Skocz do zawartości

Path of Exile


 dJ_w0jT3k_69_pL

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie po 3h gry bez rewelacji. Bliże temu tak naprawdę do d2 niż d3. Co do reszty- fajny pomysł z tymi zwojami identyfikacji. Jako waluta, śmiesznie to wygląda.

 

Drzewko postaci- imponujące....

Czary- śmieszne, że od kryształów się je dostaje.

 

Na razie to tyle co mogę powiedzieć. Są błędy ale to beta i spokojnie można przymknąć na nie oko. A gra wygląda ładnie i nie wiele wymaga.

 

edit: a i questy nudne.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z skilami z kamieni spoko nawet bardzo-masa tego jest, to że skile leveluje się od na*******ania a nie od stania przy kimś kto się tłucze(jak w baalrunach) też fajne
questy takie jak w d2 żadnych nowości tu chyba nie da się wymyślić
właśnie to drzewko takie trochę za bardzo rozbudowane-trzeba dużo przeczytać żeby coś wybrać


no i jeszcze jedna wada jak jest kilka osób w grupie to nie widać gdzie potwory są i mapa albo zasłania albo jest nieczytelna

Edytowane przez montessa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do mapy się przyzwyczaiłem. Gorzej z serwerami... Od godziny 20-24 są tak zapchane, że kolejka oczekiwania sięga koło 5k graczy.

 

Co do questów, to różnie, w d3 były ciupkę ciekawsze.

 

Jednak sama gra to duży plus.

Edytowane przez Azahiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusy:

-drzewko umiejetności biernych

-ciekawy crafting

-sporo skilli

Ale skąd oni wytrzasneli animatorów ? Animacja postaci jest tragiczna. Wyglada jakby każda postać dodatkowo uzbrojona była w kij , który wiadomo gdzie trzyma...

Moja najwieksze zastrzeźenie to dynamika ( a raczej jej brak). Wszystko strasznie sie ślamazarzy.

Ogólnie gra ok ale były lepsze H$S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na drugim akcie, gram witch'em. W sumie 1 akt nie taki zły. Bossowie śmieszni. Najbardziej chyba co mnie wkurza to waluta- ciężko ją zarobić. Sprzedając itemy nie zawsze dostajemy skrawki zwoju... A zwoje teleportacji drogie i mało kiedy się znajduje. Co do reszty jest oki, fajne potworki- trudno się nudzić. Plansza ze statki i duchami piratów- fajna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opłaca się teraz zaczynać w to grać? Pisał ktoś ze bugi i ogromne kolejki. Maja byc jakies bonusy za granie w becie czy lepiej spokojnie czekac na normalna wersje? Obecnie pykam z kolegami w lotro ale cos czuje ze w lategamie bedzie trudno bo jest pay2win, ewentualnie farm turbine pointy2win ;)

 

 

Sent from my iPod touch 4 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Serio ta gra jest taka krótka? Gram trzy dni, a jestem już mniej więcej w połowie drugiego aktu, 22lvl templar. A podobno w grze są 3 akty, z czego większość ludzi mówi że dwa i zakończenie :/ Wiem że są inne poziomy trudności itd. ale to nie dla mnie, Titan Questa z dodatkiem też zakończyłem po prześciu normala.

Ale gra jest całkiem fajna, a jak za swoją cenę to nawet bardzo fajna. Dosyć zróżnicowani przeciwnicy, ciekawe lokacje, muszę się jednak przyznać że nie czytam większości questów więc nie wiem jak fabuła :P Nawet wciąga, Torchlighta II grałem może góra 2 godziny, Diablo III przeszedłem tylko tego free triala i wydawało mi się jakieś przeciętne, Titan Questa z Immortal Thorne przeszedłem, choć szczerze to przy końcówce było trochę nudno. Tutaj trudno się oderwać od gry. Szkoda trochę że tak utrudniono reset drzewka talentów, dodałem niby tylko 5 źle ale przy tak ogromnym polu do theorycraftingu aż żal że można tylko raz dokonać wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To ja jeszcze nawiąże do porównania tych dwóch gier, według mnie są nie do porównania :D. Wiem że masło maślane ale taka jest prawda PoE to gra zrobiona przez jakieś tam studyjko, które stwierdziło że trzeba zrobić coś co nawiązywałoby do klasyki gatunku H&S - D2. Grafika w PoE jest powalająca zacofaniem, zgodzę się iż jeśli chodzi o rozwój postaci, skille i wszystko co z tym związane to gra jest całkiem całkiem ale przecież teraz to nie gwarantuje sukcesu. Historia mnie nie zachwyciła natomiast ta w D3 była bardzo fajne - fajnie zrobione filmiki i dobry scenariusz. Ludzie narzekają na cukierkową grafikę w D3 ale on się nie bd starzała a ta z PoE już jest stara bo wygląda jak d2 po liftingu. Gra bardziej dla fanatyków d2, którzy z jakiegoś powodu znienawidzili diabollo nr 3. Osobiście D3 > PoE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście z tym się nie zgadzam- fabuła, jaka fabuła? w 3? daj Pan spokój, w porównaniu do 1 czy 2- to lipa a nie fabuła. Sterowanie, skille i reszta też lepiej w path. Grafika jedynie kulej i to jest niezaprzeczalny fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabuła w 3 jest dobrze osadzona w świecie diablo i w dobry sposób zostały powiązane stare wydarzenia z nowymi: powrót do Tristram, Cain, Tyrael - dobry motyw w 1 akcie, adria i to co się z nią teraz stanie fajny motyw na dodatek, szkoda że diablo przybrał taką a nie inną formę no ale cóż i można by tak jeszcze długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to najgorsze fabularnie dzieło Blizzarda, naprawdę. Sc2 większe jaja pokazał. D3 to naprawdę niezbyt udany produkt do końca. Fabularnie 1 i 2 bardziej mnie przyciągają, Diablo 3 niczym mnie nie przyciąga. Przeszedłem raz i więcej nie potrzebuje.

 

Path mimo że nie jest ani super fabuła ani grafika, gram i gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z wymarzonym prezentem który chciałbyś dostać, czekasz na niego załóżmy 5-7 lat, dostajesz różne informacje o tym prezencie że będzie genialny, rewolucyjny, cudowny, godnie zastąpi poprzednika, i Blizzard dmucha ci ten balon oczekiwań z miesiąca na miesiąc z roku na rok jak masz już dostać swoje cacko to przychodzi wiadomość że niestety ale musisz se jeszcze poczekać bo nie wszystko jest jeszcze tip top, myślisz no ok jak gra ma być lepsza no co poradzić. Balon jest już monstrualny, dają ci betę no i już wiesz jak mniej więcej będzie wyglądać gra i teraz albo ten balon już pęka i stwierdzasz że to jednak chyba nie będzie to albo jeszcze trochę rośnie i pęka dopiero po premierze i stwierdzasz że jaki to badziew, że oczekiwałeś czegoś lepszego. Gwoździem do trumy Diablo 3 była cała medialna pompa odnośnie kontynuacji i zbyt duże wymagania graczy, które zresztą były ciągle podsycane przez Bliza. Nie da się zaspokoić 15 letnich oczekiwań grą która jest 8,5/10 . Jeśli znasz taki tytuł to podaj i nie chodzi mi o jakiegoś tam SC2 bo to jest strategia czasu rzeczywistego a więc w ogóle inna bajka, inna książka tu nie było aż tak trudno podołać oczekiwaniom i łatwiej zrobić strategię, w którą ludzie będą grali przez długi czas w przeciwieństwie do H&S.

BTW. Pewnie powiesz że to nie ma nic do rzeczy że ludzie likują bo znają serie i chcą być cool, Like Diablo - 2,676 mln, PoE - 62 k, warto dodać iż PoE jest darmowe D3 nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko poe mało kto zna, zauważyłeś? Nie porównuj tych dwóch gier... Path to w ogóle jak ktoś wie co to- to wow. Diablo wiadomo- marka, sama w sobie.

 

łatwiej jest strategie? :) zdziwiłbyś się- zwłaszcza że motywy strategii też są oklepane. Zauważ że ostatnio nie było na rynku żadnego rts większego, po za serią Total War- tym bardziej ciężko uderzyć w ten rynek. Na becie też byłą zbyt cukierkowa grafika- potem dostała mrocznego klimatu i fabuła bardzo mocno wciąga.

 

H&S wyszło trochę jednak (nie mówię identycznych z góry widzianych, ale generalnie) ten rodzaj rozrywki jest powielany dosyć często- zwłaszcza że gatunki się mieszają same w sobie. To powiedz mi czemu udało się zrobić takiego Dark Souls? Diablo 3- to jest coś oklepanego i na dodatek przyznawanie automatycznie statystyk- proszę Cię:) gra naprawdę widać poszła na wielka łatwiznę i rynek 15 latków chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiem Dark Souls mierzył w zupełnie inny target, polityka wydawcy była prosta robimy coś co zadowoli graczy hardkorowych czyli tych którzy serie już znają a jak zrobimy tą gre dobrze to nowi hardkorowi gracze pewnie też będą chcieli spróbować przejść tą grę bo słyszeli że jest trudna. W ten sposób ustalili target dosyć konkretnie a więc nastawili się na jakąś określoną w miarę wąską grupe docelową, w przeciwieństwie do produktu bliza u którego liczą się przede wszystkim pieniążki więc celowali w jak największą grupę docelową a że w chwili obecnej młodzież na gry wydaje znaczącą cześć pieniędzy to zrobili grę raczej casualową to samo zrobili z wowem nie wiem czy grałeś czy nie ale mechanizm identyczny, poszli w ułatwienie rozgrywki aby coraz więcej osób mogło grać, im gra jest prostsza tym więcej ludzi gra nie tyczy się to oczywiście wszystkiego ale taki ogólny trend teraz jest pewnie chcesz dowodów, bardzo proszę, gry z serii colin mcrae w 4 jeszcze o czymś takim jak flashback nawet nie myślałeś a grałeś a teraz każda gra wyścigowa ową funkcję posiada to tylko jedno z ułatwień w dzisiejszym świecie gier coraz więcej producentów/twórców/wydawców upraszcza rozgrywkę taki trend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności