Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Zmiana słuchawek ...na lepsze?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum, więc nie bijcie :)

 

Aktualnie posiadam playerka Creative Zen Style 100 (nie mylić z M100) i słuchawki Koss Porta Pro.

Wszystko fajnie ale jednak chciałbym zmienić słuchawki.

Muzyka jakiej słucham, to przeważnie EBM, SynthPop, czasami nawet i industrial, także Depeche Mode,

Ultravox, ale zdarza się posłuchać Sepultury czy Iron Maiden, na dokładkę Mike Oldfield, trochę elektroniki itp,

tak więc muza dość zróżnicowana.

Zauważyłem, że do powiedzmy "mocnych bitów" Koss-y jak najbardziej się nadają ale jak trzeba wychwycać

niuanse z samego słuchania (np. Paul Simon), no to już nie jest tak różowo.

Słuchałem sobie słuchawek mojego brata na tym samym playerku (Sennheiser HD 650) i tam jest mnóstwo dźwięków,

których u mnie nie słychać, człowiek po prostu zaczyna na nowo poznawać co poniektóre kawałki :)

No cóż słuchawki moje kosztowały 170zł, a Senki 1,5k.

 

 

Dodam jeszcze, że słuchałem już Sennheiser CX-300 (nie podróby), HD 407, AKG K414P, żadne z nich

w moim odczuciu nie równają się do KOSS-ów (może troszeczkę AKG).

 

Mam budżet około 400zł i upatrzyłem sobie dwa modele SHURE SRH440 i SRH750 DJ,

Czy te drugie nie będą za bardzo "basowały" na delikatnych kawałkach i czy te pierwsze będą miały kopa

do mocniejszej muzy? Może macie inne pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ten player gra tak jak Creative, które dotychczas słyszałem, to bym zaczął od zmiany playerka, a potem kupił jakieś zamknięte słuchawki. SRH440 mają raczej nie stawiają na bas. Chesz je bardziej do domu czy na ulicę? Może lepiej bedzie mieć parę doków i parę stacjonarnych otwartych np. superluxów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki to się ciężko doradza, bo każdy lubi co innego.

Popieram jednak przedmówcę - słuchawki masz dobre, a wąskie gardło może być gdzie indziej - fioletowy słusznie wspomina o zastanowieniu się nad zmianą odtwarzacza i może być to lepszym pomysłem niż pakowanie kasy w inne słuchawki.

Co do samych słuchawek, określ się jeszcze czy szukasz konstrukcji zamkniętych czy otwartych.

Może po prostu CAL - Creative Aurvana Live!

Tanio, dobrze, precyzyjnie, dynamicznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki przeważnie mam na głowie w mieście, w domu mam stare dobre monitory Gale Reference Monitor

i one są w stanie oddać pełnię szczegółów, tak więc nie muszę zakładać słuchawek.

Dokanałowe odpadają, używałem długo CX-300 i na dłuższą metę są denerwujące, po zmianie na KOSS-y,

nie dość że wygodniej, to i dźwięk jakby lepszy.

Co do playerka, to miałem kiedyś (nie wiem dlaczego sprzedałem) iPod-a Video 5G, grał świetnie, na Alledrogo

można je już za 250zł kupić ale czy warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, ale miasto to niezbyt sprzyjające środowisko do słuchania muzyski, szczególnie na słuchawkach otwartych, a takimi są posiadane przez Ciebie Kossy. Uważasz, że niuanse wyłapiesz poza domem? Zastanów się, moze nie warto wydawać dodatkową kasę na coś, czego później nie docenisz ze względu na specyfikę środowiska i otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dokanałowe, to powiem Ci tylko, żebyś się nie uprzedzał po Sennheiserach, bo niektóre nowsze modele są znacznie lepsze. A za 300 - 400zł to można dostać na prawdę szczegółowo grające doki. Jedyny minus tych małych słuchawek jest taki, że nadają się dla nielicznych osób, które na prawdę dbają o swoje zabawki. Podobno warto pakować się teraz w JVC. Ktoś mógłby wreszcie sprawdzić co za nowości mają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Grado sr60i, różnica nawet na moim ZEN-ie na ogromny plus, Porty zostają na miasto, Grado do domu.

W domu na Cambridge Audio Atac3, Grado urywają głowę ;)

W kwesti zmiany playerka, słuchałem dzisiaj Vedia A10, w porównaniu do mojego to tak, jakby się

przesiąść z walkmana na discmana i teraz...

Kupować A10 (mogę mieć za 70-80zł), czy Clip? Czytałem o jednym i drugim, oba zbierają dobre opinie,

znalazłem wątek http://forum.mp3store.pl/topic/48313-a10-vs-clip/ ale owe porównanie jest w niedziałającym linku.

 

edit: znalazłem na około - http://bruno63.pl/wordpress/vedia-a10-vs-sansa-clip/ no i wychodzi lekko na Clip

Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

clip pewniejsza sprawa. na vedie wiele osob narzeka, jednak mi podeszla bardzo. jakosc dzwieku ujdzie, bardzo dobra bateria. za te pieniadze nic wiecej nie chcialem.

 

opinie chodza ze clip gra cieplutko, natomiast vedia gra neutralnie/lekko cieplo

Edytowane przez psonic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jest dopiero dobrze, tzn. tak jak chciałem (w sensie dźwięku), Clip+ i SR60i.

Odniosłem wrażenie, że Porty na Clip-ie straciły troszkę na detalach, bas przygasza je trochę, bo jest go teraz więcej.

Za to na Grado basu jest tyle co trzeba, nie za dużo, nie za mało, detale są i takie granie mi się podoba, dynamiczne i czyste.

Słyszałem że po wygrzaniu Grado będą grały jeszcze jaśniej (?).

Tak czy inaczej dzięki wszystkim za sugestie zmiany playera.

Edytowane przez enkoder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności