Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Jak się rozliczacie i jak długo czekacie na zwrot podatku?

• Please log in to reply
18 replies to this topic

#1 x X x

x X x

satan is waitin'

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1278 posty/ów

Napisany 06 marzec 2012 - 17:25

Nastał czas rozliczeń a mnie, osobę pracującą od czasu do czasu i zarabiającą może maks 5000 w skali roku (przynajmniej do tej pory) nurtuje co rok to samo pytanie: kiedy mogę spodziewać się zwrotu podatku na zakup kolejnego audio sprzętu :D

Ja rozliczyłem się wczoraj w nocy, wysłałem swojego PITa przez program 'PITy 2011' - przez internet, bezpośrednio do US w Rzeszowie. Nie wymagany jest podpis cyfrowy, wystarczy wpisać wysokość dochodu z poprzedniego roku, z jakiegoś dokumentu, który składaliśmy.

Zastanawiam się teraz jak długo będę czekał na przelew na konto ze zwrotem, podobno jest to najszybszy sposób rozliczenia na tą chwilę.

Ten post był edytowany przez x X x dnia: 06 marzec 2012 - 17:26

Sony Z3 Compact / Sennheiser M2 IEG / AKG Y50

#2 Kubasz

Kubasz

TDA fan

• Bywalec
  • PipPipPipPip
  • 249 posty/ów
  • Interests:Muzyka , Książki , Medytacja , Praca z Czakrami ...
  • chcę - Gwiazdkę z nieba :)

Napisany 06 marzec 2012 - 17:28

No to masz fajnie :) ja w tym roku mam jeszcze około 300 zł do dopłacenia :D
A pieniądze pewnie za jakiś miesiąc dostaniesz .

Odtwarzacz : Panasonic SV-3700 (PCM56)
Wzmacniacz : Sanyo DCA-1100 .
Kolumienki : Kopie Audio Note AN-J .

#3 maslako

maslako

średnio zaawansowany

• 199 posty/ów

• odtwarzacz - F2/E-72/MI3
  • słuchawki - HD-330/TH-7B
  • testuję - Sanskrit
  • chcę - A7x

Napisany 06 marzec 2012 - 17:45

Od kilku lat rozliczam się poprzez e-deklaracje i tradycyjnie muszę dopłacić ok 300 PLN, więc czekam z rozliczeniem do końca kwietnia ;)

#4 x X x

x X x

satan is waitin'

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1278 posty/ów

Napisany 06 marzec 2012 - 17:46

A skąd się biorą te dopłaty?

#5 maslako

maslako

średnio zaawansowany

• 199 posty/ów

• testuję - Sanskrit
  • chcę - A7x

Napisany 06 marzec 2012 - 17:58

Dopłaty biorą się np. z faktu, że posiada się dochody z różnych źródeł, które to były inaczej zaliczkowane na poczet podatku dochodowego (przykładowo przychód z pit-8c, który rozlicza się z pitem rocznym). Jak to razem zsumujesz na rozliczeniu to wychodzą dopłaty.

#6 x X x

x X x

satan is waitin'

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1278 posty/ów

Napisany 06 marzec 2012 - 18:03

A te dopłaty eliminują jakoś zwrot podatku? Czy może jest to odejmowane od kwoty zwrotu.

Przepraszam, że pytam o takie rzeczy, może dla kogoś jest to chleb powszedni, ale ja dopiero raczkuję w tym temacie :)

#7 wkamil

wkamil

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 543 posty/ów

• odtwarzacz - Apple
  • słuchawki - różne

Napisany 06 marzec 2012 - 18:18

Przez internet, znacznie szybciej niz miesiac byl zwrot nadplaty. No ale oczywiscie musialem sie wykazac posiadaniem dzieci :) Wiec i tak dostalem wezwanie do przedstawienia dowodow zanim zadekretowano zwrot.
DAP - iPod Touch 4G 64GB, iPod Classic 7tg Gen 240GB, Samsung Galaxy S3
IEM - BCDDE, Headphones - AKG K550, Earbuds - AKG K318, Cresyn C470E
Stacjonarnie - Pure i20, pre Krell, koncówka Usher i dwie paczki Ushera (3way) (okablowanie Neotech)

#8 TempleInDreams

TempleInDreams

średnio zaawansowany

• 110 posty/ów

• odtwarzacz - Video, HD2
  • słuchawki - HD 380 Pro
  • testuję - cieprliwość
  • chcę - iMod & wzmak

Napisany 06 marzec 2012 - 18:39

Czas oczekiwania na zwrot zależy głównie od okresu w jakim się składa zeznanie podatkowe, jeśli trafiamy w boom na rozliczenia to urząd dłużej obrabia nasze pity. Ja rozliczyłem swój, składając papierowo na początku lutego. Na pieniądze czekałem 3 dni. Jako, że zajmuję się tym (rozliczeniami) na codzień w biurze mogę powiedzieć, że ludzi nadal są niepewni co do wysyłania pitów przez internet i trzeba im potłumaczyć czasami dłużej dlaczego warto.

iPod Video 30 gb ;iPod Nano 1g 2gb

Sennheiser HD 380 Pro ; Panasonic RP-HJE120 ; Vedia SRS-300

Meet na Podlasiu!!! komentarze <- kupiłem/sprzedałem?

LAST.FM

#9 maslako

maslako

średnio zaawansowany

• 199 posty/ów

• testuję - Sanskrit
  • chcę - A7x

Napisany 06 marzec 2012 - 18:41

A te dopłaty eliminują jakoś zwrot podatku? Czy może jest to odejmowane od kwoty zwrotu.

Przepraszam, że pytam o takie rzeczy, może dla kogoś jest to chleb powszedni, ale ja dopiero raczkuję w tym temacie :)

Końcowe rozliczenie to końcowa kwota do zwrotu lub dopłaty (zależy co wyjdzie). Jeżeli wpłacone w ciągu roku zaliczki na poczet podatku dochodowego (potraktuj to jako uogólnienie) są większe niż wyliczony podatek należny to masz nadpłatę, jeżeli mniejsze to musisz to uzupełnić dopłatą. Są też pewne ulgi, które uwzględnia się w rozliczeniu rocznym, ale także należności względem fiskusa, które trzeba zapłacić. Na końcu wychodzi ostateczna kwota, którą albo masz do dopłacenia albo do zwrotu lub też jest na zero.

#10 x X x

x X x

satan is waitin'

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1278 posty/ów

Napisany 07 marzec 2012 - 00:21

Wszystko jasne, dzięki maslako za wyjaśnienie.

Wychodzi więc na to, że w sumie na ma chyba większej różnicy czy złożę pit elektronicznie czy w papierowej formie, jeśli chodzi o czas rozpatrzenia. Ta sytuacja kolegi TempleInDreams to chyba jakiś rekord. Liczę więc, że i u mnie wyjaśni się to dość szybko.

#11 retter

retter

życzliwość nie złośliwość jest miarą kultury osobistej człowieka

• Zasłużony
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4147 posty/ów

Napisany 13 marzec 2012 - 22:09

Czas oczekiwania na zwrot zależy głównie od okresu w jakim się składa zeznanie podatkowe, jeśli trafiamy w boom na rozliczenia to urząd dłużej obrabia nasze pity. Ja rozliczyłem swój, składając papierowo na początku lutego. Na pieniądze czekałem 3 dni. Jako, że zajmuję się tym (rozliczeniami) na codzień w biurze mogę powiedzieć, że ludzi nadal są niepewni co do wysyłania pitów przez internet i trzeba im potłumaczyć czasami dłużej dlaczego warto.

A tak w skrócie warto bo ? Ja tam bede to robił 1 raz.

moje kometarze Wykonuje: rekabling, naprawy, modowanie,  szukam DACa, kolumn  Meet na Podlasiu   Twoja kasa Twoja muzyka Twój wybór !! Usuwasz PM to napisz by mi nie zapychało skrzynki.

.

sprzedam, hd600, grille hd600, kabel DIY solonele 3014 2,2m-hd600, TakStar hd6000-MOD,  kolomny LT + yamaha                                                   dział : pomoc dla kol. Arthass

#12 jupiterpm

jupiterpm

... a imię jego czterdzieści i cztery ...

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 804 posty/ów
  • Interests:muzyka + gitara + tenis

• odtwarzacz - FiiO X3
  • słuchawki - DT 770 Pro
  • testuję - portfel ...

Napisany 13 marzec 2012 - 22:18

A ja słyszałem od koleżanki - pracownicy US, że rozliczenia dokonane w sposób elektroniczny są załatwiane priorytetowo.
Ja w weekend przygotowałem i wysłałem PITa poprzez e-Deklaracje, w poniedziałek wysłałem poleconym prio formularz o przelaniu zwrotu podatku na konto bankowe i za tydzień (słownie 1 tydzień) dostałem zwrot podatku na konto.

słuchawki: Phonak Audeo 111 :.: Beyerdynamic DT 770 PRO :.: Sennheiser Momentum On Ear :.: SL HD330
przenośne audio: FiiO X3 :.: Discman Sony D-150
domowe audio: DENON DCD-1460 :.: YAMAHA A-S300 :.: |8| Pylon Pearl 20 |8|

Komisowe Komentarze

"IT'S NOT HOW LOUD YOU MAKE IT. IT'S HOW YOU MAKE IT LOUD" - Bob Katz

#13 sireliks

sireliks

zaawansowany

• 233 posty/ów
  • chcę - Staxy

Napisany 14 marzec 2012 - 08:24

drugi rok bede wysylal przez e-deklaracje, tradycyjnie w ostatnie dni kwietnia
Latwo szybko i wygodnie, polecam. Zeby jeszcze koncowe saldo wychodzilo z minusem (zwrot) a nie plusem (doplata) ;-)

#14 x X x

x X x

satan is waitin'

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1278 posty/ów

Napisany 22 marzec 2012 - 20:20

A ja dzisiaj dostałem zwrot na konto. Minęło 2 i pół tygodnia :)

#15 mjuzikfrik

mjuzikfrik

Pan Szczegół

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 854 posty/ów

Napisany 22 marzec 2012 - 22:40

Ja z miesiąc temu rozliczyłem się przez e-deklaracje. Wiecie jak otrzymam zwrot? Przekaz pocztowy? Czy muszę wysłąć jakieś dodatkowe pismo, aby dostać to na konto?

#16 marmur

marmur

bardzo zaawansowany

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 967 posty/ów

Napisany 22 marzec 2012 - 22:41

ja tez ostatnio mam same doplaty, ale jak bylem mlody to dostawalem maksymalny zwrot czyli cos kolo 500zl i zawsze jakos poczatkiem maja juz mialem na koncie, dziwilo mnie to mocno ze tak szybko :)

#17 x X x

x X x

satan is waitin'

• Bywalec
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1278 posty/ów

Napisany 22 marzec 2012 - 22:42

Mateusz: Tak, przy rozliczeniu wysyłasz dodatkowe pismo, ale już nie pamiętam jaki jest jego symbol - musisz poszukać w sieci albo ktoś, kto tu się zna na tym napisze. Jesli go nie składałeś dostaniesz na adres korespondencyjny zwrot poprzez przekaz pocztowy.

Ten post był edytowany przez x X x dnia: 22 marzec 2012 - 22:43

#18 jupiterpm

jupiterpm

... a imię jego czterdzieści i cztery ...

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 804 posty/ów
  • Interests:muzyka + gitara + tenis

• odtwarzacz - FiiO X3
  • słuchawki - DT 770 Pro
  • testuję - portfel ...

Napisany 22 marzec 2012 - 23:59

Ja z miesiąc temu rozliczyłem się przez e-deklaracje. Wiecie jak otrzymam zwrot? Przekaz pocztowy? Czy muszę wysłąć jakieś dodatkowe pismo, aby dostać to na konto?

Aby dostać na konto musisz wysłać do US dodatkowy formularz - od tego roku nazywa się ZAP-3. Niestety nie da się go wysłać elektronicznie poprzez e-Deklaracje, trzeba albo zanieść do US albo wysłać pocztą.
Jeżeli tego nie zrobisz, dostaniesz zwrot przekazem pocztowym, za który poczta polska pobierze sobie odpowiedni haracz.

słuchawki: Phonak Audeo 111 :.: Beyerdynamic DT 770 PRO :.: Sennheiser Momentum On Ear :.: SL HD330
przenośne audio: FiiO X3 :.: Discman Sony D-150
domowe audio: DENON DCD-1460 :.: YAMAHA A-S300 :.: |8| Pylon Pearl 20 |8|

Komisowe Komentarze

"IT'S NOT HOW LOUD YOU MAKE IT. IT'S HOW YOU MAKE IT LOUD" - Bob Katz

#19 mjuzikfrik

mjuzikfrik

Pan Szczegół

• Bywalec
  • PipPipPipPipPip
  • 854 posty/ów

Napisany 23 marzec 2012 - 00:29

Dzięki, jutro to sobie załatwię. :)

Przełącz shoutbox Shoutbox Open the Shoutbox in a popup

Na Shoutboxie obowiązuje całkowity zakaz rozpoczynania rozmów, tylko i wyłącznie w celu uzyskania informacji "Co Kupić", "Lepsze to czy tamto". Nie stosowanie się do tej zasady, skutkuje natychmiastowym banem. Zainteresowanych zakupem zapraszamy do działu co kupić lub do kontaktu z najbliższym sklepem mp3store
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2015 - 02:33) *przypadków
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2015 - 02:32) Fajnie sobie czasem pożartować, ale kiedy nie ma w tym umiaru, to dowcipniś robi się irytujący. Ja jak sobie z kogoś żartuję, to w większości przypadku mam w tym jakiś konkretny cel. A Robsonek po prostu śmieje się jak głupi do sera, czym rzeczywiście przejawia brak szacunku dla odbiorcy swoich tekstów. Moim zdanie szkoda czasu na czytanie czegoś takiego i wdawanie się z takim człowiekiem w jakąkolwiek dyskusję, która błyskawicznie zejdzie do poziomu wspomnianego gimnazjum.
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2015 - 02:32) A jak inaczej miałem zareagować, skoro człowiek wprost mi mówi, że nie darzy mnie ani szacunkiem ani sympatią? Lubić mnie co prawda nie musi, ale bez szacunku do współrozmówcy dyskusja przeradza się we wzajemne obrzucanie się błotem, wyzwiskami. Natomiast kiedy jest szacunek po obu stronach, to nawet ostra i burzliwa wymiana zdań, opiera się przede wszystkim na argumentach. Nigdy nie zauważyłem, żeby Robsonek chociaż próbował używać jakiejkolwiek argumentacji. Zawsze tylko pojawiały się te jego śmichy-chichy i wygrzebywane z czeluści internetu emoty.
@  Robsonek : (01 wrzesień 2015 - 02:00) masz prawo mnie zablokować, zignorować, lubić, nie lubić itd to Twoja sprawa tak jak i każdego innego użytkownika, zgadza się? :)
@  Robsonek : (01 wrzesień 2015 - 01:53) @xar ale ja się nie gniewam :D każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii na różne, różniste tematy :D
@  xar : (01 wrzesień 2015 - 01:44) ostatnio dość często shoutbox zmienia się w fochboxa.
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2015 - 01:14) W gimnazjum ludzie obrzucają się wyzwiskami, a ja po prostu grzecznie uciąłem dyskusję.
@  xar : (01 wrzesień 2015 - 01:07) Panowie... jak w gimnazjum.
@  Robsonek : (01 wrzesień 2015 - 01:03) Posted Image    Posted Image
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2015 - 00:49) Nie pamiętam już, co napisałeś. Ale skoro tak ładnie prosisz, to dam Ci tego ignora. Żegnam.
@  Robsonek : (01 wrzesień 2015 - 00:47) Jimmi, przecież już dawno napisałem bodajże tu w shoucie co o Tobie myślę :D poza tym czy dasz mi ignora czy nie... wiesz jak mnie to obchodzi? hahaha :D
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2015 - 00:34) Nawet ja w sumie zastanawiam się, czy nie dać Ci teraz ignora. Bo skoro nie masz do mnie ani szacunki, ani sympatii i otwarcie mnie o tym informujesz, to po co mam tracić czas na czytanie Twoich tekstów? :)
@  Jimmi Dragon : (01 wrzesień 2015 - 00:32) Brawo, właśnie napisałeś, że większości forumowiczów nie darzysz ani sympatią, ani szacunkiem :) Módl się, żeby moderacja miała podobny do Ciebie stosunek co ja, w przeciwnym wypadku Twoje dni tutaj są policzone :)
@  Robsonek : (01 wrzesień 2015 - 00:12) Jimmi, gdyby napisał to np Compton, którego notabene znam osobiście lub jakakolwiek inna osoba, do której przejawiam tu choćby cień sympatii czy szacunku - to pewnie bym się tym jakoś tam przejął lub co najmniej dałoby mi to do myślenia :D
@  untilited : (31 sierpień 2015 - 23:59) ciekawe jak gra
@  Jimmi Dragon : (31 sierpień 2015 - 23:57) Ale fajnie, oplot z USA po 5 dniach już we wrocku. I na co mnie jakieś kuriery, jak zwykłą pocztą tak szybko to dociera.
@  Jimmi Dragon : (31 sierpień 2015 - 23:52) Na to na dobre Ci ta nadprodukcja nie wychodzi, bo ja osobiście (i pewnie nie tylko ja) przestałem Ciebie traktować poważnie.
@  untilited : (31 sierpień 2015 - 23:46) Robson jest zawsze wesoły.
@  Robsonek : (31 sierpień 2015 - 23:45) nie trzeba ćpać, żeby być wesołym, Jimmi ;) mam po prostu nadprodukcję endorfin, to nie moja wina ;)
@  Jimmi Dragon : (31 sierpień 2015 - 23:25) Robsonku co Ty ćpiesz wieczorami, że Ci aż tak wesoło?
@  Robsonek : (31 sierpień 2015 - 22:55) raczej 2000 koniobijców :D
@  Jimmi Dragon : (31 sierpień 2015 - 22:54) Ja również popieram! Spalić koniobijcę!
@  Robsonek : (31 sierpień 2015 - 22:53) ale Michałki się tylko przedstawiły, nie wiem o co ten dym... haha :D
@  crysis94 : (31 sierpień 2015 - 22:51) Witam.
Musiałem się kawałek cofnąć, żeby dowiedzieć się, że chodziło o Michalki2000.
W pełni popieram ;)
@  nismovsky : (31 sierpień 2015 - 22:48) @EvilKillaruna - poszła odpowiedź na PM
@  EvilKillaruna : (31 sierpień 2015 - 22:47) :). Aczkolwiek miej świadomość, że to wrażenia z lekko V-kowatych doków kompensowanych na średnicowej lampie. Co do bana, na pewno miał więcej szczęścia niż ten oto jegomość: http://forum.mp3stor...3/#entry1249539
@  nismovsky : (31 sierpień 2015 - 22:45) @EvilKillaruna - widzę, czytałem i miło mi się zrobiło :) a co do bana to pełna zgoda
@  EvilKillaruna : (31 sierpień 2015 - 22:34) @nismo, póki co na SB. Jeśli będzie dalej tak się witał z ludźmi, to i zapewne na forum. Do komunikacji z ludźmi trzeba dorosnąć, również do tej mającej mieć charakter żartobliwy. Plus odpisałem na PW.
@  xar : (31 sierpień 2015 - 21:59) http://allegro.pl/ga...5623391151.html
aha :D
@  Jimmi Dragon : (31 sierpień 2015 - 21:58) A to nie wiedziałem.
@  xar : (31 sierpień 2015 - 21:57) coś jak w Bundych..
@  xar : (31 sierpień 2015 - 21:57) mnie tylko bawi nick, ciekawe czy żona sprzedaje kolekcję męża
@  xar : (31 sierpień 2015 - 21:56) zapieczętowane tajne rozdziały...
@  nismovsky : (31 sierpień 2015 - 21:55) To była aluzja do tego, że Tyson był współwinnym degradacji Plutona - jakby ktoś nie wiedział ;)
@  Jimmi Dragon : (31 sierpień 2015 - 21:54) aha ok
@  Noise : (31 sierpień 2015 - 21:42) Ciekawe, czy strony nie są posklejane... ]:->
@  nismovsky : (31 sierpień 2015 - 21:40) @Jimmi Dragon - albo będzie w zespole, który zdegraduje Cię ze Smoka do Smoczka :P
@  Lord Rayden : (31 sierpień 2015 - 21:38) Robsonek kupi ?
@  Jimmi Dragon : (31 sierpień 2015 - 21:37) Prędzej do Neila deGrasse Tyson. On przynajmniej wytłumaczy mi to w sposób dla mnie zrozumiały ;)
@  nismovsky : (31 sierpień 2015 - 21:31) ja też nie wiem. I inni pewnie także są pozostawieni w niewiedzy. Istna tajemnica Wszechświata :P dzwoń do prof. Hawkinga :D
@  Jimmi Dragon : (31 sierpień 2015 - 21:26) Nie wiem, czemu to mnie bawi :)
@  Jimmi Dragon : (31 sierpień 2015 - 21:26) Lokalizacja: Swarzędz ;)
@  xar : (31 sierpień 2015 - 21:14) ;p
@  xar : (31 sierpień 2015 - 21:14) @PENDRAGON a czemu sprzedajesz?!
@  PENDRAGON : (31 sierpień 2015 - 21:11) http://allegro.pl/ko...5623386778.html
@  PENDRAGON : (31 sierpień 2015 - 21:11) Dobra koniobijcy, ktory chetny na kolekcje? :D
@  nismovsky : (31 sierpień 2015 - 19:29) @EvilKillaruna - hahaha, szybkie sprowadzenie na ziemię :D
@  sh2 : (31 sierpień 2015 - 19:19) czesc nie bylo mnie jakis miesiac-dwa, jest jakis hype na cos nowego?
@  xar : (31 sierpień 2015 - 18:05) a patent uważam własnie za wyjątkowo przydatny. ;)
@  xar : (31 sierpień 2015 - 18:04) @retter, synchronizator radiowy w zegarku to odbiornik, nie nadajnik. Tm nie ma dodatkowego promieniowania...