Skocz do zawartości

Karta graficzna (używka)


LoCtoR

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zmienić w swoim posiwiałym już kompie równie posiwiałą kartę graficzną. Niestety o ile z wyborem nowej karty nie miałbym problemu to z wyborem używki problem już jest niemały bo na wtórnym rynku kart graficznych kompletnie się nie znam.

Aktualnie w kompie siedzi GeForce 8800GS - karta, która do nie dawna spisywała się bardzo dobrze jak na moje potrzeby. Dodam że nie jestem freakiem zapatrzonym w fps czy nie potrafiącym grać z ustawieniami mniejszymi niż megaultrahiperdupereveryefektnaabsolutnymax. Takie moje optimum to płynna gra na ustawieniach medium. Niestety ostatnimi czasy trafiam na gry w które albo nie moge w ogóle pograć (Crysis 3 - brak obsługi DX11) albo musze sprowadzać grafikę na low lub niewiele ponad (BF3, BioShock:Infinite i kilka innych).

Proszę więc obeznanych graczy o pomoc w wyborze karty, która będzie:

 

 

- wyraźnie lepsza od mojego GF 8800GS

- zmieści się w budżecie do 250 zl (wiem, niedużo ale też nie oczekuję niewiadomo czego)

- używana

- z obsługą DX11

- będzie miała ciche i wydajne chłodzenie (nie pasywne)

 

opcja: byłoby cudownie a wręcz absolutnie genialnie gdyby miała wyście s-video ale zdaje sobie sprawę że to raczej niemożliwe :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może coś z tych:

 

http://allegro.pl/asus-radeon-hd-5750-formula-1gb-ddr5-pci-e-box-i3122016959.html

http://allegro.pl/sapphire-radeon-hd4890-hd-4890-oc-1gb-gddr5-box-i3138288837.html tylko ta się będzie grzać i bedzie głośniejsza

http://allegro.pl/zotac-gtx550ti-i3138250036.html

 

Może jeszcze coś z gtx460, 550, 6670, nie wiem za bardzo w jakich cenach chodzą. Códów nie ma dozbieraj coś

 

Nawet jak kupisz za 250 coś, to i tak nie pograsz w nowsze tytuły, przy normalnej rozdzielczości jakiś tam detalach lepszych.

Edytowane przez minczin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iDaft

Zasilacz Corsair 450W, proc C2D E6300@2.8GHz, płyta Asus P5K Pro

 

@minczin

Gram w rozdzielczości 1280x1024 więc nie jest to jakaś kosmiczna rozdzielczość a monitora nie zamierzam zmieniać bo w dzisiejszych czasach zwyczajnie nie ma szans na kupno monitora o proporcjach ekranu 4:3 ( no chyba że profesjonalne ale to nie na mój budżet i skromne potrzeby).

 

@Gorionn

Najlepiej byłoby dozbierać ale praktycznie każdą kasę zabiera mi remont chałupy i stad taki a nie inny budżet na kartę. Dlatego myślałem żeby za ta kasę wyrwać najlepszą jaką się da. Wiem że nie będzie super ani nawet średnio super ale żeby była przynajmniej znacząco lepsza od obecnej. Może i udało by się dodać do kwoty z 50 zl ale to jak widzę na Alledrogo i tak nie starczy na pożądniejszą kartę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam asusa 7750, karta bardzo cicha i bardzo energooszczędna ale wydajnością nie grzeszy. W testach wypada lepiej niż 4850 (choć zależy w jakich). Ja gram w rozdziałce 1024x768 i w tej rozdzielczości crysis 2 chodzi na ultra ale pewnie w 1280 już by chodził "tylko" na wysokich. Ja przeszedłem z 9600gso i skok był znaczny, wydajność wg klasyfikacji windows (tak wiem to nie jest miarodajne) skoczyła na 7.4 i karta jest teraz najlepszym podzespołem, na 9600 miałem ok. 5 ale nie pamiętam dokładnie. Karta ma tdp 55W i ciągnie mniej prądu niż 9600gso, temperatury też dużo niższe. Na 9600gso miałem 50C w spoczynku i >70 w stresie, asus w spoczynku ma 30-35 stopni na 10% obrotów, wtedy kręci się z prędkością 1100 obrotów.

Edytowane przez gumiak9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX460 to na te czasy za słabo na Crysisa 3 i Tomb Raidera na FHD. Optymalnym rozwiązaniem byłby HD7770, jednakże będzie mocno ograniczany przez cepa. Jeżeli nie podkręcisz cepa, to HD7750 także nie będzie chodził na 100%. Znajomy wykręcił tego C2D na 3,6.

 

Jaki masz monitor?

Bo ja mam HD7870 i tam Krysiek potrafi czasem zmulić na wysokich w FHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD7770 brał bym gdybym miał w miarę normalny budżet ale niestety nie mam. O monitorze pisałem wyżej, 19'' 1280x1024 więc do FHD daleko. Co do proca to mogę go wykręcić do 3.2, dalej musiałbym inwestować w zmianę chlodzenia i szybszy ram. Na 2.8 działa na co dzień tak żeby było maksymalnie cicho i chłodno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może takie cuś?:

http://forum.pclab.pl/topic/864088-Intel-Core-i3530-ASRock-H55MLE-Gigabyte-HD6770-Silent/page__p__11454410__hl__6770__fromsearch__1entry11454410

 

w budżecie się mieści, pasywna - ale zawsze jej jakiś wiatrak można założyć, no i z wydajnością w 1280x1024 nie będzie problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor trochę słaby, ja podałem swój wynik na e8400 który ma 3.0, ewentualnie mogę podkręcić na ponad 4.0. Chłodzenie procesora obowiązkowo, 8800 grzały się mocno i też nie były ciche, po zakupie nowszej karty to chłodzenie procesora będzie dużo głośniejszym elementem. Ramu szybszego nie kupuj, ja na podobnym modelu P5Q mam 4gb 800Mhz i jest ok, próbowałem 1066 i były z nimi same problemy. Oczywiście wśród 1066 to nie jest tak, że kupisz obojętnie jaki model, przykładowo nawet Kingstony mi nie działały, prawidłowo chodziły Ocz Reaper. Jaki ram obsługuje płyta najlepiej sprawdzić w instrukcji, inne to juz loteria. E8400 chodzą na allegro po 150zł używane i to jest koszt dobrego chłodzenia, ja bym brał procesor zamiast coolera. Na oryginalnym chłodzeniu ustawiasz w biosie Silent i kręci się z prędkością 1200-1300 obrotów w spoczynku, podczas obciążenia ok 1500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Zapytaj o co chodzi w 1 linku, a jak nie to sprobuj druga aukcje moze uda sie tanio

http://allegro.pl/nvidia-gtx-560-ti-1024-mb-ddr3-256bit-i3141376235.html

http://allegro.pl/gigabyte-geforce-gtx-560-z-windforce-2x-i3133171637.html

 

Przy okazji u tego 2-go sprzedajacego mozesz wyrwac Xeona po taniosci tylko, ze na 1156.

Edytowane przez Rzulf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo to jest jakiś chiński referent, albo ktoś dokleił sobie znaczek nv. Jeszcze takiego nie widziałem...

 

Nie opłaca brać tych kart, HD7750 nowego masz za 320zł. A wcześniej sterowniki gf bardziej obciążały procki dwurdzeniowe na starej architekturze. Nie wiem jak jest teraz, bo od 2 lat nie miałem w kompie GTX'ów.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest, ze do kart nvidii trzeba lepszego procka, ale jakby udalo sie z tym Xeonem to za jakis czas (kupno plyty glowej) - przesiadkana 1156 i jedzie w tej rozdzielczosci wszystko.

 

Edit: Jezeli tak to zwykla 560-ka i tak jest wiele wydajniejsza od 7750

Edytowane przez Rzulf
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wszystkie cechy to 7750 jest dobrym wyborem

 

-ciągnie baardzo mało energii (dużo mniej niż 8800 przy większej wydajności)

- jest cichutka, nie potrzeba super chłodzenia a i pasywnie da rade

- nie potrzebuje dodatkowego zasilania, zasilacz 450w wystarczy w zupełności

- nie obciąża proca jak nvidia o czym ktoś wcześniej pisał, u siebie na 9600 to zaobserwowałem

- jest krótka o czym wcześniej pisałeś

 

Przy zakupie zwróć koniecznie uwagę na pamięć a dokładnie czy są to ddr3 czy ddr5, moja ma ddr5. W sklepie miałem do wyboru jeszcze tańszą Gigabyte z (chyba) lepszym chłodzeniem 10cm ale miała 2gb ddr3, ja polecam 1gb ddr5. Kiedyś korzystałem z CUDA przy konwersji filmów, na AMD mam podobną funkcje. Jeżeli chodzi o odtwarzanie filmów to radzi sobie bardzo dobrze, Vreveal śmiga z włączonymi efektami. Jeżeli z tego nie korzystasz to trudno, ale polecam zwłaszcza, że masz dosyć słaby procesor. Stary 9600 nie miał też trybu 2d(!) przez co nawet w spoczynku chodził głośno. 7750 w idle ma taktowanie 300mhz rdzeń i 150mhz pamięci, podczas oglądanie filmów zwiększa się do 400/1150 i maksymalna wydajność podczas gier.

Edytowane przez gumiak9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie potrzebuje dodatkowego zasilania, zasilacz 450w wystarczy w zupełności

Fortron 400W też uciągnie. ;)

 

DDR3, a 5 to skok wydajnościowy. Tych pierwszych zupełnie nie opłaca się brać, spada wydajność o jakieś 10-15%. 2GB pamięci też Ci się do niczego nie przyda, nawet przy HD7850 różnica pomiędzy 2GB, a 1GB jest znikoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ostatnimi czasy trafiam na gry w które albo nie moge w ogóle pograć (Crysis 3 - brak obsługi DX11) albo musze sprowadzać grafikę na low lub niewiele ponad (BF3, BioShock:Infinite i kilka innych).

 

na tym sprzęcie to i tak cud że wogóle grasz w to co napisałeś. Niestety większość sprzętów z tej półki nie poradzi sobie w stopniu dostatecznym chyba że będziesz zmniejszał rozdzielczość w dół o ile jest sens. Najlepszym wyjściem byłoby się wstrzymać i odłożyć na minimum gtx460

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że na takim procku tylko AMD .. jak chcesz pograć w nowe tytuły na wysokich to bez HD78xx będzie płacz .. Od niedawna mam HD6950 i dopiero teraz jest OK, GTX 460 1GB był dużo wolniejszy ... Ale to wydatek kola 450 pln ..

Do 250 pln wg mnie to w ogóle szkoda kasy wydawać ...

Wydajnościowo GTX 460 1GB = HD7770 i oba dadzą frajdę na średnich i wysokich w najnowszych tytułach w tej rozdziałce .. obie do upolowania w cenie kola 350 pln ... (używki) lub jak napisali wyżej HD7750 (nówka) - ale to 20-25% wydajności w plecy ..

Tylko ten procek boli ...

Edytowane przez Yedi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procek boli ale na razie go nie zmienie. Może pod koniec roku jak mi się skończą remonty, urlopy itp. ale wtedy będzie to zmiana prawdopodobnie całego kompa. Do tego czasu musze znaleźć jakiś środek zastępczy. W zasadzie byłem już zdecydowany na polowanie na GTX460 768MB bo jest, patrząc po testach, dość wydajny i powinno dać się go upolować do około 280zł ale mówicie że do mojego procka lepszy Radeon - tylko jaki? 7770 poza zasiegiem cenowym a 7750 wydaje się być mniej wydajny od GTX460. Kolejny raz czuje się jak osioł postawiony przed zbyt wieloma żłobami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności