Skocz do zawartości

VEDIA A10 - beta firmware


.ksy

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, chcemy już zaraz wydać finalną wersję aktualizacji 1.3.xx dla odtwarzacza VEDIA A10, mam nadzieje, że w środę będzie już przed ostatnia beta.

 

Pierwsza aktualizacja wprowadza sporo zmian. Poniższy spis nie jest pełen, ale wydaje mi się, że i tak jest imponujący (ah ta moja skromność :D)

 

Tą wersję bety udostępniam dla wszystkich bo jest ona już dość stabilna, wgrywać ją może sobie kto chce.

 

Liczę, że wypiszecie nam błędy, które są jeszcze w funkcjach i uda nam się z tym szybko uporać i udostępnić finalną wersję.

 

Proszę nie piszcie tutaj propozycji co dodać - bo to niczemu nie będzie służyć. Wypisujcie wyłapane błędy w tym co jest teraz

 

Od razu powiem, wiemy o UserEQ2 że nie zapisuje ustawień i braku polskich znaków w nazwach plików i IDTagach

 

Najlepiej piszcie w punktach co zauważyliście i najlepiej edytujcie swoje posty - żeby nie trzeba było przeglądać 40 stron.

 

Zmiany w odtwarzaczu VEDIA A10:

  • Dodanie obsługi formatu Ogg Vorbis
  • Przyśpieszenie tworzenia biblioteki IDTagów plików audio
  • Zwiększenie głośności odtwarzacza (mocy wyjściowa 25mW na kanał)
  • Usprawnienie odtwarzania formatów FLAC i APE
  • Usprawnienie wyświetlania danych na temat staniu baterii
  • Usprawnienie regulacji głośności - płynniejsze przejścia
  • Usprawnienie działania funkcji "fade-in"
  • Dodanie możliwości kasowania plików w każdym formacie
  • Dodanie do radia wyboru czułości odbiornika
  • Dodanie do radia wyboru regionu
  • Dodanie pliku "ini" do ręcznego wpisywania częstotliwości FM Transmiter
  • Dodanie funkcji automatycznego powrotu do trybu "Now playing"
  • Dodanie nowych, gotowych ustawień EQ oraz poprawienie istniejących
  • Dodanie 9band (62, 125, 500, 1k 2k, 4k, 8k 16k) equalizera w zakresie +15 / -15
  • Usunięcie problemu z resetowaniem się funkcji ?resume?
  • Usunięcie problemu z zawieszaniem odtwarzacza przez FM Transmiter
  • Zwiększenie limitu rozpoznawanych plików audio do 4000
  • Zmiana grafiki powitalnej przy uruchamianiu odtwarzania
  • Poprawienie tłumaczenia menu na język polski
  • Wiele drobnych poprawek i usprawnień firmware

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

- w radiu głośność na 1 powoduje, że krwawią uszy (ale poprawiła się generalnie głośność w porównaniu do wersji 6 i 7 :) )

ksy: zanotowane.

 

- szkoda ustawienia EQ Bass

ksy: teraz jest 9band, może jeszcze uda się dodać bass

 

- odtwarzacz po podłączeniu do komputera wyłącza ekran i nie ładuje się

ksy: sprawdzę.

 

- brak możliwości podłączenia odtwarzacza w trybie msc pod windows

ksy: nie rozumiem?

To znaczy, że nie jest widziany jako pamięć masowa typu pendrive, tylko odtwarzacz muzyczny obsługiwany przez media playera, co jest nieziemsko wkurzające :)

ksy: Instrukcja obsługi, strona chyba 38...

Zerwałeś chorego z łoża boleści, mam nadzieję, że masz choć wyrzuty sumienia. Problem jest taki, że na tym komputerze nie mam uprawnień administratora.

 

- boję się nowego EQ: EQ1 nie działa w ogóle, a EQ2 ... przeraziło mnie. Podniosłem kilka suwaczków w górę kilka w górę i nagle dostałem takim szumem po uszach, że mało z łóżka nie spadłem (grypa).

ksy: EQ1 bedzie śmigac. EQ2 hmmm szum mówisz, a coś więcej?

Próbowałem to powtórzyć - bez słuchawek - ale mi się nie udało. Podnosiłem drugi suwaczek do góry i gdy osiągnąłem prawie maksymalną wartość, player zaczął charczeć o wiele głośniej niż pierwotna głośność.

 

- nie zapisuje ustawienia auto back

 

 

P.S. Nie mógłbyś się zapytać magików od firmware, czy dałoby się zrobić coś takiego, aby zaktualizować firmware pod linuksem?

dd if=firmware.sb of=/dev/sda1

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Dodanie nowych, gotowych ustawień EQ oraz poprawienie istniejących
I want my Bass EQ back!!!

 

2. Tryb losowy w dalszym ciągu nie przemieszcza sie poza folder :((

Folder, z którego wybraliśmy konkretny utworek-czyli zachciało mi sie posłuchać konkretny utworek i konsekwencje mam takie, że do czasu resetu nie moge kazać playerowi wybierać losowe utwory z całej pamięci-jednym słowem to nie jest tryb "Losowy" tylko "Losowy (w obrębie) folderu"

 

3. Zegarek pojawia sie z ogromnym (15sek?) opóźnieniem, i wprawdzie znika prawidłowo, ale gdy odczekawszy chwile prubuje uruchomić player, rozpoczyna sie Building i trwa conajmniej 3min gdy normalnie nie przekracza 5sek (10sek po resecie)

[EDIT] Problem zniknął po ponownym wgraniu softa, tym razem z formatem :)

Ale tego EQ Bass to wam nie wybacze ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. fajne nowe logo :P

2. fajnie ze mozna wylaczyc funkcje powrotu z menu

ksy: O błedach mieliście pisać :)

 

wady:

 

1. kolejność plików jest jakaś dziwna (a powinna byc alfabetyczna i najpierw foldery potem pliki)

ksy: Kurcze u mnie jest normlanie, podaj przykład.

 

2. sporo tych eq jest podobnych (albo wręcz takich samych) (nie słysze roznicy miedzy nimi)

ksy: są róznnice, w poźniejszym okresie podam dokładne wartości

 

3. rowniez nie laduje mi sie player podlaczony do komputera

ksy: zapisane.

 

 

P. S. nic nie wyszlo z tymi kilkoma punktami zapisywanymi miejsc odtwarzania? (np. dla audiobookow)

ksy: bookmarków już nie bardzo mamy gdzie upchnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od początku.

userEQ1 nie zapisuję zmian, userEQ2 już tak.

błąd przy wyświetlaniu tagów przy OGG. Odtwarzacz dodaję przy artyście "ARTIST=".

przy ogg Q7 trzaski przy poruszaniu się po menu i lagowanie.

trzaski szczególnie przy zmianie utworu.

 

jak na razie tyle, edytować będę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbym prosić o wrzucenie lub przesłanie obecnej wersji firmware? Prośbę swą motywuję tym, że chciałbym uczestniczyć w testach tejże wersji firmware (V001.003.011) jednak obecna wersja jaką posiadam (ta z którą kupiłem odtwarzacz) poza paroma błędami jest dla mnie OK. reasumując: chciałbym sprawdzić nową wersję jednak wolę mieć możliwość powrotu do obecnej.

Pozdrawiam

 

 

PS: na stronie VEDI nie ma żadnego firmware dla A10 do ściągnięcia.

 

PS2: jakim programem należy zaktualizować firmware i skąd go ściągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Updater nie wykrywa odtwarzacza na Viście (tak to sie odmienia?) 64bitowej, a na 32bitowym windows 7beta nie chce sie uruchomić

 

Dzięki tej instrukcji player został wykryty przez updatera, uaktualniło oprogramowanie.

 

A teraz do błędów:

  • Przy używaniu tylko muzyki z karty pamięci, w Menu>Muzyka>Wszystkie utwory wyświetla się napis "Brak plików"
  • Przy używaniu tylko muzyki z karty pamięci, nie pamięta ostatnio odtwarzanego utworu jeśli był to utwór z karty pamięci...
  • Nie czyta plików tekstowych // ksy: jak nie?
  • Przy słuchaniu radia głośność 1 jest troszkę za wysoka
  • Gdy stan baterii wynosi 50% to wskaźnik obrazkowy szaleje

 

Ostatnia zmiana: 12Mar2009 @ 13:46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tekken666: proponuje przeczytac ten topic...

bialy663: a przed podlaczeniem i w trakcie postepujesz zgodnie z instrukcja ? [ trzymac wcisniety caly czas EQ ]

od siebie o nowym fw:

jeszcze do poprawienia te ustawienia w SRS, troche za duzy zakres nadal, lepiej zeby bylo 1-15, moze bedzie lepiej slychac roznice miedzy skokami ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem napisać. Jeśli komuś nie działa, to:

 

- Uruchomić program do updatu

- Wcisnąć przycisk EQ

- Podłączyć kabel USB do komp

- Podłączyć kabel USB do A10

- Poczekać aż A10 się wykryje

- Puścić przycisk EQ

 

 

ps. Czy na W7 albo 64 bitowym to będzie działać to nie wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W windows 7 działać nie będzie - przetestowałem to z wcześniejszymi wersjami firmware z opcją kompatybilności z wcześniejszymi wersjami windy, w trybie administratora, z najnowszą łatką, która miała poprawić kompatybilność 7. Ciekawy jestem, czy działa pod Vistą 32 bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do problemu sortowania utworów, o którym ktoś wcześniej wspomniał, to przykładowo powinno być coś takiego:

1. Battalions of Steel

2. Live to Rock

3. Demon Sweeney Todd

4. The Letter

5. Valley of the Kings

6. Slow Lane Blues

7. Crime of Passion

8. Premonition in D Minor

9. Protect Yourselves

10. Hellcat

11. Come Rock of Ages (The Circle Is Complete)

12. Coming Home

13. Coming Home [bottleneck Version]

 

Po wybraniu np: wg wykonawcy dostaję coś takiego:

Demon Sweeney Todd

Valley of the Kings

Crime of Passion

Protect Yourselves

Come Rock of Ages (The Circle Is Complete)

Coming Home [bottleneck Version]

Coming Home

Hellcat

Premonition in D Minor

Slow Lane Blues

The Letter

Live to Rock

Battalions of Steel

 

Wszystkie pliki (format mp3) mają zapisane tagi (artysta, album, tytuł, rok, gatunek, numer piosenki i komentarz) id3v1 i apev2. Sprawdzałem losowo parę płyt i wszędzie jest sieczka, jeśli chodzi o kolejność. Problem ten też występował w pierwszym firmware.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny blad: sluchalem radia i zasnalem, po jakis 2 godzinach mp3 byl wylaczony, przy probie wlaczenia nie budowal bazy do konca i sie wieszal... dopiero po wywaleniu wszystkich mp3 z niego odpalil sie ...

 

ksy: a czy po aktualizacji robiłeś format? teoretycznie powinno to byc robione, cele wywalenia starych plikow bazy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem nowy firmware (11). To, co od razu daje się zauważyć, to:

 

1. Nie działa Equalizer dla radia.

2. Radio i nie tylko, ale przede wszystkim radio nadal przy ustawieniu poziomu głośności na minimum, czyli "1", gra za głośno, czyli tak jakby było ustawione na "10", a regulacja głośności zaczyna działać dopiero od ustawienia głośności na "10" i wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na własnej skórze sie przekonałem, że jest to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania odtwarzacza po aktualizacji

 

W programie aktualizacyjnym wystarczy zaznaczyć "Format data area" czy jakoś tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wgrane 1056 plików w kilkunastu folderach

po załadowaniu, pomielił 5 minut i odpalił i gra

 

po wyłączeniu i włączeniu wisi na building

spinacz

po 10-15 minutach odpala się

 

po wyłączeniu wisi na buliding

 

po drugie jak włączę odtwarzaj wszystko, przy włączonym losowym-zawiesza się

 

Po tych wszystkich bojach z kolejnymi betami, z powtórnym i wielokrotnie sprawdzonym tagowaniu i wyrzuceniu

wszystkiego z nich co zbędne, przestałem żywić wiarę, że mój a10(8 GB) poradzi sobie z większą ilością niż 2gb muzyki w 500 plikach.

 

Zatem jeżeli to ma być ostatnia beta, to

-vedia wróci do fabryki,

-a ja ze łzami w oczach poproszę o wybaczenie mojego ifp (chwilowo w szufladzie)

-zacznę szukać archeologicznego iRiver iHP-140

 

ps. a10 w czasie pisania postu dalej wisi na buliding

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Format z poziomu Windows.

2. Wgranie plików (jak na screenie).

3. Odłączenie playera

4. Czas: 02:43.6

5. Wyłączenie.

6. Odpalenie: 00:11.

 

 

screen_01.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

563 pliki, 39 folderów, 2,61 GB

Pierwsze uruchomienie poniżej 20sek, kolejne poniżej 5sek

Format był z poziomu wgrywania softa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko robiłem, zgodnie ze sztuką(formatowanie i z poziomu windy i z poziomu playera), .ksy przecież wiesz bo pomagałeś na priv

i zawsze to samo

 

owszem za pierwszym razem po załadowaniu odpala w 1,5 sek ale po ponownym uruchomieniu...

wisi

 

stąd zastanawiam się nad tą prawidłowością: skoro po raz pierwszy odpala w 1,5 sekundy przy 1065 utworach, to znaczy że rozpoznał całe tagowanie

co zatem stoi na przeszkodzie, żeby powtarzał tę operację, jeżeli nic nie wgrywam nowego?

co takiego zmienia się po ponownym włączeniu playera?

 

i jeszcze jeden sposób na powieszenie:przy losowym odtwarzaniu, włączam muzyka,wszystkie utwory i wybieram jakąkolwiek pozycję manualnie, byle nie pierwszą do słuchania

i...

wisi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego, sam nie wiem, bo za drugim razem nic nie ładuje - wiec nie wiem z czego to wynika.

 

Co do drugiego, zapisałem, u mnie też się "podwiesza" na jakieś 2 sekundy i później rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności