więc to różnie może być ;)

No Shurki wydają się spoko, gdyby miały trochę klasyczniejszy wygląd to...

Ale trochę się już czepiam. A co myślicie o audio technice i denonie? :P

Bo jakoś wszyscy ten temat przemilczają :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jak ktoś coś jeszcze ma, to sypać propozycjami :P

 

Te Audio Technica, to podobno robi dobry sprzęt. Ile w tym prawdy to nie wiem :P

Denony qmpla wydają się spoko.

 

Ja od czasu posiadania trochę wyższego modelu AH-D1100 mam raczej nieprzyjemne wspomnienia z marką Denon ;)

Co dokładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z tym bardzo portable nie przesadzajmy, rozmiar swoje robi :P ale fakt, SRH240 chyba najlepiej się spisze, tylko maja konstrukcję zamkniętą. Możesz jeszcze wziąć pod uwagę AKG K512/514 MKII. Sent from my Lumia 610 using Board Express

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś otwartego portable, ze średnim i wysokim pasmem ładnym, oraz niskim też spoko, ale nie podbitym za bardzo?

Bo te shurki fajne ale mało portable i wyglądają dość kosmicznie, a reszta to takie wielkie słuchafony :D

 

Z wyglądu jak k518

Edytowane przez andrewm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie?
AH-D1100 są po bardzo okazyjnych cenach u naszych przyjaciół z wysp brytyjskich, więc jak duża część użytkowników zdecydowałem się i ja. Dostaję słuchawki i myślę że jak kosztują te 600zł to pewnie spadnę z krzesła. Nic bardziej mylnego, ten sam poziom co Superluxy HD660. Jak dla mnie nawet Superluxy grały znacznie lepiej ale powiedzmy że to kwestia preferencji. No ale dobra, całkiem wygodnie, fajnie wyglądają jak za te niecałe 300zł które dałem co całkiem nieźle. Tyle że po kilku tygodniach używania same popękały. Obchodziłem się z nimi bardzo delikatnie, myślałem na początku że to któryś z domowników ale nie. Wystarczy popatrzeć na komentarze na amazonie, co druga osoba narzeka na sypiący się w rękach pałąk a właściwie widełki od muszli. Podsumowując byłem o prawię 100zł do tyłu ze względu na wysyłki do UK, oddali mi tylko za same słuchawki. A był to model dużo droższy, ciekawe jak jest z tańszymi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ulubione do gitar są Philips SHL5605 :) Są mega mięsiste, ciepłe. Góra i bas trochę z tyłu, ale Bas jest równy, głęboki, a góra taka bez wybrzmień, ale funowa.

Tylko są zamknięte i bynajmniej nie mają studyjnej charakterystyki ;)

 

edit: shl, nie shp

Edytowane przez rhalf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapomniałem o Panasonicach HTF600, świetne słuchawki do gitarowych brzmień, niby zamknięte ale prędzej półotwarte, jedynie przy dłuższej sesji uszy się zapocić mogą, ale wygodnie trzymają się głowy. Polecam, mimo że raczej duże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ziomki i ziomalki.

Biorę pod uwagę:

 

  • Panasonici HTF600
  • Denony d310
  • philipsy shp 5605
  • shure srh 240

Coś audiotechnici może polecicie?

Co sądzicie o ATH ES3 i ATH SJ5. będą dobre pod gitarowe brzemiania?

Co z tej listy najlepsze?

Pamiętajcie, że interesują mnie tony wysokie i średnie, oraz bass, który delikatnie buczy w tle i się nie wychylyla :P

Edytowane przez andrewm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności