Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Nauszne do rapu w granicach 150/200zł. Superlux hd 661/KPP/Pioneer SE-


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Wiem że jest miion takich tematow ale siedze na tym forum juz od 4godzinek i miesza mi się już w głowie co, jak, z czym. Poza tym jest wiele sprzecznych opinii dlatego postanowiłem założyć swój temat.
Szukam słuchawek nausznych do 150/200 zł, po przeczytaniu miliona tematów wychodzi na to że kossy porta pro sa najlepsze w tej cenie(150zl), no i ta dożywotnia gwarancja. Jednak chciał bym żebyście mi napisali czy to rzeczywiście jest najlepszy wybór i czy przypadkiem któryś z tych modeli nie będzie lepszy :

-Superlux HD-681

-Maxell retro dj
-Sennheiser HD205

-Sennheiser HD419

-Superlux HD668b
-AKG 518


Nie pominąłem żadnej ciekawej propozycji ?
Słuchawki będą napędzane przez ipoda nano 6 generacji oraz nokie lumie 800. Zależy mi na tym żeby słuchawki były przenośne bo będe z nich korzystał głównie na dworze (w dojściu do szkoły, przejazdach autobusem, czasami też w domu).
Jak już wcześniej pisałem słuchawki będą głównie odtwarzać rap, dlatego zależy mi na tłustym ale nie przesadzonym basie, oczywiście bas nie jest głównym kryterium ale fajnie by było gdyby jednak był bo w moich starych słuchawkach (hd201) słabo z tym było.
Wiem że strasznie duże te wymagania, dodał bym że fajnie było by gdyby posłużyły mi te słuchawki z 2lata.
Z góry dzięki za pomoc !


EDIT :
W grze zostały KPP/maxelle/Pioneer SE-MJ721

Edytowane przez christooper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz budżetowe, odrobine sobie zmodować i cieszyć się z dźwięku i zaoszczędzonej kasy to Maxell Retro DJ (modowanie: http://forum.mp3store.pl/topic/91224-mod-maxell-rdjrebrandy-min-brainwavz-hm3/)

 

A jak nie to AKG K518, Audio Technica SJ55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, choć jak masz wielki łeb to podobno fajne z nich imadło :D Słuchałem Kossów, według mnie grają zbyt basowo, Maxelle są "klarowniejsze"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie oplaca sie bra nic z mojej listy oprocz maxellow ? W sumie to mogl bym zuzyc caly ten budżet bo nie chce znowu kupić bubla jak hd201, oczywiście moge doplacic ale nie dla samego doplacania, zeby byl sens, masz jakies zdj jak wygladaja te sluchawki na glowie /?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się, choć jak miałeś HD201 to poczujesz dużą różnice :P

 

 

Tylko mi się nie śmiać :P

 

DSCN0830 1600x1200.JPGDSCN0831 1600x1200.JPG

 

 

 

 

Wygodne są :)

Edytowane przez snuffmajster
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ;X No nie ma tragedii, (mówie oczywiście o słuchawkach :DDD).
Czyli lepiej kupić te maxelle i być stówke do przodu bo i tak nie będzie wielkiej róznicy tak ?
Dzięki i tak za taka duża pomoc :D Ale mam jeszcze pare pytań, jak oceniasz trwałość jacka(czy mi nie pęknie po 2miesiącach), jak z wygodą użytkowania i jak z ich tłumieniem, czy nadają się np na boisko do kosza i czy zgraja mi się z lumia800:D Można tu stawiać jakieś piwo za pomoc czy coś takiego :D ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obok postu masz Like This :)

 

 

No to tak - standardowe tłumienie - 6/10, po modach 7/10 (link do modów dałem wcześniej)

Wg mnie nie warto przepłacać. Twoim odniesieniem jest szajs więc będziesz puchę cieszył przy każdym odsłuchu ;)

Jack - bardzo trwały. Wygoda - zakrywają całe uszy, przyjemny materiał "skóropodobny".

Ja słucham z Miniacza 2 i daje sobie radę z palcem w dupie więc Lumia problemów mieć nie będzie zapewne ;)

 

 

PS. Maxelle dostaniesz w Tesco za 74,99 :P (Maxelle to wersja OEM słuchawek Brainwavz HM3 za 230 ziko ;), różnią się tylko ceną i nadrukiem :P )

Edytowane przez snuffmajster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają narazie z 20h, zmodowałem je, dźwięk nie gorszy od Shure SRH 240A (mają od Shurków więcej basiku, choć są odrobine mniej szczegółowe - Shure to monitory).

 

50 h im styka.

 

Nie ma za co :) Po to tu jestem :) Mi kiedyś też pomogli ;) I jakoś tak się stało, że wsiąkłem na dłużej :)

Edytowane przez snuffmajster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety się nie składają.

 

Wszystkie Superluxy grają świetnie, tego modelu nie kojarzę :) Tylko z nimi jest mały problem - nie wiadomo, czy fonik albo iPod Ci je rozbuja, czy przypadkiem nie będą grały anemicznie :(

 

 

 

Tu masz info o nich :)http://forum.mp3store.pl/topic/85185-superlux-hd661/

Edytowane przez snuffmajster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie słucham rocka / metalu i odrobinę techno czy disco polo :P ale Eldo, Bisz czy Miuosh całkiem przyjemnie się słuchało :) Nie dudniły ale basik był :) (jak dziś zapuściłem sobie Basshuntera to nie wiem co jest z tymi utworami ale waliły jak szalone :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, ich nie da się zepsuć tak łatwo.

Po drugie, są solidne.

Po trzecie jedyne co możesz zepsuć to jack (i to z trudem) a wtedy neutrik i lutownica :)

 

Po czwarte... nie miałem takiej potrzeby :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Po raz kolejny, sprzedawca anulowal moja oferte (cos tam cos tam sie stalo ze sluchawkami), i znowu wrocily moje problemy ponieważ byłem na dworze z kumplami i przesłuchałem pare kawałków na słuchawkach Pioneer SE-MJ721 i byłem bardzo zadowolony.
Szukalem strasznie długo opini nt. tych sluchawek i nic nie moglem znaleźć, możecie mi powiedziec co sądzicie o nich ?
Teraz do wyboru został mi KPP

Maxelle

pionerki

superluxy hd661 ?
Które będą najlepsze do rapu ? Musze dodać że te pioneery wyglądają naprawde super i sa przecenione na oficjalnej stronie pionera z 200 na 140 ;)
Dlatego mam dylemat co wybrać. Proszę o pomoc i zestawienie tej trójki.
Dzięki z góry 5 !



Poczytalem o tych superluxach i z tego co wyczytalem to nie nadaa sie do rapu wiec zostaa KPP/maxelle/Pioneer SE-MJ721

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na czym najbardziej Ci zależy - jakościowo sądzę, że Kossy zagrają ciut lepiej niż Pioneery, i bas też wyprodukują lepszy jakościowo. Natomiast już tak dobrze nie wyglądają jak pionki i nie są tak wygodne. Wielu ludzi używa Kossów do rapu i są zadowoleni. Maxelle przy nich to prawie że bezbasie. Ostatnia rzecz - mam nadzieję, że wiesz na czym polega wieczysta gwarancja kossów. A te pionki są niby przeznaczone do muzyki elektronicznej, a przynajmniej taki opis podaje producent.

 

Nie patrz na cenę na stronie oficjalnej bo Pioneery chodzą po 125 zł, Kossy 5 zł taniej.

Edytowane przez Fanatik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawek potrzebuje do wychodzenia na miasto, dochodzenia do szkoły i komunikacji miejskiej. Ewentualnie czasem coś przy lapku(jakiś film), które nadają się najbardziej do moich wymagań ? Spodobały mi się te pionki ale może tylko dlatego że nie miałem kontaktu z żadnymi lepszymi słuchawkami dotychczas(oprócz beats pro i studio). Brać te pionki czy macie jakies inne lepsze propozycje ? Akg k518 grają dużo lepiej ?



Czy soundmagic p30 zjadaja te wszystkie słuchawki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności