Skocz do zawartości

Zestaw stereo lub 5.1 zastępujący jakościowo DT-770 Pro


Rekomendowane odpowiedzi

Ile by mniej więcej kosztował zestaw stereo lub 5.1 by jakościowo nie był gorszy od słuchawek DT-770 Pro lub KSN-8400?
Chyba najpopularniejsze zestawy głośników są dopasowane do wzmacniaczy 100-150W. Nie zależy mi na takiej mocy (nie słucham głośno muzyki i nie chce za bardzo denerwować sąsiadów). Czy są głośniki i wzmacniacze, które są tańsze, słabsze, ale nie tracą na jakości dźwięku. Wydaje mi się że wystarczyła by mi łączna moc zestawu 50W.

 

 

Kolega z tematu "2.1 czy 5.1? Zestaw do 12-15 tysiecy" zastanawia się np. nad głośnikami http://sklep.rms.pl/index.php?p9951,avance-king-k35-k-35-kolumny-podlogowe-stereo-2szt&gclid=CILE4KaO5LUCFUkd3godrVQAIg czy istnieją głośniki mniejsze słabsze o tej samej jakości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz dokladnie okreslic cene. Same avance kosztuja 12k. Zobacz moj temat ktos tam wyslal calkiem ciekawe monitory. Co do lacznej mocy 50W to naprawde malo. Jaki metraz? Jak nie zalezy ci na mocy to zerknij na niskie/srednie modele marantza(sluchalem i jestem naprawde pod wrazeniem). Rozumiem ze chodzi tez o walory estetyczne. To musisz pojezdzic i popatrzec. Z avance k3 mialem tak ze kiedy zobaczylem na stronie nie zrobily na mnie wrazenia, natomiast w sklepie szczeka mi opadla.



Aha i co do lamp to nie sa one wcale drozsze... Musisz posluchac(z standardowymi wzmacaniaczami nie odczujesz kolosalnej roznicy za to kazda lampa ma inna barwe itd.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te najtańsze marantz mają fajną cenę.
Podawana moc na stronie to jest zawsze na jeden kanał?

(http://www.marantz.pl/pl/Products/Pages/ProductDetails.aspx?CatId=HiFi&SubCatId=Amplifier&ProductId=PM5004
"Moc wyjściowa (8 / 4 omy RMS) 40 W / 55 W" tyczy się jednego kanału).

miałem kiedyś wzmacniacz estradowy mono 100W podłączony do altusów 140 i grało to dla mnie dużo za głośno (znaczy się czasami to odkręcałem na maxa, ale długo się tak nie dało) więc 2 x 40W to będzie z zapasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności