Skocz do zawartości

Tani wzmaniacz do Ultrasone'ów HFI780


Dyzio_997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym, żeby moje słuchawki były trochę lepiej napędzone. Na razie za ich napędzenie odpowiada Xonar DX, który nie powiem, że z tym sobie nie radzi, ale wiem, że słuchawki mogą grać lepiej, bo grały sporo lepiej na HD2, ale sytuacja zmusiła mnie do sprzedaży HD2 a teraz chciałbym kupić coś do powiedzmy 200zł. Oczywiście im taniej tym lepiej dla portfela. Wiem, że rewelacji nie będzie, ale na pewno znajdzie się coś co da trochę więcej mW na wyjściu niż Xonar DX.

 

Pozdrawiam i czekam na propozycje.

Edytowane przez Dyzio_997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam FiiO E11 akurat do tych słuchawek. Ma nieco ciemną charakterystykę, a 780 mają ostrą górę, więc brzmienie może się nieco zrównoważyć. Mocy ma aż zanadto, na pewno Ci nie braknie. Kolejnym plusem jest to, że jest portable, więc będziesz go sobie mógł nosić wszędzie ze słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki raczej do portable nie należą. Mam wzmacniacz stereo Pioneer A-443 czy ten Fiio e11 napędzi lepiej słuchawy od tego wzmaka? Słuchawki do muzyki flac/CD audio podpięte właśnie do tego wzmaka, który jest podpięty do DX'a. Szczerze to sporo lepiej gra pod wzmacniaczem, ale dużo szumów jak nie gra muzyka... Może coś na eliminacje tych szumów?

@Pasiasty

Masz jeszcze te Ultrasone'y? Kiedyś chciałeś sprzedać, jak sprzedałeś to na co wymieniłeś? Mnie korcą Beyer'y dt990 pro, ale na razie nie stać mnie na dwie pary takich słuchawek a Ultrasone'ów nie sprzedam, bo są mega, po małym modzie grają jeszcze lepiej niż oryginał. Zastanawiam się nad recablingiem, Ty chyba miałeś recablowane, jakie odczucia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doswiadczen z tymi sluchawkami wynika ze w polsrodki niema sensu sie bawic bo one graja dobrze nawet bez amplifikacji. Po podlaczeniu do projecta headbox mkII i holdegrona roznice nie sa warte swieczki imo. Za to po podlaczeniu do hybrydy roznica znaaaczna. Wieksza przestrzen, dynamiczniej, lepiej kontrolowany bas i ulagodzone ostrosci. Zauwazylem to juz dawno majac sohe III i potwierdzam teraz majac trends audio pa10. Hfi780 maja w sobie to COS i mowi to uzytkownik staxow i gs1000i ;)

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyeliminować szumy można poprzez zastosowanie attenuatora w postaci dodatkowego obciążenia rezystancyjnego wpinanego przed słuchawkami, jeżeli oczywiście nie chcesz zmieniać wzmaka. HFI są na tyle skuteczne, że wyciągają szum wzmacniacza, który musi być bardzo głośny, skoro te słuchawki go przenoszą. Taki attenuator robiłem już dla siebie i działał z IEM'ami.

 

Swoich 780 już dawno się pozbyłem, były dla mnie zbyt niewygodne. DT990 też chciałbym kiedyś mieć ale póki co wystarczają mi w zupełności M50.

 

Apropos recablingu - kupiłem już zrobione, więc tak na prawdę nigdy nie słyszałem fabrycznego egzemplarza. W każdym razie z wszelkich opisów w necie wynika, że góra się ugrzecznia, co dla mnie było kluczowe.

 

Tak jak Spawn pisze, hybryda może nimi ładnie sterować. Ultrasone są z natury bardzo ostre i narowiste. Myślę, że hybryda mogłaby wygładzić brzmienie, uaksamitnić, dodać polotu i zwiększyć jakby "wilgoć" brzmienia - w sensie złagodzić suchość. Jestem na etapie przygotowań do budowy hybrydy SuperSimple, więc może będzie opcja przetestowania dla Ciebie, Dyzio_997.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie pro650 są nijakie i słuchając ich mogę co najwyżej wzruszyć ramionami i odłożyć na półkę. Mają ambicje tyle że na tym się kończy. Byle jaka góra, rozmyty mało punktowy bas którego imo jest mało jak na ultrasone. Ze swoją ceną prawie 1000zł to są zwyczajnie słabe, może nie ma tragedii ale przy takiej cenie nie przystoi takie granie. HFI780 nie mają kompletnie żadnych audiofilskich ambicji, po prostu grają w swój pozytywnie zwariowany sposób i to jest piękne w nich.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano, może masz rację ;) że w porównaniu do większości modeli te PRO650 są nijakie. Bo większość modeli ma podbitą wyższą średnicę, czego nie znoszę, ale PRO mają ją ...w odpowiedniej ilości, niemęcząco. Co do góry...zgadzam się, mnie też się nie podoba. A basu dla mnie jest własnie odpowiednio ;)

 

BTW, może na RMSie kosztują tysiąc, w mp3s mozna je dostac za 819, a zresztą były kiedys w komisie za jakieś 500 ;)

 

Wszystko rozchodzi się o gusta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pasiasty

Bardzo chętnie skorzystam z zaproszenia do testów. Jeżeli można wiedziec jaki budżet masz zamiar przeznaczyć na tej hybrydki?

 

@wrq

Z tych kilku minut przez które miałem HFI680 na głowie mogę powiedzieć tyle, że grają całkiem inaczej od 780'tek, nie pasowały mi, moze dlatego, że jestem "typowym" basshead'em.

 

Ktoś podpowie o dodatkowej gąbce pod pady w HFI780? Słyszałem, że niby nic a dużo zmienia w brzmieniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności