Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Słuchawki do hardstyle


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Słucham hardstyle, hardcore i dubstep i postanowiłem kupić sobie jakieś porządne słuchawki. Mam do wykorzystania około 250 zł. Zależy mi na dobrym basie, ale także na wytrzymałości (poprzednie słuchawki kompletnie zdarłem po 1 miesiącu, słabe dokanałówki). Zastanawiałem się nad Creative Aurvana Live! lub AKG K518DJ. Co o tym sądzicie?

Edytowane przez jajubeczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki masz odtwarzacz i czy mają być portable i czy mają dobrze tłumić. I jedne i drugie słuchawki to dobry wybór, baaardzo dużo jest na ten temat tu na forum, jest trochę podobnych tematów w tym dziale i tam powinieneś znaleźć odpowiedzi na większość pytań/wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie kupisz K518 to głupio zrobisz. To będą idealne słuchawki dla ciebie pod względem dźwiękowym.

Co do wygody i wytrzymałości. Hmm. Trzeba uważać na element ruchomy odpowiadający za obracanie muszli. Kiepski system IMO.

Wygoda? Można się przyzwyczaić. Mają dość mocny docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam takich samych słuchawek tylko z nastawieniem na wygodę (ok 6h dziennie) nie muszą być portable ani zamknięte, powinny tylko dobrze grać i nie męczyć (nawet w połączeniu z okularami) Tak doszedłem do sony xb700 wiec tez możesz wziąć jej pod uwagę ale sam jeszcze szukam i szperam po forum ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie k518 przy okularach to mordęga jest... może jak się pałąk rozciągnie... Miałem je na głowie z 20 minut, ale były prawie nowe i nie mam jakiejś małej głowy. CAL! sporo lepiej, ale teraz z D1100 jest już w ogóle super. Zależy też jaką masz oprawkę okularów. Ja mam dość cienką, więc nie uwiera w głowę za bardzo, choć i tak najlepiej jest w soczewkach. Tylko chwilowo mi ich zabrakło ;/. Swoją drogą każdemu do basowej muzyki polecam d1100, jeśli masz możliwość dołożyć trochę kasy to zastanów się nad nimi. Szczególnie jeśli lubisz sobie basem wymasować głowę :D. Teraz są na prawdę niedrogo do kupienia (w porównaniu do wcześniejszych cen) do takiej muzyki są imho idelane. Na temat xb700 niestety nie jestem w stanie się wypowiedzieć, nigdy ich nawet na żywo nie widziałem...

Edytowane przez Piotrus1910
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w xb700 bass jest dobry i jest go dużo, wygodne są na pewno , to nawet ze zdjęć widać

 

czy w okularach będzie ci wygodnie?

 

raczej tak, bo pady są ogromne i bardzo miękkie

 

poza tym xb700 to najbardziej polecany model xb, i chyba jedyny z tej serii godny uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Zainteresowały mnie D1100 ale po przeczytaniu paru wątków raczej zrezygnuję, zbyt dużo negatywnych opinii ;) CAL! miałem jakiś czas temu, nie słuchałem na nich dużo takiej muzyki ale pamiętam, że bas nie schodził tak fajnie nisko, nie masował czachy tak jakbym tego oczekiwał ;) K518DJ własnie odpadają ze względu na wygodę.
Pozostaje tylko XB700 ale niestety ciężko z ich dostępnością, nigdzie ich nie ma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz salon denona w galerii krakowskiej, powinny tam być. Jedna uwaga, one nie są bardzo wytrzymałe. Mają słabe widełki, które lubią pękac, szczególnie po wystawieniu na niskie temperatury. Ja się właśnie zastanawiam jak wzmocnić moje, bo ich konstrukcja na bank pozwala na możliwość pokombinowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Piotrus1910 - dzięki, nie wiedziałem, że w galerii jest salon denona - dzisiaj sprawdzę czy mają d1100.
@Jakub612 - pewnie nie zauważyłeś, ale ja tylko się podpiąłem pod ten temat, który stworzył @jajubeczek. A tak poza tym to Denony D1100 kosztują ok 300zł na allegro (jakaś promocja w UK czy coś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem D1100 na iPodzie nano 2g i na HTC one s, niestety nie było efektu wow, być może przez kiepskie źródło, za to są bardzo wygodne nawet w okularach nie czułem dyskomfortu. Natomiast skupiałem się na basie i nie jest źle ale oczekiwałem czegoś więcej, szczerze mówiąc moje wysłużone koss ksc 55 (takie ksc 75 tylko z pałąkiem) mógłbym do nich porównać pod względem basu. Zatem szukam dalej, albo spróbuję jeszcze denonów z innym źródłem.

 

PS. bardzo miła atmosfera i obsługa w salonie denona w galerii krakowskiej, polecam ;)

 

Wysłane na szybko z telefonu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności