Skocz do zawartości

Dobre głośniki 2.1 czy kolumny + wzmacniacz?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
na wstępie zaznaczę, że mam mały i podłużny pokój tzn. około 4,5 x 2m czyli koło 9m2.
W tej chwili posiadam wzmacniacz Pioneer A-337 + kolumny Tonsil Viking (Scherzo 200). Te kolumny raczej nie nadają się do tak małego pokoju a poza tym zajmują niepotrzebnie dużo miejsca.

Przeglądając różne fora natrafiłem na ciekawe głośniki komputerowe 2.1 z zewnętrznym wzmacniaczem i bardzo dobrymi opiniami Edifier C3. Warto się nimi zainteresować? Lub jakie kolumny polecilibyście mi zamiast obecnych w podobnej cenie? A może jakieś monitorki + osobny subwoofer do obecnego wzmacniacza?
Dodam, że słucham różnej muzyki. Głównie chyba Trance, house, dance itp. ale również lubię czasem posłuchać metalu lub rocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo 7c niby pozytywne mają opinie ale wydaje mi się, że zabraknie mi basu. Edifier C3 czyli zestaw 2.1 z subwooferem jest już od nich tańszy. Tylko nie wiem jak wypada na tle obecnego mojego sprzętu. Czy to byłaby dobra zmiana?

A może lepszy wybór to jakieś tanie monitorki np. Magnat Supreme 100 + aktywny wzmacniacz np. MAGNAT SUPREME SUB 201A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem solo 7c i jeśli chodzi o ilość basu, to kiedy mieszkałem w akademiku koledze piętro niżej naczynia w szafce grały jak słuchałem głośniej muzyki biorąc prysznic... Mało go nie jest na pewno, ale nie schodzi do jakichś ultra niskich częstotliwości, z2300 na pewno schodziły niżej, choć dla mnie był to bas dudniący, słabej jakości raczej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i tylko 40zł ale dostaję w zestawie dodatkowo duży subwoofer i osobny wzmacniacz. Jakoś nie przekonywują mnie te microlaby. Z tego co czytałem o nich nadają się najlepiej do innych gatunków muzyki niż ja słucham. Tzn. najlesze do jazzu, klasyki, metalu itp. Poza tym są dosyć duże i na biurko za bardzo się nie na dają. I podobnie jak w moich obecnych kolumnach - bass reflex z tyłu więc kolejne utrudnienie bo muszą być odsunięte 0,5m od ściany żeby dobrze grały. Ale waga - 11kg jedna kolumna robi wrażenie ;)

 

*sklerotyk

Widzę, że posiadasz Edifier R1600T i wydawać by się mogło, że będziesz polecał sprzęt tej firmy a ewidentnie odradzasz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ któż powiedział, że odradzam? Po prostu polecam to, co wg. mnie jest lepsze. W sumie jak sluchasz muzyki klubowej, to tez moga sie nadac te Edifiery, nie doczytalem do jakiej muzyki ^^

Troche też wg mnie zawalilem bo moglem kupic Modecom MC-SHF 56 ^^/SHF 80U

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat Modecom? A nie jak polecane dla mnie Microlaby? ;)

W sumie po przeczytaniu kilku recenzji solo 7c nabrałem przekonania do nich. To już są kolumny 2,5 drożne a nie głośniki komputerowe. Tylko obawiam się, że mam za mały metraż jak na nie z tego co czytałem. I ta cena.. Kilka lat temu kosztowały 300zł a teraz? Masakra jak podrożały. Edifier C3 są dużo słabsze ale przez to chyba lepiej nadają się do małych pomieszczeń. A głośno raczej w bloku nie da się słuchać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solo 6c konstrukcyjnie są gorsze bo posiadają jeden głośnik średnioniskotonowy i szerokie pasmo przechodzi przez nie a w solo 7c dwa jednakowe głośniki ale jest zwrotka i jeden odpowiada za średnice a drugi za tony niskie. I top właśnie w solo &c najbardziej mi się podoba. Albo Solo 7c albo Edifier C3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności