Skocz do zawartości

Muzodajnia


dj_spinacz

Rekomendowane odpowiedzi

zgodnie z umową musze opisać teraz swoje wrazenia ;p

dostałem za darmo konto i 1000 utworów, więc nie jest to zbyt wygórowana cena ;]]

 

sciagam właśnie 3 płyte i póki co problemów nie widze.

 

jeśli ktoś sie juz tym bawił, to zapraszam do wypowiadania się.

ja postaram sie regularnie pisac, w miare sciagania kolejnych utworów.;]]

 

największą wadą jest chyba brak mozliwości ssania całych albumów.

i dość powolne działanie silnika serwisu. natomiast transfer jest świetny - idzie całym moim pasmem ~600KBps

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i muzyki jeszcze.

dość mało mają, szczególnie takiej mało znanej.

 

choć nie ukrywam, że WMA 256 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło, jeśli o jakość chodzi.

 

EDIT:

autorzy jak najbardziej znani.

kończę z Jopek własnie ;pp

choc kultu lub kazika ni ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam też ich testuję i muszę napisać niestety same negatywy

 

- strona działa wolno, wyszukiwarka też

- muzyka filmowa ? w jakim sensie mam wątpliwości czy to soundtrack-i

- tam nic nie ma w 90% nie słyszałem o wykonawcy

- w 5% coś tam mi się obiło o uszy na temat wykonawcy oznacza to tyle że muzodajnia nie trafia w moje gusta a oferta jest d...a, raczej dla młodych ludzi którzy łakną techno, dance i wszelkiej maści shitu wyprodukowanego przez beztalencia dumnie zwane artystami

- brak możliwości odsłuchania całego utworu lub albumu jak np. na jamendo

- próbowałem znaleść Kazik, Kult, Led Zeppelin, Billy Idol, Pink Floyd, Anna Jantar i innych nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też testuję ową muzodajnię

jak wyżej plusy to bardzo dobry transfer(szkoda że strona lekko muli)

9 albumów pobrałem i jak na razie uśmiech na mojej twarzy, wma 256kb/s gra dość ładnie, oczywiście przydałoby się wyższa jakość mp( 320kb/s bardzo pożądane), oraz formaty bezstratne(FLAC)

na minus zaliczam również brak niektórych wykonawców(szczególnie boli Pink Floyd :()

brak okładek(lubię mieć ładne albumarty na sonym, a okładek brak :()

oraz brak zassania całych albumów(wczoraj 2 albumy chciałem pobrać, i mnie paluchy bolą od klikania ciągłego żeby to pobrać ;p, masakra)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich uwag:

 

Plusy:

- cena (zwlaszcza dla testerow :) )

- calkiem przyzwoity wybor jak na poczatek

- mozliwosc sciagania roznych wersji tego samego utworu bez zmniejszania licznika dostepnych do pobrania utworow

- brak DRM

 

Minusy:

- brak sciagania calych plyt

- kiepskie otagowanie (brak wielu okladek, brak tag'ow w mp4)

- wyzsza jakosc tylko w wma (najmniej przydatny z formatow)

- brak mozliwosci odsluchu w firefox'ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena muzodajni:

 

+ legalnie pobierasz muzykę

+ szybkie ściąganie piosenek

+ znalazłem kilka nowych płyt

 

- strona lubi przymulić

- beznadziejna jakość mp3 (mp3@128)

- braki w tagach

- brak możliwości pobrania całego albumu jednym kliknięciem (osobne pobieranie każdego utworu jest meczące na dłuższa metę)

- z tego co widziałem to brak kilku artystów

 

Mnie ogolnie nie przekonuje kupowanie plików przez internet.

Nie ma to jak kupno płyty CD.

 

Ja chyba po prostu lubię wiedzieć za co płace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak drm to faktycznie spory plus. nic sie nie gryzie na playerach etc.

 

z jednej strony słucham dość mało popularnej muzyki, wiec trudno sie dziwić, że jej nie ma, natomiast brak flojdów lub led zeppelin to śmieszna sprawa..

 

anywai najbardziej brakuje mi ściągania całych albumów i bezstratnych formatów.

potem zająłbym sie dodawaniem nowej muzyki.

 

jeszcze cena jest kusząca.

10zł za 100 utworów miesięcznie. imo nieźle ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o cenę, to naprawdę jest dobra (szczególnie dla "plusowców") no i mamy oryginalną muzykę o dość dobrej jakości (dość dobrej, nie znaczy najlepszej, 128kbps @mp3 to mało, sprawa 256kbps @wma przedstawia się trochę lepiej).

 

Jeśli komuś nie zależy na oryginalnych danych to niech sobie ściąga skąd chce, ale to jest bądź co bądź kradzież (temat na zupełnie inną dyskusję). Więc od strony teoretycznej wszystko ok. Gorzej przedstawia się ściąganie i szybkość serwera muzodajni oraz jeszcze słabo dopracowany system ściągania plików.

Brakuje mi bardzo możliwości pobierania całych albumów, stukanie pojedynczych linków do piosenek jest mało wygodne. I jeszcze jedna uwaga, nie wiem jak w innych przeglądarkach (nie miałem możliwości sprawdzić ale na pewno zaraz to zrobię), ja korzystam z Google Chrome i muszę przeładowywać za każdym razem stronę po pobraniu jednej piosenki. ( java działa prawidłowo, ale mogę zrozumieć jeśli Google Chorme nie jest wspierany przez muzodajnie.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dosyć zdrowe podejście do sprzedaży muzyki w naszym kraju. Z całą pewnością opłaca się to wytwórniom, a i użytkownicy mają wreszcie czyste sumienie, oczywiście Ci, którym na tym zależy. Choć jak znam nasz kraj jest ich niewielu. Drugą sprawą jest jakość- optimum byłoby tu 192kbps, gdzie jakość jest akceptowalna dla zdecydowanej większości, a audiofile niech kupią materiał nieskompresowany. Flac dla większości jest bez znaczenia bo i tak słucha na telefonach komórkowych, bądź na jakiś średnich słuchawkach. Gdzie i tak powyżej 192 różnica w jakości się zaciera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dosyć zdrowe podejście do sprzedaży muzyki w naszym kraju. Z całą pewnością opłaca się to wytwórniom, a i użytkownicy mają wreszcie czyste sumienie, oczywiście Ci, którym na tym zależy. Choć jak znam nasz kraj jest ich niewielu. Drugą sprawą jest jakość- optimum byłoby tu 192kbps, gdzie jakość jest akceptowalna dla zdecydowanej większości, a audiofile niech kupią materiał nieskompresowany. Flac dla większości jest bez znaczenia bo i tak słucha na telefonach komórkowych, bądź na jakiś średnich słuchawkach. Gdzie i tak powyżej 192 różnica w jakości się zaciera.

 

Polemizowalbym. Skoro moga wystawic wma 256 to moga to samo zrobic z mp3/aac ktore sa zedcydowanie bardziej przydatne/popularne. Nie sugeruje flac/alac bo to moglo by byc malo optymalne z punktu widzenia lacza/dyskow ale byc moze i to moga rozwazyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lol...

mp3 192 optimum?

nie.

 

może od razu zamkniemy wybór jakości i formatu do 128 mpc?

 

jak dla mnie powinni mieć zarówno flaci, albo cokolwiek bezstratnego, jak i mp3 128 etc.

jak ktoś słucha z telefonu, na słuchawkach sony erikson, to nie ma pojęcia o tym, jak mp3 128 ssie, bo tego zwyczajnie nie słyszy/nie zwraca uwagi.

 

więc przyrównywanie 80% uzytkowników do "audiofili", a przynajmniej "świadomych" ocb w audio, jest bezsensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakimś optimum byłoby tu sprzedawanie ilości MB, a nie piosenek? Wtedy wybór wiecej gorszego/mniej lepszego byłby do rozważenia we własnym zakresie. O ile jest taka mażliwość by sprzedawać formaty bezstratne i w ogóle jakiekolwiek wyższe bitrate'y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Optimum z punktu widzenia wytwórni. Większość nie odczuje różnicy. A ten, który szuka jakości wówczas kupi CD i sam przygotuje mp3/flac czy co tam chce. Do tego ten szukający dobrego dźwięku często słucha na sprzęcie hifi, a tam jakoś muzyka skompresowana mu nie pasuje.

A dzięki temu i wilk syty i owca cała.

Co do MB - to również świetny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również od niedawna testuję ten serwis (jak widać w sygnaturze). Ja ma niestety tylko 250 utworów do ściągnięcia - pewnie za późno się zgłosiłem ;-)

Nie ważne. Myślę że jest to dosyć dobry i w miarę tani sposób na muzykę do przenośnych "grajków". Chociaż dziwi możliwość ściągnięcia najpopularniejszych formatów (mp3 i AAC) jedynie w najniższej jakości. Przydało by się mp3 np w jakości 256.

Co do samej zawartości - nie słucham dużej części z zawartej w tym serwisie muzyki (cała kategoria "dance" na przykład) ale znalazłem sporo dla siebie. Tak jak poprzednicy powiem że brakowało mi Pink Floyd - ale Camel już jest :-> Chociaż muszę przyznać że nie są to pełne dyskografie - sporo jest wydań typu "The Best Of". Kolejna sprawa to brak okładek płyt i brak możliwości ściągnięcia całego albumu.

Generalnie moja ocena jest na 4+ w szkolnej skali :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie składa, że nie chce wydawać kasy tylko na płyty. mógłbym sie zastanowić nad kupowaniem muzyki przez internet, za duzo mniejszą kasę, w takiej samej jakości..

 

to, że przez net, to zadne wytłumaczenie.

chce flaca i o. ;pp

 

co do płacenia za MB - veto.

stawki za flaci wzrosną do chorych pieniędzy. bardziej bedzie sie opłacało własnie CD kupić.

 

no i nie oszukujmy się...

mimo, że jest tam dużo muzyki, to dziś dyski tak drogie nie są.

i upchnięcie na serwer miliard TB flaca nie jest aż tak awykonalne ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was dzisiaj muzodajnia tez tragicznie działa?

Próbuje ściągnąć uriah heep i prędkości tragiczne (po 5 kilobajtów).

Piosenka się nie pobrała, stanęła w miejscu (lag ? zresetowane połączenie?) a mimo to zliczyło ja jako pobrana, nie chce nikogo posądzać ale takie działania mogą być celowe by mniej pobrać.

 

Ortografia i interpunkcja. // Roni11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiesz co napisałem?

Piosenka zaczęła się pobierać i stanęła w miejscu na 15% z powodów bliżej mi nie znanych, w skutek czego nie pobrałem jej a mimo to licznik zliczył.

 

Według tego co piszesz jak pobiorę 5 formatów to będzie jako jedno pobranie ?

 

Jak dla mnie szkoda kasy na ta muzodajnie.

Mozna mieć za darmo lepsza metorycznie muzykę.

W dzisiejszych czasach nie wystarczy zrobić strony, pierdzielnac wolna wyszukiwarkę i całość umieścić na jeszcze wolniejszych serwerach. Trzeba coś więcej zaoferować klientom.

 

Buduj krótsze zdania.

Zdania rozpoczynaj z dużej litery.

//Roni11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty mnie nie zrozumiałeś, nie pobrało się bo... nie wiem, ale od kiedy klikniesz na pobierz i rozpocznie się pobieranie ubywa jeden utwór, ale jest możliwość ponownego go pobrania(np jak tobie się coś zatrzyma, lub ktoś go utracił/usunął przez przypadek) bez utraty kolejnych utworów na liczniku(możliwe jest pobranie utworu w 5 formatach(5 plików - 1 utwór) a i tak licznik zaliczy, że pobrałeś 1 utwór(ponownie 1 utwór- 5 plików(oczywiście jeśli pobierasz w każdym formacie ;) ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności