Skocz do zawartości

zasilacz+chłodzenie cpu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Chciałbym kupić jakiś cichy zasilacz i chłodzenie procesora za 250-300zł, obecnie mam e5200, asus p5kpl-cm, gt9500 i 3 dyski więc biednie lecz w ciągu roku myślę nad inwestycją ~2kpln w kompa więc miło by było jakby zasilacz pociągnął lepsze podzespoły, więc myślę że 0,5kW starczy.
Główne kryteria wyboru to odpowiednio; żywotność no żeby starczył na ok. 5 lat i cichość pracy.
Jestem zupełnie zielony w temacie więc liczę na Waszą pomoc.
pozdr


e; mam możliwość odliczenia vatu więc ceny netto

Edytowane przez montessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz obecnie jakiś nołnejmowy 400w kupiłem go ze 4 lata temu za 50zł więc :) chłodzenie takie http://images03.olx.com.sg/ui/11/93/02/1309350851_221819102_1-Pictures-of--Intel-stock-Heatsink-Fan-From-Intel-E5200-processor.jpg więc jakieś superwydajne nie jest
grać dużo nie gram bo sprzętu brak ale od czegoś trzeba zacząć, a słychać go zza drzwi więc stąd ta inwestycja

 

 


up@ tak
Edytowane przez montessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem mniejszy Silentium PC Spartan Pro w zupełności starczy. Z zasilaczem też nie musisz szaleć i Aerocool VP450 da spokojnie radę, mam tego aerocoola i chodzi pod podkręconym Phenomem II X4 i HD6870 bez problemu, a do tego oczywiście wentylatory, dysk, karta dźwiękowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jakiego procka bedziesaz chciał kupić i jak mocno kręcić. Od siebie moge polecić zasilacz Modecom Carbon (praktycznie to samo co OCZ ale cena niższa). Chłodzenie może byc juz polecany SilentiumPC Fortis HE1225. Lub tez dołożyć kilka zł i kupić jeszcze bardziej wydajnego Zalmana CNPS14X (imo z czasem można dołożyc do niego dodatkowe wentylatory ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Fortisa lub Macho 120 który jest wydajnieszy i odrobine niższy. Obydwa powinny wejść do obudowy bez problemu, musiałbyś zmierzyć odległość od płyty głównej do boku obudowy. Zasilacz poleciłbym Be Queit, ja za swój 580w dałem ponad 400 jakiś czas temu ale to wersja gold. Za 250zł kupiłbyś Be Quiet z serii Bronze 530W. U mnie jest wnetylator 14cm ale baardzo cichy, w drugim mam OCZ ( musiałbym sprawdzić model) 500W i jest wg mnie znacznie głośniejszy. W skali od 1 do 10 dałbym 8 dla Be Quiet, 6 dla OCZ i 3/10 dla Modecoma Volcano, który pomimo 14cm wył jak diabli. Do tego sprzętu co masz teraz to 500w starczy z dużym zapasem nawet jak podręcisz, bardziej zastanów się nad kartą choć kupując np Radeona 7770 nie będziesz musiał mieć mocnego zasilacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up: BeQuiet, z tego co pamiętam się nie opłaca, w większości (Szczególnie te tanie) to te same konstrukcje co Fortrony czy inne zasilacze firmy FSP tylko że wyższa cena ;) Modecom Carbon mój kolega ma, i z tego co widziałem to solidny sprzęt, jak podłączyłem go u siebie bo sprawdzaliśmy coś to jest cichutki. Sporo więcej mocy od mojego Aerocoola VP450, więcej wtyczek no i cięższy co też dobrze świadczy.

@autor: Jaką masz obudowę? Ja też kupiłem chłodzenie do procka bo mi się przegrzewał ale dopiero kupno porządnej obudowy rozwiązał sprawę. Chodzi mi o to że może lepiej zainwestuj w obudowę niż w chłodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam któryś rok Zalman Performa i jest super, miałem na nim E8400 @ 5ghz + DFI X48 UT2R, ogólnie mam to chłodzenie już na N-tej platformie Intela i naprawdę warto, nic mu nie brakuje.

 

Co do zasilacza to ja polecam kupić coś w czym palce maczał Seasonic, bo mają najlepszą platformę czyli XFX np można kupić.

 

Dobre zasile ma BeQuiet czy Enermax, sam mam XFX kupionego ja wiem, 3 lata temu ? Bez zastrzeżeń pracuje a był już czasem katowany ostrym OC ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasilacza to ja polecam kupić coś w czym palce maczał Seasonic, bo mają najlepszą platformę czyli XFX np można kupić.

Seasonic :rolleyes: Co prawda tansze XFX'y bazuja na"starszej" platformie seasonica - ale to ciagle swietne maszyny no i 5 lat gwarancji :) Uzywam Polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również polecam Fortisa - jak zmodernizujesz kompa, to sobie go przełożysz na i5 bez problemu. Więcej włożyłbym w zasilacz, bo te i5 potrafią sporo naciągnąć, a w połączeniu z grafiką, to taka zasiłka 500W może później nie wyrabiać. Chyba, że zamierzasz sprzedawać kompa ze wszystkim, to IMO szkoda przesadnie inwestować w starego kompa. Jeśli się go będziesz pozbywać, to szukaj używek. Inaczej szkoda hajsu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowy nie mam tylko stelaż, reszta się zgubiła gdzieś
zasilacz i chłodzenie chcę kupić teraz a w ciągu roku/półtora przełożyć do maszynki za ~2k na i5 czy analogicznym amd i jakiejś grafice za 0.5k i płycie w podobnej cenie, zdaję sobie sprawę że inwestowanie w ten komputer nie ma sensu, poprostu przydałby się teraz zasilacz i chłodzenie bo jest głośny a docelowo ma to chodzić w sporo mocniejszym kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaką polecacie obudowę i chłodzenie tak generalnie pod e8400? mam takie jak montessa pokazał i wyje...

Z Silentium PC na pewno Fortis byłby dobry, ewentualnie ten Macho czyli jak wcześniej pisałem :P Ja mam e8400 aktualnie i bez podkręcania na Fortisie chodzi cały czas na minimum niezależnie czy w idle czy pod obciążeniem. Na 4.2Ghz chodzi w miare cicho, choć i tak głośniej niż Enermaxy w obudowie i 7750 asusa. Jeżeli coś tańszego to Spartan ale tylko w wypadku gdy nie podkręcasz, jak MUSI być taniej niż Macho czy Fortis a wykręcasz go na ~4ghz i więcej to nawet Fera może wyć. Spartana postawiłbym równo pośrodku pomiędzy stockowym chłodzeniem a Fortisem. Montessa mój niepodkręcany e8400 w mojej obudowie (1x120mm przód i 2x80mm tył) miał na początku stockowe chłodzenie, wył niemiłosiernie bo rozkręcał się na ~2000 obrotów w idle i ~3000 pod obciążeniem ale bez potrzeby. W asusie p5q jest opcja (może u Ciebie też) zmiany prędkości chłodzenia, Silent, Normal i Turbo. Przy zmianie na Silent obroty spadają do 1100-1200 i podczas grania ~1500, temperatura i tak jest dobra bo ok. 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowy nie mam tylko stelaż, reszta się zgubiła gdzieś

zasilacz i chłodzenie chcę kupić teraz a w ciągu roku/półtora przełożyć do maszynki za ~2k na i5 czy analogicznym amd i jakiejś grafice za 0.5k i płycie w podobnej cenie, zdaję sobie sprawę że inwestowanie w ten komputer nie ma sensu, poprostu przydałby się teraz zasilacz i chłodzenie bo jest głośny a docelowo ma to chodzić w sporo mocniejszym kompie

Jak nie masz obudowy zamkniętej to się nie dziw, że ci komp hałasuje.

Zasilacz polecam Corsair (Seasonic). Zajrzyj na ich strone, wybierz model który najbardziej pasuje mocą i ceną. Generalnie wszytkie są wydajne, ciche i stabilne.

Do chłodzenia procka polecam Scythe Grand Kama Cross. Wydajne, ciche i łatwe w montażu a do tego nie trzeba sie martwić o wysokosć elementów na płycie czy ilość miejsca dookoła procka. Ewentualnie Mugen 3.

Ponieważ nie masz obudowy polecam rozważenie takiej z 25cm wiatrakiem tyle że ciężko takie dostać.

Edytowane przez LoCtoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciche i dobre zasilacze - BeQuiet! :) U mnie taki ciągnął SLI z dwóch GTX 275 i do tego kręcony i5 750. Szukaj w linii StraightPower E9-CM. Jedyny minus to cena. Za swojego E7-CM-580W dałem swego czasu ponad 400zł, ale przeżył praktycznie każdy podzespół w mojej budzie, jest wciąż sprawny po małym pożarze na sekcji zasilania płyty głównej, ekstremalnym kręceniu 240-watowej grafiki i katowaniu paru procków w rejonach 4GHz+ (nie mówię o obecnej generacji).

 

Chłodzenie pod nowe Intele? Dla 'normalnego' usera i ewentualnego kulturalnego OC nie ma sensu wychodzić poza SilentiumPC Spartan HE924 pro. Chyba, że siedzisz głębiej w temacie... Ale wtedy byś tu nie pisał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ciche i dobre zasilacze - BeQuiet! :) U mnie taki ciągnął SLI z dwóch GTX 275 i do tego kręcony i5 750. Szukaj w linii StraightPower E9-CM. Jedyny minus to cena.

Wybacz ale w kontekscie ceny nie za bardzo wiem czym sie zachwycac jezeli chodzi o BeQuiet - chyba jedynie wiatraczkiem. Wiekszosc ich konstrukcji bazuje na FSP (a tym raz cos wyjdzie raz nie). Samo E9-CM to Aurum Gold ktory w swojej cenie wykwintem niestety nie jest. Do tego w ramach oszczednosci w stosunku do orygialu na glownej linii wymieniono tu japonce na "Crapxon'y" co gorsza ten najwazniejszy tagowany jest na 85C. Seria E9 jest prostu ok i nic wiecej. W cenie premium mamy konkurencyjne i rewelacyjne niejednokrotnie semi/full pasywnie chlodzone kontstukcje Etatis'a , Impervio, Seasonica z seria X , Enhance czy nawet Super Flower'a przy ktorych OEM'owy Aurum Gold jakos rewelacyjnie nie wypada. Wystarczy rzucic sobie okiem na http://www.jonnyguru.com http://www.hardwaresecrets.com czy http://www.kitguru.net a przed samym zakupem zweryfikowac co tak faktycznie kupujemy, bo na rynku mamy jedynie kilku producentow ktorym reszta zwyczajnie placi za naklejanie swoich znaczkow. Nie chce zeby to brzmialo jako jedynie krytyka bo taki E9-CM 580 to nawet niezly zasilacz i co najwazniejsze bardzo cichy, ale niestety wyceniony podobniez jak i cala seria troche na wyrost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jeżeli autor ma zamiar wsadzić później mocniejsze podzespoły, to trzeba wziąć trochę zapasu. Załóżmy, że weźmie coś klasy HD7870 i i5-2500K (nic za te pieniądze lepszego się nie da kupić), czyli sam zestaw będzie pobierał maksymalnie około 420W. Dajmy lekki margines tj. na ewentualną wymianę reszty i późniejsze modernizacje. W sam raz będzie parę nie drogich zasilaczy tj. OCZ ZS 550W, XFX Core 550W, Deus G1 600W i OCZ ZT 550W. Pod względem praktycznym wygrywa OCZ ZT z uwagi na w pełni modularne kable, które znakomicie sprawdzają się przy utrzymaniu porządku w budzie. Natomiast jeżeli weźmiemy pod uwagę stosunek ceny do jakości, to wyłoni nam się zwycięzca - SilentiumPC Deus G1 600W. Posiada on najwyższą sprawność, lepsze PCB i wszystkie zabezpieczenia.


Co do coolera, to nie zrozumiałem. Ma on być na aktualny procesor, czy na przyszły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności