Skocz do zawartości

Jakie kolumny podłogowe do Rotel RA-930/931


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam możliwość zakupienia ww. modeli Rotela w dobrych pieniądzach i szukam kolumn. Moj pokój to 4,5x3,5m , muzyki będę słuchał głównie z laptopa +dac (CUBE) +foobar, tylko i wyłącznie pliki FLAC,WavPack,APE. Szukam głośników do muzyki, sporadycznie filmy BR,MKV,MP4. Co chodzi o muzykę to preferuję zupełne zróżnicowanie poprzez muzykę symfoniczną,muzykę filmową poprzez rock,hardrock speedmetal, współczesny pop i starszy pop.Lubię charakterystykę neutralną z zaznaczonymi niskimi rejestrami.Wyraźne lecz łagodne i miłe dla ucha wysokie tony oraz średnica są priorytetem.Nie lubie gdy kłuje. Separacja instrumentów,rozmieszczenie, dobra scena - to lubię.Jeżeli da się coś takiego znaleźć w kwocie około 1000pln to byłbym zadowolony,wchodzi w grę sprzęt używany.Na znanym portalu aukcyjnym jest dużo ofert i zapewne dużo okazji lecz trzebaby z tego coś wybrać może, tutaj proszę o pomoc.Byłem przesłuchać w salonie sprzęty polecone przez sprzedawcę w podanej kwocie i polecał mi jakieś Magnaty oraz Heco oraz Koda z dolnej półki i powiem tyle - nie jest dobrze a nawet jest źle! Szukam opinii oraz porad co do kolumn gdyż w tym temacie i na tym forum jest na pewno wiele osób bardziej obeznanych ode mnie. Proszę o wskazówki. Z góry dzieki.

Pozdrawiam

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne to jest że Ty kolego retter6 masz z takim tematem widocznie jakiś duży problem skoro od takich słów zacząłeś dyskusję ze mną a wielu innych użytkowników nie ma z tym problemu także na innych forach.Czytałem wiele opinii nt. tego wzmaka i kolumn do niego lecz nie znalazłem żadnego tematu który obracałby się w wyborze kolumn według moich upodobań muzycznych - dlatego założyłem ten topic.Jeżeli ktoś jeszcze chciałby mi doradzać w taki sposób to stanowczo dziękuję Im.Jeżeli miałbym możłiwość wyboru głośników najpierw to pewnie bym tak zrobił ale tym razem akurat jest odwrotnie.Proszę o podpowiedzi mniej zmanierowanych użytkowników. A dla kolegi retter6 proponuję zająć się tematem " open and semi open headphones".

Pozdrawiam

K.

Edytowane przez kamiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też szukałem kolumn o podobnej charakterystyce i w kwocie 1 tyś. nic ciekawego nie było. Byłem już blisko zakupu nowych Pylonów Pearl Front20, miały bardzo przyjemny bas ale po dłuższym obcowaniu z nimi zaczęła mnie męczyć ich ostra góra i skrzeczące męskie wokale. Wtedy sprzedający zaproponował mi niewiele droższe używane Dali 450 i te mi przypadły do gustu. Teraz szukam do nich wzmacniacza bo Denon 510 nie jest wstanie pokazać ich pełnych możliwości. Podsumowując, raczej idź w kierunku używek ale koniecznie najpierw ich posłuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w takim razie inaczej podejdę do tematu, jakie kolumny polecacie do takiej muzyki jaką podałem w pierwszym poście i do moich preferencji i w cenie około 1000pln ? trochę się naczytałem i wstępnie z opisów przemawiają do mnie min. Acoustic Energy Evo 3 lub Tannoy R2/R3 , i teraz pytania dwa. 1. czy te kolumny czy może jakieś inne? i jaki wzmak do nich ??

 

pozdr

K.

 

Edit:

Do starcia dołączają także Mission M34i. - mój faworyt. Według mnie najładniejszy design oraz dzwiek w tych pieniądzach.

Edytowane przez kamiq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acousticy są chyba stworzone do muzyki metalowej i speedcoru , problem będzie w popie i muzyce filmowej , w tych utworach może ci przeszkadzać ich przesadnie dobra dynamika. Nawet słabo sobie radzą z utworami Mike Oldfielda.

 

W wolnej chwili postaram się sięgnąć do pamięci i popatrze co ciekawego jest na portalach.

 

Jamo S606 bardziej do elektroniki , w rocku dziwnie się zachowują ....

Edytowane przez Marcin_1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za podpowiedzi a za naprowadzenie na odpowiedni trop szczególnie koledze MrSheep. Spodobał mi się opis dzwieku jaki wydają z siebie kolumny Mission M34i.Jeżeli dobrze pójdzie to jutro lub pojutrze będę miał możliwość odsłuchu w jednym z Rzeszowskich salonów. Mój olega ma Rotela 931 więc zabiorę go ze sobą na test. Za niedługo dam znać co wyszło na odsłuchach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam!!!!!!!!!!!! Mission M34i stoją u mnie w pokoju podpięte do integry Rotel RA-980BX. Pierwszym źródłem jest Denon DCD-1015, drugim jest Audiotrak CUBE a trzecim tuner radiowy SONY. Dźwięk to bajka...... słuchałem kilku zestawień droższych, tańszych w salonach audio w Rzeszowie.Ten podoba mi się najbardziej za sprawą pieknej średnicy.Czy ktoś mówił że Mission M34i nie mają niskiego basu ???? mam subwoofer Logitech z2300 i Missiony biją go na głowę z jakością basu.Logitech może ma go więcej (w końcu do tego stworzony) ale na pewno nie jest niższy!!! Miałem wcześniej Rotela RA-931 ale 980 wyparł go jednym pierdnięciem. Róźnica jak z tąd na alaskę!!! Achhhhh szkoda pisania idę słuchać dalej.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności