Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] słuchawki za 300-400 + wzmak E7, NuForce?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

potrzebuje pomocy bo mam zamiar wkońcu kupić sobie jakiś w miarę dobrze grający sprzęcik :)

Obecnie posiadam CAL! nierecablowane, wzmacniacz SONY (nic więcej o nim nie mogę napisać), ipoda 5.5g i do niego sony EX85.

I teraz są 2opcje:

1) Recabling CAL-i (koszt około 100zł) + jakiś wzmacniacz słuchawkowy FiiO E7 (300zł a w przyszłości może e9), NuForce uDAC (350zł) bądź Wzmacniacz lampowo tranzystorowy (360zł). Chyba, że polecanie coś taniej/drożej? Nic o nich dokładnie nie wiem tyle co poczytałem na forum trochę opini.

2) Kupno nowych słuchawek za 300-400zł. Tylko czy CAL-e po recablingu będą grały na takim samym bądź podobnym poziomie co inne w tej cenie? Nie mam żadnego porównania ani doświadczenia a tak się je chwali i chwali. I jakie by to były słuchawki, MS1, HD380, K530, K540? Moja muzyka to praktycznie tylko Trance i House (chociaż Rocka czasami też posłucham) więc HD380 od razu odpadają? Bo basheadem nie jestem chociaż wiadomo, że bas musi grać a one podobne go bardzo lubią :) MS1 mi się podobają ale nie wiem jak mogą grać, AKG tak samo. Słuchawki mogą być mobilne ale nie muszą bo do tego mam ex85 i ten zestaw mi bardzo odpowiada chociaż fajnie jakby dało się też w nich wyjść. Przeważnie jednak będę ich słuchał tylko w domowym zaciszu więc otwarte, zamknięte? CAL-e potrafiły zmęczyć po dłuższym słuchaniu... Wzmacniacze te same jak w opcji 1-ej. I nie śpieszy mi się z zakupem, chce na razie obczaić co w trawie piszczy i czy w ogólne jest sens wydawania 600-700stówek na słuchawki i wzmaka czy recablowane CAL-e z domowym wzmakiem też "dadzą rade" ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Edytowane przez kReCiK333
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E7 odradzam jako amp, dużo lepiej radzi sobie jako dac. Z Fiio warty uwagi będzie E11. Który do końca tygodnia trafi do mp3store.

 

uDAC od Nuforce to, jak sama nazwa wskazuje, też dac.

 

Więc jeśli nie planujesz tego podłączyć pod kompa poprzez usb, to w ogóle o nich zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od bodajże 2 miesięcy jestem w posiadaniu wzmacniacza lampowego słuchawkowego tego z Allegro za 360zł.

Wzmacniacz kosztował mnie trochę drożej gdyż zawiera trochę lepsze elementy niż ten za 360zł m.in. potencjometr ALPS, lepsze kondensatory, parowane rezystory.

Mogę Ci z całą odpowiedzialnością polecić ten wzmacniacz. Jak poprosisz konstruktora to włoży Ci lampę Tesla Gold. W tej wersji za 360zł jest montowana zwykła Tesla tzn. nie Gold. A uwież mi, że warto. Miałem ten wzmacniacz w wersji podstawowej za 360zł do odsłuchu i naprawdę byłem pod wrażeniem. Droższa wersja wzmacniacza daje jeszcze lepszą przestrzeń, szczegółowość. Ja co prawda jako źródła używam CD Micromega Stage6, słuchawek Senncheiser HD580 i połączenia kabelkiem firmy Van Den Hull The INTEGRATION HYBRId.

Za 360 zł otrzymujesz naprawdę rewelacyjny sprzęt dorównujący podobnym fabrycznym za 1000-1200zł.

Jakość wykonania jest bardzo profesjonalna, bardzo miły kontakt z właścicielem.

Ja przez ponad rok szukałem wzmacniacza lampowego. Lampa to jest lampa, koniec i kropka. Jak lampa z biegiem czasu się zużyje to można bezproblemowo ją wymienić.

Na Allegro to koszt 30-45zł.

Jeśli chodzi o słuchawki to nie doradzę bo po prostu nie siedzę w temacie sprzętu typu iPody i inne odtwarzacze. Jednak dzisiaj zamówiłem synowi do jego odtwarzacza przenośnego słuchawki NuForce NE-700x.

Zobaczę jak to zabrzmi z odtwarzaczem lampowym. Wymagają one jednak kilkudziesięciu godzin wygrzania.

Myślę, że choć trochę rozjaśniłem Ci w kwesti wzmacniacza.

Cześć!

potrzebuje pomocy bo mam zamiar wkońcu kupić sobie jakiś w miarę dobrze grający sprzęcik :)

Obecnie posiadam CAL! nierecablowane, wzmacniacz SONY (nic więcej o nim nie mogę napisać), ipoda 5.5g i do niego sony EX85.

I teraz są 2opcje:

1) Recabling CAL-i (koszt około 100zł) + jakiś wzmacniacz słuchawkowy FiiO E7 (300zł a w przyszłości może e9), NuForce uDAC (350zł) bądź Wzmacniacz lampowo tranzystorowy (360zł). Chyba, że polecanie coś taniej/drożej? Nic o nich dokładnie nie wiem tyle co poczytałem na forum trochę opini.

2) Kupno nowych słuchawek za 300-400zł. Tylko czy CAL-e po recablingu będą grały na takim samym bądź podobnym poziomie co inne w tej cenie? Nie mam żadnego porównania ani doświadczenia a tak się je chwali i chwali. I jakie by to były słuchawki, MS1, HD380, K530, K540? Moja muzyka to praktycznie tylko Trance i House (chociaż Rocka czasami też posłucham) więc HD380 od razu odpadają? Bo basheadem nie jestem chociaż wiadomo, że bas musi grać a one podobne go bardzo lubią :) MS1 mi się podobają ale nie wiem jak mogą grać, AKG tak samo. Słuchawki mogą być mobilne ale nie muszą bo do tego mam ex85 i ten zestaw mi bardzo odpowiada chociaż fajnie jakby dało się też w nich wyjść. Przeważnie jednak będę ich słuchał tylko w domowym zaciszu więc otwarte, zamknięte? CAL-e potrafiły zmęczyć po dłuższym słuchaniu... Wzmacniacze te same jak w opcji 1-ej. I nie śpieszy mi się z zakupem, chce na razie obczaić co w trawie piszczy i czy w ogólne jest sens wydawania 600-700stówek na słuchawki i wzmaka czy recablowane CAL-e z domowym wzmakiem też "dadzą rade" ? Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lepiej na początek sprawić sobie daca, a potem ampa :) Ipod gra ładnie, ale laptoki potrafią sporo zniekształcać. Moja integra ma np słyszalny aliasing powyżej 16kHz, a mp3jka już nie. Słuchać na ipodzie byłoby dość niewygodnie pewnie. Oczywiście nic nie broni zobić na odwrót jeśli czujesz, ze nie jest tak źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności