Skocz do zawartości

DAC + słuchawki do 400, możliwie dokładne


Rekomendowane odpowiedzi

Hejka,

Szukam zestawu: zewnętrzna karta dźwiękowa na USB + słuchawki nauszne.


Oczekiwania co do DAC:
- cena do okolic 300PLN
- dokładne oddawanie dzwięku - ma się dać rozróżnić poszczególne instrumenty
- podłączenie przez USB (takie też wolałbym zasilanie)
- preferowane dwa wyjścia minijack (głośniki podłączone cały czas, słuchawki okazjonalnie)
- potencjometr byłby przydatny
- gniazdem na mikrofon też bym nie pogardził, ale ma mniejszy priorytet.
- całość będzie odpalana z Linucha, czy karta jest obsługiwana spokojnie sprawdzę, natomiast wszelkie dodatkowe oprogramowanie do karty nie ma dla mnie znaczenia
Myślałem o Maya U5 i Prodigy Cube, ewentualnie FiiO 10, ale żaden z nich nie spełnia w pełni moich wymagań, a w szczególności nie wiem jak wypadają jakością dźwięku między sobą. W szczególności w Prodigy chyba musiałbym użyć jakiejś przejściówki by był

Słuchawki:
- cena do 100-150PLN
- możliwie dokładne oddanie dźwięku
- raczej większe niż mniejsze
- im lepiej wyciszają tym lepiej
Myślałem tutaj o SuperLuxach z okolic bodajże 681, ale przyznaję, że się pogubiłem i nie wiem już które lepsze które gorsze.
Jeżeli trafiłyby się jakieś raczej tańsze (okolice 80PLN) słuchawki które przede wszystkim by wygłuszały i dałoby się je nosić ze sobą, to też byłoby miło - ale to jako osobne, do pracy.

Oczekiwania co do dźwięku:
- możliwie dokładny, chcę by dało się odróżnić każdy instrument.

Co do użycia:
metal z naciskiem na folk metal (a więc należy się spodziewać gitar, wokalu, instrumentów smyczkowych i perkusji, często jednocześnie) oraz gry.


Aktualnie korzystam z laptopowej integry i CAL'i, niestety mam wrażenie, że całość jest... Potwornie miękka? Trochę zlewają się intrumenty, poza tym talerze nieraz paskudnie szeleszczą.
Wiem, że UR40 mi pasowały pod względem brzmienia, doskonale dało się odróżnić każdy instrument, ale to były mało używane słuchawki w przeciwieństwe do CAL'i. Mam jakieś takie wrażenie, że nowe słuchawki prawie zawsze brzmią lepiej.

 

 

 

Jeżeli ktoś będzie w stanie pomóc to byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

DAC:

- FiiO e10 przychodzi mi do głowy jako najlepsza opcja do twoich wymagań,

- Prodigy Cube od biedy, ale mi w żaden sposób się nie spodobał. zbyt suche brzmienie w połączeniu z akg k240, zero kolorów, dynamiki.

- do tego HA Info u2+ v2, ale musiałbyś go ściągnąć od chinoli, dodatkowo ma zasilanie z kontaktu, a nie usb. w zamian za to lepsza jakość dźwięku, niż powyższe i spora podatność na mody, podmiankę części, aby brzmienie było jeszcze lepsze. wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

- zastanowić się nad uNostromo, ale testów jak na lekarstwo - marka dość długo obecna na allegro, spore doświadczenie, ale recenzji tego to nie ma.

 

Słuchawki:

- tutaj polecam HD681. Chcesz separacji, szczegółowości to chyba nie ma innego wyjścia w tej cenie. Gratis mocno funowe brzmienie, sygnatura brzmieniowa tych słuchawek charakterystyczna 'V'. Na plus również wygoda, jednak fabryczne skórko-ceratki na nausznikach mogą powodować pocenie się uszu.

 

Jako te mniejsze, tańsze może Maxell Retro DJ? Nie mam doświadczeń z tą konstrukcją, ale swego czasu baaardzo chwalona na tym forum. Musisz tylko przy nich pomajstrować zaraz po kupnie, kilka prostych modyfikacji i grają ponoć dużo lepiej.

Edytowane przez DevilScream
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności