Skocz do zawartości

Matrix Mini Portable DAC


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Na portalu hd-opinie znalazłem opis i test nowego DACa/AMPa słuchawkowego

Matrix Mini Portable DAC. Oto link do testu :

http://hd-opinie.pl/14830,audio,przenosny-dac-matrix-mini-portable.html

 

- Złącze optyczne standardowe kwadratowe, próbkowanie do 16-24bit/44.1-192KHz

- Złącze koaksjalne: standardowe europejskie 75Ω na konektorze RCA, próbkowanie do 16-24bit/44.1-192KHz

- Złącze USB: typu USB mini, próbkowanie do 16-24bit/44.1-96KHz

- Impedancja wejścia analogowego : 47kΩ

- Impedancja wyjścia słuchawkowego: 13Ω

- Odpowiedź częstotliwościowa: 20 Hz - 20 KHz

- SNR (stos. sygnał/szum): 112 dB

- Dynamika: 118 dB

- Zniekształcenia wyjścia słuchawkowego: <0.00029%

 

To urządzenie dość ładne ;), występuje w co najmniej 3-4 kolorach, waży 180g.

Ocenę zyskał pozytywną. Z wyjątkiem ceny oczywiście - powyżej 1300 zł. Nie jest więc chyba konkurentem dla FiiO i używanych iBasso. A szkoda.

Ciekawym rozwiązaniem dla mnie jest potencjometr głośności w formie pokrętła. Owszem, może stanowić pewien problem dla przenoszenia z DAPem ("kanapka") ale zmiana głośności nawet w kieszeni jest prosta.

 

Czy ktoś już u nas testował ten sprzęt tak "po ludzku", niekomercyjnie ale dla siebie ?

 

A tu jeszcze z Head-Fi : http://www.head-fi.org/products/matrix-mini-portable-24-192-dac-headphone-amplifier/reviews

Matrix Mini portable DAC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impedancja wyjścia słuchawkowego: 13Ω

Czyli chyba wszystkie doki, i przenośne słuchawki odpadają. Już nawet ipody mają mniej.

Zresztą rzuciłem okiem na tą recenzję i co śmiesznego znalazłem w zaletach:

 

 

- bardzo ciemne brzmienie
Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Marki Audinst szczerze nie cierpię, a jak to widzę, to ich jeszcze bardziej nienawidzę. ;) To chyba ma byś konkurencja - jedynie wizualna, a i to na bardzo chińskim poziomie - dla Ray Samuels Audio. Ich sprzęty mają podobną stylistykę, tylko odznaczają się jeszcze wysoką jakością dźwięku. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności