Skocz do zawartości

Firmware ramos rm970 w vedii c6


Jaff

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wrzucić na odtwarzacz firmware z ramosa, ponieważ jak widać vedia nas (użytkowników c6'tki) olała i znając życie nie doczekamy się nowego firmware. W Ramosie firmware jest ciągle aktualizowane, więc tam jest trochę ciekawiej. Co prawda player jest jeszcze na gwarancji, ale nie kosztuje milionów i miejmy nadzieję, że przy wymianie firmware go nie rozwalę.

Teraz pytania:

1. Czy ktoś próbował już takiego przedsięwzięcia z wymianą firmware w tym playerku?

2. Jak to się robi i czy mógłbym prosić o jakąś instrukcję? Najlepiej po polsku.

3. Jeżeli ktoś wgrał takie firmware, to jak ono na tym odtwarzaczu działa? Nie ma problemów z przyciskami? (czytałem gdzieś, tylko nie wiem czy to było do tego odtwarzacza, że mieszają się przyciski z funkcjami)

Pozdrawiam

Krzysiek

 

@edit

Wiem, że na forum są tematy o DarkStyle '83, ale mnie interesuje podmiana na firmware ramos RM790 V2.5. Po wgraniu przez RAmos 970 SDK, kiedy wchodzę do menu i włączam uaktualnienie, pokazuje mi brak firmware'u...

 

@edit2

Czytałem, że przed wersjami 2.4, 2.5 trzeba mieć wgrane firmware 2.23, ale nawet tego firmware wgrać nie mogę ;/. Może jest możliwość, żeby ktoś, kto ma taki player z firmware 2.23 skopiował pliki i mi udostępnił? Działało by to w ten sposób?

 

Znalazłem problem. Firmware trzeba wgrywać do głównego katalogu odtwarzacza (tam gdzie są foldery VIDEO, MUSIC itd.) i plik musi mieć nazwę SETUP.RKW. Po tym w ustawieniach odtwarzacza normalnie przez update uaktualniamy firmware. Kiedy już mamy firmware ramosa, przy update na nowsze nazwa pliku musi być: ramos970.RKW .

 

Znalazłem jeszcze przy okazji jeden plik odkrywający hidden partition.

 

Wystarczy wrzucić ten plik na głównego katalogu, zrestartować odtwarzacz i po podłączeniu do kompa powinno działać.

Do update firmware ten plik nie jest potrzebny, ale jak ktoś często eksperymentuje ze zmianą grafik, to może mu się przydać.

@edit 3...

Udało mi się wgrać firmware do wersjii 2.23. Przy update do 2.4 w aktualizacji wiesza mi się odtwarzacz... ;/

Niestety znaczące zmiany wnosi dopiero wersja 2.4 :(

 

P.S. Dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi.

rkusb.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed weekendem miałem przykrą przygodę - tak się rozochociłem przy zmienianiu pliku językowego, że w którymś momencie uwaliłem odtwarzacz. Tzn. odtwarzacz nie włączał się, ale był widzialny jako dysk przenośny. Natomiast za żadne skarby nie dało się wejść do ukrytej partycji systemowej. Poczytałem troszkę na ten temat na forum MP4Nation i wydedukowałem, że najzwyczajniej w świecie "uszkodziłem" partycję systemową. Miałem dwa wyjścia - albo wgrać na nowo vediowski firmware przez odpowiedni program, albo wgrać najnowszy soft od RAmosa. Niestety, jako że Vedia nic takiego nie wydała (ani na stronie, ani na rzekomym CeDeku, który wg instrukcji miał być dołączony do odtwarzacza), jedynym moim rozwiązaniem była opcja nr 2. Podłączyłem plajerka pod USB, włączyłem program do aktualizacji FW i co się okazuje? Odtwarzacz wykryty, ale nie rozpoznano na nim softu. Niezrażony tym wciskam przycisk "Update" i... kupa - wyskakuje komunikat, że tak się nie da, gdyż muszę użyć funkcji naprawy. Tak więc wciskam tym razem "Restore" i zaczynam się cicho modlić pod nosem ;) Po kilku chwilach Winzgorza wykrywa nowy sprzęt i pyta się o sterowniki. Wskazuję jej ich lokalizację i lecimy dalej z instalacją. W końcu nastąpił koniec. Odłączam odtwarzacz od kompa i, wstrzymując oddech, włączam odtwarzacz. Po dosłownie sekundzie widzę powitalną animację RAmosa i menu (początkowo po chińsku, ale po chwili przełączam na język angielski, gdyż polskie tłumaczenie jest tragiczne). Ufff... Udało się. Fakt, straciłem radio, ale za to zyskałem kilka nowych funkcji, dzięki którym odtwarzacz jest jeszcze lepszy (m.in. album art czy "resume play" dla muzyki i filmów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc musiałbym mieć czystą ukrytą partycję żeby móc wgrać firmware ramosa? Ten program kopiuje plik z firmware i robi drugi o nazwie setup (w sumie nie wiem dokładnie do czego ma służyć... może do instalacji bez wgranego firmware na partycji ukrytej? ^.-). Mógłby mi ktoś napisać krok po kroku jak to zrobić? Byłbym bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie trzeba mieć czystej partycji systemowej. Moja była uszkodzona, więc została od nowa. Zresztą - od wersji 2.4 partycja systemowa jest większa o 30 MB (zamiast 60MB - 90MB), więc wydaje mi się że stara partycja jest usuwana i tworzona jest nowa podczas procesu wgrywania FW. Ogólnie sama instalacja jest prosta - wymagana jest tylko podstawowa znajomość inglisza, co by wiedzieć który przycisk trzeba wcisnąć ;) Potrzebne jest Ci tylko RAmos970 SDK (wersja angielska dostępna jest pod adresem hxxp://www.sendspace.com/file/arkbez) oraz najnowszy firmware od RAmosa. Po odpaleniu RM970_DM.exe wskazujesz mu gdzie masz najnowszy soft (po uprzednim rozpakowaniu oczywiście ;) ) i wciskasz "Update" (ew. "Restore" jak to było w moim przypadku). Zgadzasz się na wszystko (łącznie z formatem partycji gdzie masz muzykę i resztę plików), potem wskazujesz Windowsowi gdy się spyta o sterowniki katalog "Drivers" i jedziesz dalej z instalacją. Po kilku minutach jest po wszystkim i możesz się cieszyć nowym softem w odtwarzaczu. Ale pamiętaj - robisz to na własną odpowiedzialność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Podłączam playera.

2. Włączam Ramos SDK

3. Wybieram firmware.

4. Opcja update nie działa...

5. Klikam restore...

6. Na wszystkie komunikaty klikam tak/yes

7. Po skopiowaniu pokazuje mi się komunikat, żeby uaktualnić firmware przez ustawienia...

8. I tu zaczynają się schody...

9. Klikam ESC na odtwarzaczu, żeby wyjść z ładowania do menu

10. Wchodzę do ustawień.

10. System/Uaktualnienie ...

11. I tu na odtwarzaczu pokazuje mi komunikat Brak firmware'u...

 

Co z tym zrobić? A może coś źle robię? Może czegoś nie robię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Dziwne mówiąc szczerze, gdyż ja czegoś takiego nie miałem. Po punkcie 6., kiedy instalacja została zakończona, wyskoczyło mi okienko bym odłączył playera i mógł go używać do woli (co też od razu uczyniłem, by sprawdzić czy faktycznie instalacja zakończyła się powodzeniem). A korzystałeś z tych linków co podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku softu w wersji do 2.23 aktualkę robi się najpierw przy pomocy restore ( w tym momencie program kopiuje fw do pamięci plajera oraz tworzy plik konfiguracyjny), a następnie z poziomu playera daje się uaktualnienie. Jest jeszcze możliwość przekopiowanie całej partycji systemowej, wziętej np z http://mp4nation.net/themes/?cat=12.

 

W przypadku fw w wersji 2.4 i wyższych jest tak jak opisał Vanti. Nieraz trzeba próbować do skutku.

 

EDIT: Oryginalne firmware http://www.ramos.com.cn/support.php?support_downid=135

UWAGI: Wersje 2.4 i 2.5 nie mają radia, w 2.4 brak języka polskiego, w 2.5 jest ale pomińmy go milczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ukazało mi się to okienko, co je zapodałeś Jaff, to Windows zaczął wyszukiwanie nowego sprzętu i zapytał się o sterowniki - wtedy wskazałem mu je (podkatalog "Drivers" w RM970 SDK). Dopiero kiedy sterowniki zostały zainstalowane kliknąłem w "OK" i wtedy nastąpiła kontynuacja instalacji. Po jej zakończeniu odpiąłem playerka i wszystko śmigało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie niestety nie pyta o sterowniki ;/

 

@edit

UDAŁO SIĘ!!! :D

 

Nie chciało mi zainstalować sterowników, to sam zainstalowałem ;) (przynajmniej teoretycznie) pokopiowałem pliki sterowników w c:\windows do różnych katalogów. Potem co łaska zapytało mnie czy zainstalować. Zainstalowałem i śmiga aż miło ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Właśnie sprawdziłem zawartość mojego odtwarzacza i stwierdziłem, że nawet jeżeli nie mam pliku z okładką w oddzielnym jpg, a empetrójki zostały otagowane przez MP3Taga, to mimo wszystko wyświetla się album art. Wnioskuję z tego, że program ten "wszywa" do pliku audio graficzkę. Jednak czy tak jest na pewno to nie wiem - niech się jakiś fachowiec wypowie najlepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... aktualnie edytuję plik językowy... Polski oryginalny to tragedia... I zauważyłem teksty z gier np. game boy emulator, nes emulator, tanks, tetris itp. (pliki do gry tanks są w plikach fw.) . To tylko u mnie gier nie wyświetla, czy nie są zainstalowane? mógłbyś mi podesłać jakąś mp3 z obrazkiem albumu, żebym mógł sprawdzić jak to wygląda i na podstawie tego bym próbował ustawić swoje albumarty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności