Skocz do zawartości

Audiotrak Prodigy Cube USB


krzych-20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

 

Mam pytanie do znawców/posiadaczy owej karty jak to jest w przypadku tego wyłącznika z przodu. Mianowicie czy odpowiada on tylko za przełączanie sygnału pomiędzy słuchawkami, a wejściami analogowymi (chinch) czy powinno się to tyczyć też optycznego i coaxial. Pytam ponieważ podłączyłem do tej karty amplituner denona avr-1713 po optyku i jak wciskam na cubie ten przycisk z przodu to nic nie reaguje muzyka gra cały czas czy wciśnięty czy nie. Potencjometr głośności też nie reaguje i nie da się nim podgłosić czy ściszyć muzy. Zastanawim się teraz czy sygnał z laptopa płynący przez cuba tylko przez niego przechodzi i cube nie ma wpływu w ogóle na dźwięk tzn. nic tam nie przetwarza sobie żeby grało lepiej niż na integrze (jednym słowem mogłoby go niebyć) czy jednak coś przetwarza. Gdyby ten przycisk i potencjometr działały to nie miałbym takich wątpliwości. Czy może jest tak, że nie dotyczą one wyjść cyfrowych (optyk i coaxial).

 

Wykluczam że przycisk czy potencjometr są zepsute mechanicznie, ponieważ jak podłączam słuchawki to jest wszystko ok przycisk i potencjometr działają jak należy. Może moje pytania są śmieszne, ale jestem początkujący jak narazie w temacie sprzętu audio.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Pozdrawiam Krzysiek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętem to sa wyjścia (out), a nie wejścia (in) jak dla USB. Czyli podłaczając optycznie/coaxial, Cube robi wtedy za konwerter jedynie - ma to zastosowanie jak ktoś ma jakiś droższy DAC bez USB, można wtedy go do Cube podłączyć, a Cube przez USB - dźwięk tym samym będzie leciał z droższego DACa, a Cube będzie go przepuszczał łącząc komputer z tymże DACiem. To, że nie działa potencjometr/przełącznik to raczej tak powinno być.

 

Podłączyć wzmacniacz do Cube'a możesz jedynie poprzez RCA, wtedy należy oczywiście użyć przycisku.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pamiętem to sa wyjścia (out), a nie wejścia (in) jak dla USB. Czyli podłaczając optycznie/coaxial, Cube robi wtedy za konwerter jedynie - ma to zastosowanie jak ktoś ma jakiś droższy DAC bez USB, można wtedy go do Cube podłączyć, a Cube przez USB - dźwięk tym samym będzie leciał z droższego DACa, a Cube będzie go przepuszczał łącząc komputer z tymże DACiem. To, że nie działa potencjometr/przełącznik to raczej tak powinno być.

 

Podłączyć wzmacniacz do Cube'a możesz jedynie poprzez RCA, wtedy należy oczywiście użyć przycisku.

 

Nie bardzo to rozumiem że dźwięk będzie leciał z droższego DAC'a przez Cube do kompa. Tak to zrozumiałem. Mam taką sytuację że nie mogę podłączyć apmli do Cuba przez RCA bo amplituner ich nie ma tylko optyk albo coaxial albo jest jeszcze hdmi, ale to ostatnie to wyeliminowałoby mi Cuba (bezpośrednie połączenie komp -> ampli).

Edytowane przez krzych-20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze zrozumiałeś - Cube robi w przypadku optical/coaxial za konwerter , czyli upraszczając służy w tym przypadku tak jakby "przelotka" z opticala/coaxial na USB.

 

To w ogóle jest na pewno amplituner ? Bo brak RCA i to, że wydowa się dźwięk jest zastanawiający ;) Również nie wiem jakim cudem amplituner miałby z komputera wydobywać dźwięk przez HDMI ;) Żeby dźwięk wydobywał się z zintegrowanej dźwiękówki z płyty głównej komputera, to należy podłączyć pod jacka.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródłem dźwięku jest u mnie komputer. Wygląda to tak :

 

Z komputera kablem usb płynie sygnał do cuba, a z cuba kablem optycznym do amplitunera. Dokładnie to jest amplituner kina domowego denon avr-1713 (można zobaczyć na stronie denona) i może dlatego nie ma RCA tylko hdmi jako że hdmi jest nowszym złączem. Natomiast jeśli chodzi o HDMI to przecież można przesyłać i obraz i dźwięk, a w tym przypadku to chodzi raczej tylko o dźwięk. Oczywiście hdmi w laptopie dotyczy karty graficznej, a nie zintegrowanej dźwiękówki, ale stery audio do hdmi od nvidii przecież istnieją (zresztą mam zainstalowane).

 

Co chciałeś napisać w tym zdaniu "Bo brak RCA i to, że wydowa się dźwięk jest zastanawiający" co to znaczy "wydowa" bo nie mogę rozszyfrować ?

 

Cały czas z tego co piszesz ja rozumiem to tak, że sygnał płynie do kompa nawet w tej części zdania "tak jakby "przelotka" z opticala/coaxial na USB." nie powinno być raczej z USB na optical/coaxial ?

 

Wracając do problemu, jeżeli Cube robi za konwerter tzn. że przetwarza sygnał i ma wpływ na jego polepszenie czy nie ? Inaczej to ujmując, gdybym odłączył Cuba i zakładając miał możliwość podłączenia bezpośrednio kompa z amplitunerem za pomocą kabla Jack>2xRCA (wiadomo wtedy w użyciu będzie dźwiękówka zintegrowana) to dźwięk będzie gorszy czy nie ?

 

Proszę o wyrozumiałość bo może pewne rzeczy są oczywiste, ale nie dla wszystkich. Jak nie jestem pewny choćby najprostrzej rzeczy to pytam. Dzięki za odpowiedzi.

Edytowane przez krzych-20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach ten ampli ma jak byk łącza RCA (w lewym górnym rogu - CBL/SAT i DVD), tak, że jak będziesz miał życzenie sobie coś po analogu podpiąć to nie ma problemu.

 

W takim ustawieniu jak masz teraz CUBE faktycznie robi za "przelotkę", zmienia się tylko interfejs z USB na coaxial/optical, sam sygnał jest cały czas cyfrowy (a Cube nic w nim nie zmienia).

Jeżeli masz taką możliwość to faktycznie puść dźwięk po HDMI bezpośrednio do amplitunera - w jakości dźwięku nie będzie żadnej różnicy.

 

Natomiast Cube lepiej od ampli się spisze przy słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też rzuciłem właśnie okiem na zdjęcia Denona i potwierdzam co pisze osoba wyżej, RCA jest, więc spokojnie można podłączyć interkonektem (w zestawie z Cubem powinien być) do Cube'a.

Źródłem dźwięku jest u mnie komputer.

powiedziałbym, że źródłem dźwięku nie jest komputer tylko jego zintegrowana karta muzyczna. Cube ma DAC=źródło + AMP czyli wzmocnienie.

 

Jeśli podłączysz do komputera wzmacniacz to nie ma źródła, więc nie zagra. Chyba, że HDMI z dźwiękówką jakoś byłoby sprzeżone to wtedy co innego - co wydaje mi się dziwne, ale zaznaczę, że nie jestem na bieżąco co teraz robią w zintegrowanych dźwiękówkach.

 

"wydowa" = wydobywa :D zjadło mi parę literek :P

 

 

Cube robi za konwerter tylko przy wyjściu coaxial i optical. Każdy konwerter jest lepszy lub gorszy, jak sobie w tym radzi - to trzeba by poszukać jakiś testów (bo każdy konwerter nieco wpływa na dźwięk, choćby niektóre rozjaśniają dźwięk). Cube jest przeznaczony do używania z komputera przez USB, niestety ten coaxial i optical to właśnie tylko wyjścia ;/, dlatego do używania z ampli się nie nadaje z tych gniazd.

Cały czas z tego co piszesz ja rozumiem to tak, że sygnał płynie do kompa nawet w tej części zdania "tak jakby "przelotka" z opticala/coaxial na USB." nie powinno być raczej z USB na optical/coaxial ?

To się sprowadza do tego, że źródło w Cube jest nieaktywne, a wzmak z Cube nie może działać (bo głośniki czy słuchawki podłączone w takiej sytuacji muszą być do DAC/AMPa w dalszej części toru). Słuchawki czy głośniki są podłączone do innego źródła i ampa, a Cube tylko umożliwia ten sprzęt podłączyć do kompa.

 

Jakbyś miał w integrze (zintegrowanej karcie muzycznej) wejście optyczne to wtedy można byłoby używać przez kabel optyczny/koaksajlny.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podłączysz do komputera wzmacniacz to nie ma źródła, więc nie zagra. Chyba, że HDMI z dźwiękówką jakoś byłoby sprzeżone to wtedy co innego - co wydaje mi się dziwne, ale zaznaczę, że nie jestem na bieżąco co teraz robią w zintegrowanych dźwiękówkach.

Eeeeeeeee no co ty opowiadasz...

HDMI to jest interfejs, tak jak USB. Przy podłączeniu po USB też nie będzie dźwięku, bo komputer nie ma karty muzycznej? ;)

 

Jako urządzenie do odtwarzania się zaznacza "Digital Display Audio" i dźwięk leci.

 

Tak, żeby do końca wyjaśnić co jest czym w tym torze audio:

 

1. Komputer - transport; tu odtwarzane są pliki muzyczne, po czym wysyłane (jako dane - w postaci cyfrowej) za pośrednictwem interfejsu HDMI do

2. DAC konwertera analogowo - cyfrowego, który zamienia te dane na sygnał analogowy, który z kolei trafia do

3. wzmacniacza wzmacniającego ów sygnał, ewentualnie dodajacego jakieś efekty DSP, po czym trafia on do

4. głośników/ słuchawek

i tyle ;)

W tym konkretnym torze DAC i wzmacniacz znajdują się w jednym pudle amplitunera.

Edytowane przez poharatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż może się tutaj nie znam ;) Mówisz, że dźwięk może lecieć przez USB z zintegrowanej dźwiękówki? Jak komputer nie ma swojej karty muzycznej, to już zupełnie nie mam pojęcia skąd miałby brać się dźwięk :P

 

Do tej pory myślałem, że do USB podłączamy urządzenia, które mają swój DAC lub swoją kartę muzyczną. Od takiego Cube'a, po takie wynalazki jak słuchawka ze zintegrowaną dźwiękówką (takie urządzenia dedykowane głównie pod skype).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Człowiek uczy się całe życie przynajmniej w moim przypadku. Faktycznie jest RCA dzięki poharatek za twojego posta. Na początku myślałem i sam nie wiem dlaczego, że jak chcę puszczać sygnał z kompa to musi być RCA ale AUX, a nie CBL/SAT czy DVD. Podłączyłem po RCA i w jakości dźwięku nie usłyszałem różnicy jednynie na optyku dźwięk jest głośniejszy niż na RCA ( nic innego nie zmieniałem w ustawieniach). Czyli można powiedzieć, że niepotrzebnie kupiłem Cuba do takiego przeznaczenia jak teraz w takim zestawie ? Równie dobrze mógłbym kupić kabel Jack>2xRCA i podłączyć do zintegrowanej dźwiękówki w laptopie i grałoby tak samo. Liczyłem że jak puszczę sygnał przez Cuba to będzie lepsza jakość dzięki temu opampowi (myślałem też nad jego wymianą bo ludziska piszą, że fabryczny jest nie najlepszy, ale teraz to raczej nie ma sensu).Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Edytowane przez krzych-20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli słuchasz TYLKO z głośników podpiętych pod amplituner, to tak na dobrą sprawę CUBE w tym torze jest po nic, a jego wpływ na dźwięk jest minimalny. Lepiej puścić dźwięk z lapka po HDMI i po sprawie.

Zupełnie inaczej sprawa wygląda jeśli słuchasz też na słuchawkach. Tu poprawa powinna być znaczna (wyjścia słuchawkowe w amplitunerach kina domowego najczęściej są kiepskie) a i wymiana opampów nabiera sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest tak jak piszesz tzn. słucham więcej z głośników niż słuchawek. Myślałem po prostu, że jeżeli Cube jest lepszy od karty muzycznej zintegrowanej to jak puszczę sygnał przez Cuba to będzie lepsza jakość.

Edytowane przez krzych-20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Panowie, przepraszam, że odkopuje nieco stary temat, ale mam pytanko.

Obecnie mam do Cube'a podłączony wzmacniacz Pioneer A443 poprzez RCA.

Mam zamiar zmienić Pioneera na jakiś amplituner z wejściem cyfrowym i zastanawia mnie jedna rzecz.

Czy w przypadku podłączenia ampli do Cube'a poprzez optyka/coax'a będę miał sygnał 5.1 (jeżeli ustawię taki na komputerze) czy też sygnał stereo ze względu na to, że Cube jest "tylko" stereo?

Edytowane przez Dyzio_997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! a ja mam takie pytanie z innej beczki, czy można używać jednocześnie dwóch złączy w karcie prodigy cube ? tzn mam podłączone monitorki kablem RCA ale chciałbym np jeszcze do tego podłączyć osobbo subwoofer kablem coaxialnym (oba zestawy aktywne) czy obydwa zestawy zagrają razem ? jeden po analogu, a subwoofer po złączu cyfrowym...

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że mi nie zależy na uzyskaniu 5.1, a może jest jakiś inny sposób żeby to wszystko razem podłączyć ? bo nie ogarniam tego całego okablowania, tzn karta prodigy cube + monitory behringer ms40 i do tego chce dołączyć jakiś subwoofer aktywny żeby to razem grało wszystko, da się jakoś ? poniżej załączam fotkę kolumny która ma takie oto wyjścia...

 

http://www.new-media.com.au/images/D/2462_ms40_03-01.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności