Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Pomoc w wyborze słuchawek do 400 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

długo zabierałem się za stworzenie tego posta, ale w końcu zdecydowałem, że jednak potrzebuje pomocy w wyborze nowych słuchawek. Aktualnie jestem szczęśliwym posiadaczem NuForce NE-700X. Niedawno jednak postanowiłem kupić nowe słuchafony, ale z odmienną charakterystyką dźwięku. Chciałbym, żebyście pomogli mi dobrać słuchawki do moich preferencji muzyczno-dźwiękowych. Nie jestem specjalistą, nie znam wszytskich regułek określających dźwięk, ale postaram się być na tyle precyzyjny w opisie jak tylko można.

 

Mam dość szerokie zainteresowania muzyczne, ale jednak najczęściej słucham rocku, metalu, punku crossovera, electro, house. Przykładowi wykonawcy i kawałki:

 

1. AC/DC - Back in Black (

),

2. System Of A Down - Aerials (

),

3. Disturbed - Down With The Sickness (https://www.youtube.com/watch?v=Fq3QmtV8vT0),

4. Five Finger Death Punch - Hard To See (

),

5. Dropkick Murphys - Shipping Up To Boston (

),

6. Phonat - Set Me Free (

),

7. Celldweller - Switchback (

),

8. Pendulum - Witchcraft (

),

9. Madeon - Pop Culture (

),

 

oraz wielu innych jak Kontrust, Skindread, In Flames, Alter Bridge, Asian Dub Foundation, The Quemists, P.O.D., Rammstein, etc.

 

Dominacja brzmień gitarowych i perkusji także jest to najważniejsza cecha z jaką muszą sobie poradzić słuchaweczki. Potrzebuję również dobrej separacji instrumentów jak również szerokiej sceny. Średnica i wysokie muszą być tip top, co do niskich to po prostu mają być, ale bez dominacji i dobrze kontrolowane. Słuchawki będą służyły również do gier i filmów, także wygoda noszenia przy długich posiedzeniach też jest istotna.

 

Nie mam preferencji jeśli chodzi o budowę słuchawek, mogą być otwarte, zamknięte. doki, obojętnie.

 

W domu słuchawki podłączone będą do Asusa Xonar DX, natomiast w przenośniej wersji będzie to Creative Zen Style 300.

 

Słuchawki, które biorę pod uwagę na tą chwilę: Phonak Audeo PFE 112, Grado SR60i, Shure SRH440, Ultrasone HiFi450, Koss ProDJ100, Audio-Technica ATH-AD500.

 

Myślicie, że któreś z tych typów sprawdziłyby się? Może jakieś inne propozycje. Jestem otwarty na sugestie.

 

Proszę o pomoc i dziękuję z góry,

Zaboski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności