Skocz do zawartości

Jak zmodernizować Vedię T8 - TUTORIAL tworzenia motywów


MykelL

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas pracuję nad tutorialem dotyczącym tworzenia motywów do Vedii T8. Już jutro - a może nawet dzisiejszej nocy zamieszczę owy poradnik dla tych wszystkich, którzy marzą o zmianie tła, ikon pasków, ekranów systemowych itd.

Pozdrawiam, a poniżej mała próbka tego co będzie można zrobić ;)

 

prez001.jpg

prez_002.jpg

prezent.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Super, wielkie pokłony, już myslałem, że nic nie można zrobić z T8, bo Ksy ostatnio mi napisał na PW: "Nie mamy wpływu na firmware do T8. Nie współpracujemy z Rockchipem nie posiadamy dostępu do kodu. Jesteśmy w tym względzie uzależnieni od naszego partnera marki RAmos, który odpowiada za aktualizacje".

 

Twój post @MykelL, przeczy słowom Ksy....

Czyżby to oznaczało, że ktoś zdobył ten kod lub jakoś w cudowny sposób można kod ominąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zmienić tapetę w Windowsie też potrzebujesz dostępu do kodu źródłowego?

Co innego wprowadzać kosmetyczne zmiany w GUI a co innego grzebać w kodzie, dodawać poprawiać i dodawać nowe funkcje etc.

No faktycznie, masz rację, ale dlaczego w takim razie zespół pracowników Vedii takich kosmetycznych zmian jak chińskie krzaczki w nazwach, przejęzyczenia itp. nie mógł wprowadzić od ręki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie, masz rację, ale dlaczego w takim razie zespół pracowników Vedii takich kosmetycznych zmian jak chińskie krzaczki w nazwach, przejęzyczenia itp. nie mógł wprowadzić od ręki?

Ponieważ nie chcieli wysłuchać osób takich JAK JA:).Bo ja o takich możliwościach im mówię od maja.Ba nawet dostarczyłem pełny zakres wiedzy jak tego dokonać.Wysłalem nawet swoją modyfikację do nich itd. jak takie rzeczy się robi.Mają inne sprawy na głowie jak widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmodernizować Vedię T8?


Nie podoba się Wam fabryczny wygląd interfejsu w Vedii T8? W tym krótkim tutorialu pokażę Wam, że zmiana fabrycznych ustawień jest bardzo prosta, choć odrobinę czasochłonna :)

CZĘŚĆ 1. ? Odnalezienie pliku BMP0.bin
Żeby w ogóle poszperać w ustawieniach, trzeba dostać się do pliku ?BMP0.bin? ? który to jest domyślnie ukryty.

1. Żeby się do niego dorwać musicie ściągnąć plik ?rkusb.tag? (link poniżej).
rkusb.rar
2. Kiedy już plik ten znajdzie się na Waszym dysku, musicie przekopiować go do katalogu głównego Vedii (patrz fotka poniżej).
001.jpg
3. Kiedy to zrobicie, odłączcie odtwarzacz od komputera i wyłączcie.
4. Następnie podłączcie Vedię ponownie do komputera.
5. Komputer wykryje dodatkowy dysk przenośny (jeśli macie Vedię z kartą pamięci, to dodatkowo pojawi się trzeci dysk).
6. Wejdźcie w ?Mój komputer?, a następnie na ten dodatkowy dysk. Foldery na nim powinny wyglądać następująco (patrz fotka poniżej):
002.jpg
7. Wchodzicie w katalog RESOURCE, a następnie katalog BID ? w nim to właśnie znajduje się plik ?BMP0.bin?

CZĘŚĆ 2. ? modyfikacja pliku BMP0.bin
Teraz, gdy już odnaleźliście plik BMP0.bin możemy przystąpić do modyfikowania. Przydadzą się do tego dwa bardzo proste edytory ? ?Rk27UIEditor2? i ?ImageSearcher?.

1. Ściągnijcie oba edytory z linków poniżej.
Edytory.rar
2. Do zmiany tapet, ekranów systemowych i animacji proponuję ?Rk27UIEditor2?. Kliknijcie 2 razy na ikonę programu. Wyświetli się Wam okno, którego fotkę zamieszam poniżej.
003.jpg
3. ZANIM ZACZNIECIE MODYFIKOWAĆ ?BMP0.BIN? UTWÓRZCIE NA SWOIM DYSKU TWARDYM KOPIĘ ZAPASOWĄ (Na wypadek, gdyby wykonane zmiany nie przypadły Wam do gustu. - Wtedy zawsze możecie wrzucić pierwotną wersję i wrócić do stanu wyjściowego.)
4. W edytorze ?Rk27UIEditor2? kliknijcie [Open BMP0.bin]. Wyszukajcie i otwórzcie plik.
5. Kiedy już go załadujecie, białe pole zapełni się listą plików (jak na zdjęciu poniżej).
004.jpg
6. Klikając na jakąkolwiek pozycję, po prawej stronie pojawi się podgląd pliku.
005.jpg
7. Pliki, które w polu SIZE mają wartość ?480*...? możecie zmodyfikować.
8. Ekran Vedii ma rozdzielczość 480x272 i w takim rozmiarze powinny być przygotowane przez Was tapety, tła lub poszczególne klatki animacji wstępnej.
9. Kiedy już stworzycie swoje wymarzone tło w wyżej wspomnianej rozdzielczości ? zapiszcie je z rozszerzeniem BMP (dla mało obeznanych ? rozszerzenie plików z Paint-a).
10. Teraz w edytorze kliknijcie raz (w liście) na obrazek, który chcecie podmienić.
11. Kiedy nazwa będzie podświetlona, po prawej stronie edytora będziecie widzieli podgląd, możecie kliknąć na przycisk ?REPLACE PICTURE? znajdujący się pod listą z nazwami obrazków.
12. Otworzy się Wam okno (fotka poniżej), w którym musicie wskazać stworzone przez Was tło (powtarzam ? musi być zapisane z rozszerzeniem BMP).
006.jpg
13. Kiedy wybierzecie własny plik ? obrazek na podglądzie się zmieni na Wasz.
14. Teraz klikacie [save BIN file]. Możecie wyjść z edytora.
15. Odłączcie Vedię od komputera (i nie panikujcie jeśli zobaczycie CZERWONY ekran), wyłączcie i włączcie odtwarzacz. Wejdźcie w ?Ustawienia? i sprawdźcie, czy podmienione przez Was tło jest na liście.

Tym sposobem możecie podmienić wszystkie tapety, animację startową, animację końcową, ekran po podłączeniu do komputera i ekran ładowania. Trudność nie polega przecież na podmianie jednego pliku na drugi. Trzeba bowiem swoje wersje samemu przygotować, a to wymaga już odrobiny fantazji i znajomości obsługi chociaż najprostszych edytorów grafiki (np. Paint).
Jeśli boicie się o swój odtwarzacz to przekopiujcie BMP0.bin na dysk komputera i tam dokonujcie wszelkich poprawek.

To na razie tyle...
Jeszcze dziś lub jutro zamieszczę drugą część tutorial-u. Tym razem opiszę podmianę ikon, okienek, pasków itp. przy użyciu drugiego edytora tj. ?ImageSearcher?.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tut działa przyda się już się trochę pobawiłem i jest super ale jestem ciekaw czy da się dodawać theamy zamiast je modyfikować

Nie ma takiej możliwości. Aby mię inną grafikę, tapety itp trzeba zmodyfikować plik BMP0.

 

Do zmian tłumaczenia służy program 'string edytor' a plik językowy znajduje się w /RESOURCE/SID.

 

DO C6 można załadować podajże wszystkie fw z innych odtwarzaczy 'podróbek'. Ostatnio testowałem najnowszy fw Cineo i muszę przyznać że jest dość dobre gdyby nie problem z obsługą przycisków ESC i VOL.

 

gizmoo poszukuję innych firmware niż RAmosa ale opartych na nowszych wersjach - 2.4 lub 2.5. Jakbyś coś miał to daj znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na razie tyle...

Jeszcze dziś lub jutro zamieszczę drugą część tutorial-u. Tym razem opiszę podmianę ikon, okienek, pasków itp. przy użyciu drugiego edytora tj. ?ImageSearcher?.

 

Hej:).Ale wszystkie ikonki i paski można podmieniać w rk27uieditor.

Tam u góry wystarczy kliknąć 320x240 aby pokazały się wszystkie obrazki

 

Nie ma takiej możliwości. Aby mię inną grafikę, tapety itp trzeba zmodyfikować plik BMP0.

 

Do zmian tłumaczenia służy program 'string edytor' a plik językowy znajduje się w /RESOURCE/SID.

 

DO C6 można załadować podajże wszystkie fw z innych odtwarzaczy 'podróbek'. Ostatnio testowałem najnowszy fw Cineo i muszę przyznać że jest dość dobre gdyby nie problem z obsługą przycisków ESC i VOL.

 

gizmoo poszukuję innych firmware niż RAmosa ale opartych na nowszych wersjach - 2.4 lub 2.5. Jakbyś coś miał to daj znać.

Ja posiadam kilka wersji różnych resellerów ale narazie tylko te 2 są oparte na nowym sdk

 

Dzięki tut działa przyda się już się trochę pobawiłem i jest super ale jestem ciekaw czy da się dodawać theamy zamiast je modyfikować

Niestety sie nie da.Zrób sobie kilka wersji graficznych.I podmieniaj tylko bmp0 i gitara:).

Pozdr

 

Kolorem przeźroczystości jaki ignoruje wasza player to RGB = 255 0 255 (różowy)

oraz 0 128 0 (zielony).

To się napewno przyda jeżeli chcecie robić przyciski itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej:).Ale wszystkie ikonki i paski można podmieniać w rk27uieditor.

Tam u góry wystarczy kliknąć 320x240 aby pokazały się wszystkie obrazki

 

Rozumiem, ale... chciałem pokazać wszystkim, że można to również zrobić za pomocą drugiego edytora.

Dodatkowo ImageSearcher ma pod pewnym względem przewagę nad Rk27UIeditor - co ułatwia edycję ikon itp. ;)

Ale o tym już w drugiej części tutoriala :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PART II – Edycja ikon, pasków, okienek itp. przy pomocy ImageSearcher


Oczywiście, żeby przystąpić do edycji musicie wykonać wszystkie kroki od 1-7 z części I poprzedniego PART-u tutorialu, czyli musicie odnaleźć plik BMP0.bin

1. Kiedy już to zrobicie, otwórzcie program ImageSearcher (link w pierwszym PART-cie tutorialu).
2. Pojawi się okno wyglądające następująco:
201.jpg
3. Klikacie OPEN BIN i wskazujecie Wasz plik BMP0.bin
201a.jpg
4. Kiedy program otworzy powyższy plik, okno edytora będzie wyglądało następująco:
202a.jpg
5. I podobnie jak w poprzednim edytorze, tu też mamy listę plików i podgląd (patrz fotka powyżej).
6. ImageSearcher jest jednak pod pewnym względem lepszy. Dzięki niemu możemy niejako wyciągnąć ikony, paski itp. z pliku BMP0.bin wprost na dysk.
7. Wystarczy zaznaczyć plik, który chcemy edytować na liście i nacisnąć przycisk EXPORT (fotka).
202c.jpg
8. Obrazek w formacie PNG (można go otworzyć chociażby w PAINT-cie) zostanie zapisany do katalogu, w którym znajduje się plik BMP0.bin
9. Upraszcza to bardzo sprawę, ponieważ Wiemy jaką rozdzielczość ma dany element, gdzie jest białe pole, a gdzie kolor, i w końcu, gdzie możemy (a czasem powinniśmy) zostawić miejsce, które w odtwarzaczy będzie przezroczyste.
10. Wszystko co zostanie pomalowane poniższym kolorem, będzie przezroczyste. Przydaje się to przy wykończeniach ikonek, a także przy tworzeniu przycisków.
kolor.jpg
11. Kiedy skończycie edycję obrazków w dowolnym edytorze grafiki, pozostaje kwestia wlepienia ich do pliku BMP0.bin
12. W tym celu wyszukujecie plik, który chcecie podmienić na liście. Kiedy go zaznaczycie, klikacie REPLACE, wyszukujecie zedytowany przez Was plik PNG, klikacie OTWÓRZ i voila!!!
202.jpg
13. Pozostaje tylko zapisać plik BMP0.bin przy użyciu przycisku SAVE BIN.
14. Odłączacie Vedię od komputera, wyłączacie, włączacie i metamorfoza gotowa ;D

Poniżej macie przykład zamienionych elementów.
lolololo.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie nie wiem dlaczego ale jak przeglądałem pliki w tym programie ImageSearcher znalazłem jakieś pliki dotyczące jakiś gier tank i jakieś samoloty oraz jakieś plansze do gry może jednak na t8 da się pograć. Może mi ktoś wytłumaczyć czemu te pliki mają służyć

:).To znajdziesz w większości softu na rk2706.Ba nawet te gry są w grane do odtwarzacza ale nie da się niestety w nie pograć.Wszystko wina fw.Tak naprawdę można by 100 razy bardziej wykorzystać możliwośći tych odtwarzaczy ale tego sie nie robi żeby nowe produkty które wprowadzaja pare zmian sprzedawały się a nie stały na półkach.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:).To znajdziesz w większości softu na rk2706.Ba nawet te gry są w grane do odtwarzacza ale nie da się niestety w nie pograć.Wszystko wina fw.Tak naprawdę można by 100 razy bardziej wykorzystać możliwośći tych odtwarzaczy ale tego sie nie robi żeby nowe produkty które wprowadzaja pare zmian sprzedawały się a nie stały na półkach.

Przypuszczam, że T8 zawiera tuner FM i też nie jest uruchomiony, gdzieś w necie znalazłem bliźniaczy do T8 player gdzie w menu obok ikon znanych z T8 była dodatkowa ikonka radia...

Masz rację, taka jest polityka sprzedaży i to nie tylko odtwarzaczy, ale i komputerów (gotowych zestawów), tu głośniczek, tam transmiter itp., gdybyś kupił wszystko w dobrej cenie, to po co Tobie następny za rok, dwa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku zamieściłem wszystkie niezbędne do modernizacji Vedii T8 pliki. Wypakowałem i podzieliłem je na grupy przy pomocy edytora ImageSearcher.

 

W archiwum znajdują się następujące katalogi:

- Litery i liczby,

- Ikony i przyciski,

- Okienka,

- Paski,

- Tła i ekrany.

 

Oczywiście oprócz ikon, które pojawiają się w interfejsie Vedii, są także te, które były co prawda w pliku BMP0.bin, ale w menu nie ma po nich śladu. Zamieściłem je po to, żeby było z czego wybierać ;) Aha... Nazw plików nie zmieniałem. Wystarczy więc przy użyciu ImageSearcher podmienić pliki w BMP0.bin na te o tej samej nazwie.

 

Plik_do_T8.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności