Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] zamknięte portable, ipod video, rock, pop i jazz do 150 zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem ostatnio ipoda video 80gb i wgrałem rockboxa oraz całą swoją muzykę. szukam teraz do niego jakichś słuchawek. Słucham głównie lekkiego rocka, popu, alternatywy i jazzu. Zależy mi na tym żeby słuchawki miały dobry stosunek jakość/cena (cena do 150 zł. - nie więcej) żeby dobrze grały, detalicznie z nieprzesadzonym basem. następny must-have to mobilność, żeby można było chociaż złożyć pady i wsadzić do plecaka. mogą być też clip-ony. z moich dotychczasowych poszukiwań wybrałem póki co:

KOSS KSC75

Aiwa Shellz

Koss Porta Pro

akg 404

ew. akg 420 (tylko ta otwarta konstrukcja...)

Cresyn C512H/510H/550H

Audio-Technica ATH-SJ11 i sj33

Denon AH-P372

Które z tych najlepiej sprawdzą się z ipodem?

czekam na odpowiedzi i wasze propozycje

Edytowane przez maxiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybka odpowiedz. czyli jeden glos na KPP a co do tych px100 jednak troche mnie cenowo przerastaja (im taniej tym lepiej, oczywiscie zachowujac walory dzwiekowe :) ) i co z koss kc75 albo shellz?

 

do listy dochodzą:

SUPERLUX HD-681

AKG K404

proszę o dalsze propozycje i opinie o zgraniu z ipodem i resztą moich wymagań

Edytowane przez maxiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • KOSS KSC75 - mogą być, choć nie słuchałem ich, więc niech inni się wypowiedzą
  • Aiwa Shellz - za jasne, nie zgrają się
  • Koss Porta Pro - właściwie mogą być, choć nie przepadam za nimi, ale to kwestia gustu.
  • SONY MDR-V150 - tylko nie one, są tragicznie wykonane i źle grają.
  • SUPERLUX HD-681 - chciałeś mobilne słuchawki, a nie duże, wokół-uszne, domowe :blink: rozmiar nie ten.
  • AKG K404 - nie znam, nie wypowiadam się.

Ze swojej strony polecam rozejrzeć się za używanymi V-jays.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki za odpowiedź wrq, szkoda że za dużo ona nie wnosi. co do superluxów to może faktycznie są trochę za duże, ale ten kształt i "giętkość" jest przyciągająca (czy za tą elastycznością idzie w parze wytrzymałość? jak z dźwiękiem jakościowo?) V-jaysy są sporo za drogie, jak już to mógłbym się bardziej rozejrzeć za akg k 420, ale one też są trochę za drogie. co w takim razie z określonej przeze mnie półki cenowej zagra najlepiej i będzie mobilne? czyżby koss portapro? i czy nie wie ktoś gdzie w warszawie można posłuchać tego sprzętu na swoim źródle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam tego posta, i masz rację, nic on nie wnosi praktycznie :lol:

 

Superluxy nie słyną z jakości wykonania ;) Chyba, że HD660, ktorych sam używam z iPodem Video. Chciałeś jednak słuchawki mobilne, nie ogromne studyjne.

 

 

V-jaysy to bardzo przyjemne, uniwersalne słuchawki. Poza mną kilka osób już polecało na forum takie połączenie. Zresztą, te słuchawki ze wszystkim się zgrywają :rolleyes:

 

 

http://forum.mp3store.pl/topic/86065-v-jays-px100-wstepnie-shuffle-1g/page__hl__jays PXy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak kolejny głoś na PXy. ale ich design jakoś mnie nie przekonuje, miałem kiedyś takie słuchawki z pałąkiem na "plecach czachy" i nie trzymało się to "kupy" (głowy). czekam na dalsze propozycje (chyba że już limit wyczerpany jeśli chodzi o opcje godne zainteresowania) jeśli tak to które z tych są najlepsze? jeśli chodziłoby o mój zestaw i preferencje? i czy jest gdzieś w wawie i okolicach salon, sklep, miejsce żeby posłuchać i porównać najlepiej bezpośrednio słuchaweczki na własnym xódle (ipod) i na własnej muzyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Ty z Warszawy jesteś :blink: ? Tam jest mnóstwo takich miejsc. Np warszawski oddział mp3store!

 

 

Poza tym niepokoi mnie sformuowanie "z pałąkiem na "plecach czachy" ". PXy to nie są neckbandy, gdzie pałąk nosi się na szyi, za głową, lecz normalne, niewielkie słuchawki z pałąkiem na głowę. Chyba, że nie rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, sory pomyliło mi się z pmx60. a co do warszawy, to jestem z pod warszawy i zacząłem tam regularnie jeździć dopiero niedawno gdy zmieniłem szkołę i nie znam jeszcze takich miejsc, czekam na dalsze propozycje i opinie o słuchawkaach oraz na więcej miejsc gdzie jest dużo sprzętu do potestowania (mediamarkty i saturny pozwiedzane, asortyment beznadziejny)

widzę że generalnie propozycje w moich ryzach cenowych poza PXami i Kpp się kończą więc co polecicie z tanich (mój pułap ceny) z nieco większych nawet słuchawek, portable (najlepiej składanych)

Edytowane przez maxiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za poradę, jednak kwestię "gdzie" zostawmy na później, gdy już ustalimy kwestię "co". no więc co (jakie słuchawki brać pod uwagę)?

widzę że generalnie propozycje w moich ryzach cenowych poza PXami i Kpp się kończą więc co polecicie z tanich (mój pułap ceny) z nieco większych nawet słuchawek, portable (najlepiej składanych) i najlepiej zamkniętych lub półotwartych? i co powiecie o słuchawkach AKG? jakie modele z niższej półki są dobre brzmieniowo (i "zgrywalne" z ipodem)?

Edytowane przez maxiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 100zł nie znam ŻADNYCH godnych polecenia słuchawek zamkniętych, tym bardziej portable składanych. Niskie AKG są be-e, najniższy modele które polecam do K518DJ, K420.

 

Z półotwartych zainteresuj się może philipsami shp5500, są w komisie nawet. Niestety nie są składane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 150zł mamy już niezły wybór, ale gusta robią swoje: K518 mają dużo basu, HTX7 IMO średnio zgrywają się z Video jesli chodzi o muzykę rockową(właściwie w ogóle), są jeszcze CAL!, Panasonici HTF600 i inne... ja ze swojej strony proponuję Superluxy HD660, bardzo lubię to połączenie. W reszcie miałbym wyrzuty sumienia, że polecam niedobre połączenie, albo jedynie "strzelam", że coś mogłoby się dobrze zgrać, ale sam nie miałem okazji tego słuchać.

 

I to by było na tyle, niestety więcej nie pomogę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat z iPhonem używa Urbanears Plattan. Są przenośne, składane. Niezłe słuchawki jak na designerskie. Niestety mają niewiele wysokich tonów (ale bas nie jest przesadzony), co skutkuje ciemnym charakterem(nie każdy to lubi, niektórzy przeciwnie). Używane można kupić w cenie 120-150zł. Poza tym jeszcze do głowy przychodzą mi Philipsy shp6000. Niestety nie są składane, ale w miarę mobilne, niezbyt duże. Półotwarte. Chwilowo pomysłów znów brak.

Edytowane przez wrq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzięki za wszystkie propozycje wrq. może teraz ktoś inny się wypowie?

 

Poszukałem trochę i ze słuchawek "w moim typie" (jeśli chodzi o wygląd i design w przystępnym dla mnie zakresie cenowym) znalazłem:

akg 404

ew. akg 420 (tylko ta otwarta konstrukcja...)

Cresyn C512H/510H/550H

Audio-Technica ATH-SJ11 i sj33

Denon AH-P372

 

które z nich dobrze wpasowywałyby się w moje oczekiwania jeśli chodzi o źródło i rodzaj słuchanej muzyki? i oczywiście na które z nich warto wydać pieniądze (jakość/cena)???

i czy są jeszcze jakieś inne słuchawki podobne, tego typu w tej półce cenowej?

Edytowane przez maxiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do powyżej listy:

 

-k420 są pół-otwarte, nie otwarte. Ale racja, nie są zamknięte...

 

Nie wiem jak pozostałe, ale Cresyny C550H podobały mi się z Meizu M6. Nawet nie chodzi o ciepło, ale wydaje mi się, że na Video będzie brakowało basu.

 

SJ-11/33... znam tylko SJ55 i mogłyby być, tylko, że mają sporo basu(nie wiem jak poniższe modele)

 

Denony... słuchałem, ale zupełnie nie pamiętam charakterystyki. IMO ceny nowych denonów są mocno przesadzone, ale na używki można polować. Nie pamiętam niestety z jakimi odtwarzaczami zgrywa sie ten model, poszukaj informacji w sieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SJ-11/33... znam tylko SJ55 i mogłyby być, tylko, że mają sporo basu(nie wiem jak poniższe modele)

SJ11 podobnie do SJ55. Podbity bas i niewycofany środek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety akg nie wydaje testówek więc nie ma jak sprawdzić, z mojej listy są tylko cresyny

 

po zrewidowaniu swoich poglądów lista ostateczna wygląda tak:

cresyn 510/550/512H

Audio-Technica ATH-SJ11

czy mógłby ktoś napisać jaki jest ich rozmiarowy stosunek (które najlepiej przykryłyby ucho)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności