Skocz do zawartości

yamaha a-500


Lightmarek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jakoś to na pewno będzie grać ale czy dobrze ??? nie wiadomo. Klasa kolumn jest na pewno wyższa niż integry. Jeżeli już masz ten wzmacniacz to trudno:/ ale jeżeli nie to w podobych pieniążkach można wyrwać dużo lepszy a700 Yamahy lub pma 560/860 Denona a to już na pewno dobrze zagra z tymi Pionierami.Nie napisałeś jeszcze jakie masz źródło?

 

pozdr

 

ps, dziwne wszyscy o tych Yamahah, z mety wskaże duże lepsze sprzęty w podobnych pieniądzach. Co reklama potrafi robić :)

Edytowane przez kamiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo że jeżeli nie ma faktycznie tam zwrotnic to może to świadczyć o tym że przetworniki sa wysokiej klasy i bardzo dobrze dobrane pod względem podziału pasma.

 

A z tym szczytem marzeń to bym się kłucił bo a500 to najniższy model z serii, zero szczegółowości nie wspominając o barwie.

Edytowane przez kamiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolumny nie posiadają zwrotnic... co za bzdura!

Jeśli piszę się takie rzeczy to przydało by się poprzeć to jakimś argumentem. Miałem kolumny Pioneer'a, jeden z najwyższych modeli serii CS, czyli CS-997. Zamiast zwrotnicy był kondensator, nie była to przeróbka tylko fabryczna konstrukcja w 100%. CS-557 jest modelem niższym i wątpię żeby on miał jakąś fabryczną zwrotnicę, chyba że ktoś ją zaprojektuje pod te kolumny w zaciszu domowym.

 

 

Z tego co mi wiadomo że jeżeli nie ma faktycznie tam zwrotnic to może to świadczyć o tym że przetworniki sa wysokiej klasy i bardzo dobrze dobrane pod względem podziału pasma.

 

A z tym szczytem marzeń to bym się kłucił bo a500 to najniższy model z serii, zero szczegółowości nie wspominając o barwie.

Nie w tym przypadku, to jest masówka Pioneera, żaden wyrafinowany model. Brak zwrotnic może świadczyć o tym co napisałeś, jak również o tym, żeby zaoszczędzić i ciąć koszty produkcji nie zrobili dla nich zwrotnicy i poszli na łatwiznę z kondensatorem. Proszę zwrócić uwagę, że nawet płyty z jakich są zrobione kolumny są cieniutkie, sama kolumna jest przez to bardzo lekka. Lekka nawet jak na swój rozmiar i w porównaniu do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak widzisz sam, poza EPOS-em stosuje to Pioneer:) i także wieleee innych firm.Zarówno w dwu,trój drożnych.Nikt tutaj nie twierdzi że te pionieery to cudo świata chodz są klasowo lepsze od Yamahy.Z dobrym żródłem zagrały by w miarę dobrze bo z tą a500 w to wątpię.

Edytowane przez kamiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Testowałem kiedyś te Pioneery.. ogólnie można o nich powiedzieć Japońskie Altusy. Dużo góry i dużo wysokiego basu, nic poza tym.

Najlepiej sprzedać bo marka Pioneer jest u nas wybitnie ceniona przez młodorosłych audiofili i można dostać niezłą cene za brzmienie przeciętnej wieży z marketu. Resztę zainwestować w coś duużo lepszego, w czym oczywiście mogę pomóc.

Pozdrawiam.

 

 

Z tego co mi wiadomo że jeżeli nie ma faktycznie tam zwrotnic to może to świadczyć o tym że przetworniki sa wysokiej klasy i bardzo dobrze dobrane pod względem podziału pasma.

 

Cytat roku !!! : ) Zaawansowane zwrotnice x-rzędu są zbędne, wystarczy tylko dobrze zgrać przetworniki.. hehe: ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak użytkownik Excalibue słucha muzyki z pożal sie boże Nokii N95 na zabawkach HD380 to co może wiedzieć o kolumnach BEZ ZWROTNIC które mogą kosztowac w pierwotnej cenie 8.000 zł ???? przyjedz mądralo do mnie posłuchaj Epos ES22 i może trochę zważysz na słowa co piszesz i na jaki temat.Dowiesz się co to znaczy Dźwięk przez duże D (i to bez zwrotnic:D ) i może takich bredni nie będziesz wypisywał na temat o którym nie masz pojęcia żadnego.Może jak dorośniesz do profesjonalnych rozwiązań to będziesz mógł z kimś porozmawiac poważnie.A póki co posłuchaj plumkania na swoich zabawkach.Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności