Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Mod Maxell Rdj(rebrandy m.in Brainwavz hm3)


akord3on

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchawki prosto z pudełka mogą się nie podobać, basu jest minimalna ilość, przestrzeń najniższych lotów i z izolacją nie jest najlepiej(mogło by być lepiej). Po 181 godzinach grzania, zakładam słuchawki na swe audiofilskie uszy i coś mi nie pasuję, hologamia niedokładna, scena nie za szeroka, a basu jak nie było tak nie ma. Bez chwili zastanowienia wziąłem do ręki narzędzie zbrodni i rozkręciłem słuchawki na części pierwsze.

 

IMG_9177.JPG

 

Pierwsze co uczyniłem to usunąłem gąbkę między słuchawkami a uchem, które zasłaniały otwory z których wydobywa się dźwięk. Jaka zmiana? Słuchawki grają żywiej, bliżej, bas wzrasta, jednak nie za dużo.

 

Pierwszy z możliwych modów to zwiększenie izolacji, w części na której znajduję się zacne logo "Maxell", najlepiej włożyć tam piankę którą stosuję się pod panele.

 

IMG_9178.JPGIMG_9179.JPG

 

Co zyskujemy po tej pierwszej możliwej modyfikacji? Po pierwsze, słuchawki już tak nie pływają na tych drutach, obecnie są mocne ściśnięte, nie ma takich szans aby same się ślizgały po szynie. Po drugie, izolacja wzrasta, na oko jakieś 10-15% względem tego co jest oryginalnie. Po trzecie, bas w końcu się ujawnia, lecz potrafi być niekontrolowany, po za tym dźwięk po tym gra bliżej nas.

Kolejny mod dość długo modyfikowałem, tutaj taśma, tu płatki higieniczne, ale zawsze nie był to dźwięk który by mnie zadowalał. Lecz w końcu po odsłuchu utwory Comy -trujące rośliny, z akompaniamentem orkiestry symfonicznej, wymyślił co zrobić aby było lepiej.

 

IMG_9196.JPGIMG_9198.JPG

 

Po kolei, włożyłem kolejną wkładkę z pianki do paneli(po przesłuchaniu bez kolejnej modyfikacji, uzyskujemy sporo basu), następnie wyciąłem mały prostokąt i włożyłem na piankę, a na końcu zrobiłem dwie małe dziurki w taśmie wokół przetworników. Co zyskujemy?

Wielka scena, dokładnie obecnie mogę określić co gdzie gra, basu jest odpowiednio, jest kontrolowany, talerzy jeszcze nigdy tak nie słyszałem jak mam teraz przyjemność słuchać. Dźwięk nie gra w głowie, jest przyjemnie.

 

Nie polecam znanego z modu na k518dj wyłożenia wokół przetwornika wacików higienicznych, efektem tego będzie gra w głowie, brak przestrzeni.

 

IMG_9180.JPG

 

Obecnie sobie słucham i słucham i wyjść z zachwytu nie umiem. Za 70 zł dostajemy słuchawki które są w stanie zadowolić nie jedno ucho audiofila. Na dzień dzisiejszy mam jeszcze w planie wyciąć po dwie na słuchawce w taśmie w okół przetwornika przestrzenie, spodziewam się zwiększenia sceny, może poprawi się również głębia.

 

słuchawki testowane na integrze, eq bez żadnych zmian(dv6-6150ew)

Edytowane przez akord3on
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te dziurki, to rzeczywiście sporo sceny dodają, przetestowałem na HTX-ach i K518.

Co do wacików to wiele one nie zmieniają pod warunkiem, że są porozciągane a nie zbite (takie porozciągane są zalecane do modów), może trochę lepiej kontrolowany bas i gładszą średnicę (w teorii taki zabieg mam powiększyć akustycznie muszlę słuchawki).

Czy masz jakiś sposób na przytemperowanie słuchawek w granicach 500Hz i podniesienie w okolicach 8-10kHz? To oczywiście do innych słuchawek mi potrzebne ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyślałem chwilę i aby wzmocnić ~8-10kHz dobrym pomysłem było by zakrycie od strony przetwornika taśmy w okół(w tej na której u mnie są dziurki), tylko nie wszystkie, bo stracisz całkowicie scenę.

 

edit:

 

wykonałem co powyżej pisałem. wyciąłem dwa pełne obroty, efekt? dźwięk zaczął zamulać, był podobny do HD555 nic przyjemnego, tylko bardziej oddalony. przy jednym pełnym otworzę mamy efekt echa w słuchawkach, słychać to w spokojniejszych utworach. jak widać taka mała sprawa a zmienia bardzo wiele, obecnie mam po dwie dziurki(~3mm) i jest to najlepsza konfiguracja z jakimi miałem przyjemność romansować z Rdj

 

next.

 

po przez włożenie wkładek(grubość ~5mm) po pady otrzymujemy łagodniejszą górę, nie jest tak ostra jak bez nich, po za tym średnica minimalnie się cofa.

Edytowane przez akord3on
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A do jakich słuchawek porównałbyś ich granie po tych wszystkich modach?

Mam możliwość przesłuchać Brainwavz HM3 (które są rebrandowanymi FA-004, a mimo b.podobnej budowy grają nieco inaczej, ponoć lepiej) i zastanawia mnie czy te słuchaweczki Maxell zagrają tak samo (bez modów lub "po"), czy to jednak będzie 70zł wyrzucone w błoto:) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po modach wiadomo że grają inaczej, obecnie mam tylko wytłumioną ostatnią część muszli plus taśma malarska przez środek pierwszej musli i jest znakomicie, średnica nie jest już wycofana, basu jest wystarczająco. obecnie poluję tylko na jakąś dobrą hybrydę i będę wniebowzięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy mata bitumiczna - taka jak stosuje się w caraudio- do wygłuszania drzwi...

np dynamat xtreme...nie był by dobrym materiałem do poprawy izolacji słuchawek?

 

Czy wyklejenie muszli od środka takim materiałem zabije dzwięk?

Edytowane przez CrocodileReggae
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Proszę mi wybaczyć tak jawny odkop, ale mam pytanie, a raczej pytania, które mogą się przydać przyszłym pokoleniom. Mianowicie:

1. Jakim cudem dwie wkładki z pianki poprawiają bas i izolację a nie zabijają dźwięku?

2. Z czego jest ten prostokąt i jak go przymocować do pianki?

3. Jak zrobić te dwie dziurki wokół przetwornika?

 

Wybaczcie moją arogancję, ale to, zdaje się,± są ważne pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę mi wybaczyć tak jawny odkop, ale mam pytanie, a raczej pytania, które mogą się przydać przyszłym pokoleniom. Mianowicie:

1. Jakim cudem dwie wkładki z pianki poprawiają bas i izolację a nie zabijają dźwięku?

2. Z czego jest ten prostokąt i jak go przymocować do pianki?

3. Jak zrobić te dwie dziurki wokół przetwornika?

 

Wybaczcie moją arogancję, ale to, zdaje się,± są ważne pytania.

1. Poprawa izolacji poprzez dodanie warstwy pochłaniającej dźwięk (pianka), co do podbicia basu, to chyba subiektywne odczucie autora - ja jakichś wielkich różnic nie odnotowałem, aczkolwiek przyznaję, że nie mam pamięci do niuansów w brzmieniu.

2. Prostokąt jest z płatka higienicznego, ale finalna wersja modu go nie posiada (doczytaj do końca).

3. Ja zrobiłem ostrym nożykiem, ale cyrkiel, śrubokręt, czy inne narzędzie, które jest w stanie przebić papier, też da radę ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja bym z chęcią zapytał jak je rozkręcić? nie chcę nic rozwalić przypadkowo :P

i od razu jakie mody zrobić? tylko pianka podłogowa i dziurki? nic tym nie spierdzielę?

Edytowane przez Yoshikuni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

To może po prostu pytanie do kolegi akord3on.

 

żeby napisał jak to teraz u Niego wygląda ostatecznie

 

Wypowiedz się i generalnie będzie wszystko wiadomo.

 

A prostokąt jest z płatka higienicznego Masz kolego wyżej napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prostokąta nie ma w finalnej wersji; kolega akord3on jest jak widać w grupie "zablokowani" czyli raczej nie odpisze;

wydaję mi się, że ostateczna wersja zawiera zerwanie tej firmowej gąbki, podwójną piankę do paneli i dziurki w taśmie;

dzisiaj robiłem tego moda i właśnie tak postąpiłem, wszystko wyszło jak należy, talerze naprawdę miodzio, zyskała scena;

nie rozumiem tylko tego tekstu o taśmie malarskiej, to jednak taśma czy pianka? jeśli taśma to w którym miejscu? (mógłby ktoś wstawić foto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Finalna wersja (dopytałem autora na PM) prezentuje się jak poniżej. Na zdjęciach nie ma tej pianki wewnątrz:pokazanej - pozostała bez zmian względem wersji wcześniejszych.

I09zi.jpg

VOUiC.jpg

YEnq3.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ja jeszcze dopytam czy warto je recablować - niby założyłem taki post ale widzę tu prędzej padnie odpowiedź.

 

No i jeszcze jedno bo gdzieś czytałem że ta pianka na padzie nic na dobrą sprawę nie daje a tu na zdjęciach jest ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pianka na padzie odsuwa nieco przetwornik od ucha - dzięki temu scena robi się nieco dalsza, co w przypadku zamkniętych, które grają blisko, jest pożądane.

Co do rekablingu to chyba jeszcze nikt nie sprawdzał. Na początek, żeby fortuny nie wydawać, radziłbym się zainteresować prolinkiem o którym wspomniałem w wątku o X1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok

 

Bo mi został jakiś kawałek 3014 i neutrik wiec mogę spróbować.

 

EDIT:

 

No to może coś napiszę

 

 

 

Słuchawki już na uszach grają ja na tę cenę naprawdę zaskakująco dobrze i pomimo takiego jakby lekkiego niedowierzania bo czego można się spodziewać po słuchawkach za 60 dych miło mnie zaskoczyły.

Ale jednak coś nie pasuje nie wiem kto pisał że nie mają basu, mają ale tak się niemiłosiernie rozlewa i zalewa wszystko pozostałe że stwierdzam trzeba z nimi coś zrobić.

Zaczynamy, rozebrane pianka w drugiej przegrodzie włożona - jest lepiej ale nie to

Robimy dziurki - no już jest coraz lepiej ale jeszcze coś sprawdzę dokładam taśmę i drugą piankę ale coś nie pasuje, więc dalej

Wyciągamy piankę i zostawiamy taśmę - i jak na razie taki zestaw jest chyba jak najbardziej zadowalający.

Więc reasumując dla tych którzy chcą coś zrobić z tymi słuchawkami.

1. zerwać piankę z przetwornika

2. wkładamy piankę do drugiej komory

3. zaklejamy pierwszą komorę tak jak na zdjęciu nr 3 Mrs Pana Perul

4. i najważniejsze robimy te dwie małe dziurki

5. Piankę pod pady można ale niekoniecznie tu już trzeba poeksperymentować w zależności kto ma jakie ucho.

 

Ogólnie krótko i na temat nie wiem czy coś w podobnej cenie znajdziemy lepszego i uniwersalnego. Wiadomo nie jest to produkt bardzo górnolotny ale spokojnie może konkurować z dużo lepszymi i droższymi zabawkami.

 

Jak się zbiorę i wymienię ten kabelek to coś dopiszę.

Edytowane przez mufcore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie i nie wydaje mi się aby coś więcej można było zrobić.

 

W zasadzie pozostaje tylko jedna opcja - wymiana kabla - i to sprawdzone zostanie tylko muszę się więcej z nimi osłuchać żeby je porównać.

 

No i jeszcze mogę jedno dodać całkiem przyjemnie jak na razie zgrywają się z D2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze można do środka watolinę wrzucić- zmniejszy to pogłosy, które są na średnich tonach. Jeszcze tego nie próbowałem, ale z reguły taki efekt daje. Trochę tez bas obetnie, ale nie tyle co wata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności