Skocz do zawartości

Pentagram Cineo: aktualizacja do wersji 2.31


gizmoo

Rekomendowane odpowiedzi

1.Najpierw ściągamy ten plik...

 

http://download.pentagram.eu/pl/sterowniki...nd_software.zip

 

2.rozpakowujemy firmware

3.Instalujemy CineoDM

3.Podłaczamy nasz mp4 kablem usb do tylniego panelu!!

4.Właczamy program CineoDM.

5.Otwieramy plik setup.rkw

6.Klikamy restore

7.klikamy cały czas YES.

8.Jeżeli w pewnym momencie poprosi nas o sterownik wybieramy opcje że sami wskazujemy folder ze sterownikiem [miejsce zainstalowania CINEOdm]/drivers/

 

Jeżeli nie wykrywa nam urządzenia to wchodzimy do regedit'a

 

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Enum\USB

 

i tam szukamy kluczy gdzie pisze np. rockchip usb,rk27 usb,cineo i usuwamy te klucze.

Po odłączeniu i ponownym podłączeniu wykryje nam na ŚWIEŻO nasze urządzenie.

 

Zmiany w wersji 2.31

 

działa także na Vedii c6 i rm970

UWAGA.Jeżeli instalujecie na c6 i coś zepsujecie to pamiętajcie potem aby kilkakrotnie sformatować partycję bo moga wam potem udowodnić np. w serwisie że inny soft i nie podlega gwarancji.Ale praktycznie każdą padniętą mp4 da się naprawić.Wiem z doświadczenia.

 

-Nowe formaty WMV,3gp,mpg(mpeg 1 i mpeg2[dvd]),asf

-Nowy format Audio ogg

-Odtwarzanie 3 ostatnich piosenek

-3 wbudowane gry(czekam aż wbudują emulator nes i gba bo jest taka możliwość na tym sprzęcie)

-Przeglądarka grafiki trochę szfankująca ale jest(problem z przeźroczystośćią.Pracuje nad tym)

-Brak album - art(ale na sofcie ramosa 2.5 już jest ale na ramosowskim brak znowu radia)

 

Jak są jakieś problemy.Chcecie jakiś tutorial na temat modyfikacji np. czcionek i grafiki to piszcie.

Czekam na jakieś formy zachęty.Może ze strony mp3store:}.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A może jakieś Twoje autorskie FW? To byłoby super, bo z tego co piszesz, znasz się na tym. Może coś zaradzisz na problemy z włączaniem się Cineo. Jest też kilka innych rzeczy, które mnie denerwują ale Pentagram nie zareagował na moje maile. Czy formą zachęty jest wdzięczność użytkowników tych playerów?

 

Może da się coś zaradzić na to, że przeglądarka grafik jest dopasowana do ekranu 320 x 240? Da się to rozciągnąć? Podałeś link do FW 2.31 - to jest jakieś nowsze niż to, które wyszło kilka tygodni temu? Coś się zmieniło ważnego?

 

Pozdrawiam! Dobrze, że jesteś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś Twoje autorskie FW? To byłoby super, bo z tego co piszesz, znasz się na tym. Może coś zaradzisz na problemy z włączaniem się Cineo. Jest też kilka innych rzeczy, które mnie denerwują ale Pentagram nie zareagował na moje maile. Czy formą zachęty jest wdzięczność użytkowników tych playerów?

 

Może da się coś zaradzić na to, że przeglądarka grafik jest dopasowana do ekranu 320 x 240? Da się to rozciągnąć? Podałeś link do FW 2.31 - to jest jakieś nowsze niż to, które wyszło kilka tygodni temu? Coś się zmieniło ważnego?

 

Pozdrawiam! Dobrze, że jesteś.

 

Niestety nie da się zrobić wszystkiego w fw ale wiele można przerobić.

Polecam soft ramosa rm970 ze strony http://ramos.com.cn/support.php?support_downid=135

cineoDM powinien poradzić sobie z wersją 2.5.W tej wersji też są te formaty nowe wmv,3gp itd.

Nie ma natomiast gier i radia

Ale za to jest dodany album-art,20 innych języków i przeglądarka grafik jest dopasowana do całości ekranu.

Aha i nie zmieniło się nic.Jest to wersja która od niedawna krąży po forum.Ale nie były doprecyzowane zmiany jakie daje wersja 2.31 :) oraz były problemy z upgradem to piszę.

 

Pozdrawiam

 

PS.mam autorskie modyfikacje ale ograniczają się one do grafiki i czcionek i tekstu.

Mam kilka szablonów grafik(skórek) które sobie wgrywam do player'a aby go jakoś uroizmaicić.A to że są nowe formaty to już dlatego że

je dodali do fw.Ja tylko bazuje na fw i modyfikuje to co się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można zaimplementować różnych ciekawych rzeczy z FW 2.5 do 2.3x? Wiesz jak w tym się odnaleźć, może da się coś podmienić? Bo powiem szczerze, że radio to jest akurat fajna rzecz, tym bardziej że dobrze działa :)

 

Gier mogę się pozbyć, bo i tak koszmarnie się w nie gra. Formaty, które są dodane wystarczają mi- najbardziej brakowało mi tych formatów, które są zgodne z telefonami.

 

Denerwują mnie niedoróbki związane z wyświeltaniem grafik- np album! To nawet nie beta! To wczesna alfa alfy :D

A można zrobić tak, by w widoku odtwarzanej muzyki wyświetlana była okładka albumu? Albo taki bajer, by przyciemnianie ekranu było stopniowe, a nie takie nagłe?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie można zaimplementować różnych ciekawych rzeczy z FW 2.5 do 2.3x? Wiesz jak w tym się odnaleźć, może da się coś podmienić? Bo powiem szczerze, że radio to jest akurat fajna rzecz, tym bardziej że dobrze działa :)

 

Gier mogę się pozbyć, bo i tak koszmarnie się w nie gra. Formaty, które są dodane wystarczają mi- najbardziej brakowało mi tych formatów, które są zgodne z telefonami.

 

Denerwują mnie niedoróbki związane z wyświeltaniem grafik- np album! To nawet nie beta! To wczesna alfa alfy :D

A można zrobić tak, by w widoku odtwarzanej muzyki wyświetlana była okładka albumu? Albo taki bajer, by przyciemnianie ekranu było stopniowe, a nie takie nagłe?

 

Pozdrawiam!

Nie bardzo.Narazie jeszcze szukam takiej możliwości ale wszystkie funkcje są w 1 pliku tzw. jądrze.To jądro jest różne np dla rm970 firmware 2.5 a inne w Pentagramie Cineo 2.31.Jądro w więszkośći jest zaszyfrowane i nie do odczytania.Można natomiast zmieniać grafiki,czcionki teksty.

Nad wyświetlaniem grafik już pracuję.Okładka albumu tzw.album-art powinien być z łatwością obsługiwany przez pentagram(myślę że pentagram który rozwija swój soft niedługo wyda kolejne fw).Mogę się nawet założyć że w jądrze znajduje się już ta funkcja album - artu ale jest ona wyłączona.Jeżeli chcesz mieć album art to dostępny jest w wersji rm970 2.5(ale brak radia:( i gier)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up - a wiesz jak np. dorzucić własne (tzn inne niż są (aby było więcej)) gry w formacie rkp/ :> Znalazłem kilka podobno fajnych ale nie mam pojęcia jak to zrobić...

Niestety póki co podane odtwarzacze(c6,eon cineo,rm970) nie obsługują gier w formacie choć sprzętowo nie byłoby problemu.Ba nawet mogłoby obsługiwać gry gba i nes 8 i 16 bit,ale sdk fw jest nie dostępne dlatego jesteśmy zdani w większośći na łaskę producenta.

Wystarczy spojrzeć na takiego ipod Touch.Jest sdk to i masa aplikacji oraz gier a nawet emulator psp(pomimo tego że obsługa jest za pomocą touch screena)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są jakieś problemy.Chcecie jakiś tutorial na temat modyfikacji np. czcionek i grafiki to piszcie.

Czekam na jakieś formy zachęty.Może ze strony mp3store:}.

Pozdr

Ja bym sie chętnie dowiedział jak można łatwo i przyjemnie dodać nowe, własne tła do np. C6, gdyż nie ukrywam brak możliwości ustawiania zdjęć i obrazów jako tła mnie trochę dziwi i denerwuje :) Można to zrobić w podobnie prosty sposób jak np. usunięcie błędów tłumaczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie oczy nie mylą Czyżby programiści Pracujący dla Szatańskiej firmy okazali się lepsi od programistów Vedi.Że w temacie dotyczącym aktualizacji Pentagrama pytają się użytkownicy Vedi.

Programiści Vedii nie pokazali nic szczególnego do tej pory, a właściwie to dają plamę za plamą :)

Piszę tutaj, gdyż

a ) temat nie dotyczy wyłącznie Pentagrama i pytanie jest jak najbardziej na miejscu

b ) musiałbym pisać post jeden pod drugim w temacie o modach w dziale Vedii

c ) C6 jest prezentem więc chciałbym uzyskać odpowiedź jak najszybciej i próbuje pytać też tu

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mnie oczy nie mylą Czyżby programiści Pracujący dla Szatańskiej firmy okazali się lepsi od programistów Vedi.Że w temacie dotyczącym aktualizacji Pentagrama pytają się użytkownicy Vedi.

Po 1 vedia ma programistów ale od pracy na sdk sigmatela:] do ich markowych produktów np. a10.

Po 2 vedia c6 to to samo co eon cineo

Różnią się tylko dodatkami(słuchawki) oraz przyciksami które nie są odlane w 1 formie tylko każdy oddzielnie(c6).

Ale soft vedii pojdzie na eon cineo i na odwrót,ponieważ wnętrzności są takie same:).

Co do poprzedniego postu to polecam tutorial do t8.Takie same czynności i programy są potrzebne jak przy modyfikacji t8.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki :) Skorzystam z tutoriala do T8 i zobaczę co da się zrobić :)

Cineo a c6 to praktycznie to samo.Różnią się tylko wykończeniem.Tzn przyciski są zrobione oddzielnie.Chyba jedyna różnica jeśli chodzi o wnętrznośći:).

Natomiast różnią się dodatkami.Vedia dodaje do c6 słuchawki srs a pentagram do cineo nie:(.Ale z testów wynika (wina softu) że c6 sobie gorzej radzi z filmami w wyższych rozdzielczośćiach(upgrade na soft ramosa lub pentagramu powinien pomóc) :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka, jak długo trwa aktualizacja? Trzymałem toto przez 40 minut i ciągle nic. Na szczęście playerek wraca do oryginalnego firmware. Próbowałem już z różnymi plikami (2.30, 2.31, 2.5) i nic. Robię wszystko wg. instrukcji dla Windows XP:

 

1. Pobierz z www.pentagram.pl/wsparcie_techniczne narzędzie aktualizacyjne wraz z najnowszym plikiem Firmware 2.3x

2. Zainstaluj Cineo Device Manager

3. Umieść nowy plik SETUP.RKW w katalogu głównym Cineo.

4. Użyj opcji Ustawienia/Ustawienia systemowe/Aktualizacja Firmware

5. Na pytanie Update? Wybierz YES.

6. Po zakończonej aktualizacji Cineo nie włączy się ponownie

7. Uruchom Cineo Device Manager

8. Wybierz najnowszy plik SETUP.RKW (ten sam który umieściłeś w Cineo) - to ma być plik z dysku czy z playerka?

9. Naciśnij RESTORE

10. Kliknij YES na każde pytanie (wszystkie dane zapisane w Cineo zostaną utracone)

11. Po zakończonej aktualizacji player automatycznie się włączy - i tutaj się niestety nie kończy :/

To możliwe żeby tak długo trwało? Z góry dzięki.

 

OK, JUŻ NIE WAŻNE. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczor :). Mam pytanie odnosnie:

 

>3.Podłaczamy nasz mp4 kablem usb do tylniego panelu!!

 

To znaczy, ze mamy "rozbierac" jakos player? Czy "normalnym" wejsciem na kabel?

Wybaczcie jezeli to pytanie to banal ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z aktualizacją softu w Eon Cineo. Po skopiowaniu na odtwarzacz nowego softu w ustawieniach wybieram aktualizacje, niby na wyświetlaczu pojawia się aktualizacja i po chwili odtwarzacz się wyłącza. Po podłączeniu do kompa jest niewidoczny i w ogóle na nic nie reaguje w "CineoDM v1.4.0" jest napis "Player not found". Można go tylko uruchomić poprzez jednoczesne wciśnięcie przycisku "M" i "ON/OFF" wtedy uruchamia się i jest widoczny w kompie, wtedy klikam na "Restore" potfierdzam i niby coś się dzieje jest napis "Player reparing. Do not remove USB connection" ale po chwili na playerku pojawia się ładowanie baterii i na kompie wyskakuje komunikat: "Do not plug out USB connection. Click CONFIRM to continue repair after firmware upgrade through setup menu of player. Click CANCEL button to exit from repair." Po kliknięciu "OK" znika i znow pojawia się i tak cały czas, a po kliknięciu "Anuluj" wyskakuje komunikat "Cineo USB device not found" i player znika. Próbowałem już na kilku portach USB i na dwóch komputerach i dalej to samo. Wiecie może o co chodzi? Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś w ogóle działa poprawnie Eon Cineo po upgradzie na 2.31? :) Sądząc po ilości

postów są chyba same problemy. U mnie włączał się średnio 1 na 10 razy, z kartą czy bez...

Poza tym nie było problemów i zniknęły piski, ale sam fakt takiego randomowego włączania

trochę mi nie pasował... Uratował mnie soft ramosa 2.5, włącza się i działa bez problemu,

tylko wróciły piski :)

Dlatego zadałem pytanie na początku żeby zobaczyć jaki procent tego nowego (2.31) softu

od Pentagrama działa na 100%. Moża by nawet zrobić ankietę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności