Skocz do zawartości
  • 0

Bezprzewodowe do słuchania w głośnym otoczeniu


michal1983

Pytanie

Cześć!

Często pracuję przy głośnym wentylatorze i tak sobie pomyślałem, że zamiast używać ochronników słuchu dałoby się posłuchać muzyki z jakichś dobrze tłumiących hałasy słuchawek.

Czy jest na to szansa? Jeśli tak co co byście polecili?

Słuchawki powinny być bezprzewodowe, bo w pracy mogę łatwo zaczepić o coś kablem.

Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, ale muzykę będę "puszczał" z telefonu (chyba, że znacie jakieś ciekawsze opcje).

Słucham  jazzu, rocka, bluesa, metalu, a czasem i poezji śpiewanej.

Teraz cena... Ma być "po polsku" - tanio i dobrze ;) A tak na poważnie to nie mam pojęcia ile trzeba kasy wydać na słuchawki. Audiofilem nie jestem, ale oczekuję przyzwoitego dźwięku. Może coś zaproponujecie, a ja przemyślę sprawę.

Trochę się napaliłem na amazonowe Definitive Technology Symphony 1 (ale chyba tylko dla tego, że jest duża przebitka między ich ceną, a ceną w polskich sklepach). Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że będę żałował "takiej kasy" wydanej na słuchawki do końca życia ;)

 

A poza tym to witam Was serdecznie!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Tutaj jedynie w grę wchodzą słuchawki z ANC. Jeśli chcesz b.dobrej redukcji to niestety trzeba wydać $.

 

 

Sony wh1000xm2 - najlepsze w takim wypadku. 1300 na niemieckim amazonie.

Bose qc35 - najbardziej komfortowe.

Sennheiser pxc550 - Najtańsze z tej trójki, b.dobre anc, ale dźwiękowo są średnie.

 

Budżetowo

Sennheiser 4.50 BTNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Są jeszcze Definitive Technology Symphony 1 za ok 170 $ z Amazon.com 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie o tych za 170$ pisałem. Luqart twierdzi, że one i tak jadą z niemieckiego amazona, więc wykombinowałem, że powinni oddać ten depozyt na cło (dobrze kombinuję, nigdy nie zamawiałem nic na amazonie i nie bardzo wiem co i jak). Jeśli tak, to cena byłaby do przełknięcia.

 

Czy ANC faktycznie sprawdzi się przy hałasie zmuszającym mnie do używania ochronników słuchu?

 

edyta:

A co powiecie o Bluedio T4S Turbine? Chyba mają one ANC.

 

 

Edytowane przez michal1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie cło, a podatek ;)

Cła na elektronikę nie ma.

 

Cytuj

Czy ANC faktycznie sprawdzi się przy hałasie zmuszającym mnie do używania ochronników słuchu?

Moim zdaniem nie.

Szczerze myślałem, że te ANC działa lepiej.

Mam DTS1 i MDR1000X.

 

Cały czas myślę które sprzedać i to na prawdę ciężki wybór.

Sony sporo droższe, ale grają wyraźnie lepiej (oprócz sceny która imho w Sony jest wręcz małą przy DTSie).

Soniacze walą jak dla mnie wręcz za mocno basem. Niby SoundMagic HP151 to basowe słuchawki, ale MDR1000X jak walnie basem to dopiero banan się pojawia, ale z czasem zaczyna to trochę męczyć. DTS1 takie nie są, one chyba stawiają na neutralność plus grają jak z kolumn (ogromna scena, dalekie granie, gdzie soniacze grają blisko) i tutaj właśnie może pojawić się problem, bo nie każdy lubi taki styl grania. Na przykład mój znajomy ocenił je bardzo krytycznie, a  inny wręcz przeciwnie. 

 

Mam wrażenie, że jakby średnica w MDR1000X jest za kocem leciutko. Co jest dziwne, bo opinie są wręcz przeciwne.

Co ciekawe podłączyłem je kablem do geek outa 450 i ten koc ze średnicy zniknął. 

 

Cytuj

A co powiecie o Bluedio T4S Turbine? Chyba mają one ANC.

Miałem je. ANC tragedia, dosłownie. Dźwiękowo też znacznie gorzej od rywali wymienionych wyżej, ale cena też znacznie mniejsza.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, michal1983 napisał:

Czy ANC faktycznie sprawdzi się przy hałasie zmuszającym mnie do używania ochronników słuchu?

 

 

Jeśli pracujesz w bardzo głośnym otoczeniu, to i tak ANC sprawdzi się lepiej, niż zwykłe słuchawki, bez tego systemu, logiczne ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze jedno pomyśl ile czasu będziesz słuchał muzyki w pracy. Jeżeli np. 8 godzin to takie DTS1 kompletnie się nie nadają bo mają w porównaniu do konkurencji tragiczny czas pracy na bateri  (8h) z włączonym anc. Co daje że codziennie będziesz musiał je ładować i tak po roku bateria będzie miała już za sobą 300 cykli ładowania i napewno nie będzie trzymać nawet tych 8h. Co spowoduje że będziesz je ładować już 2 razy dziennie i tak jeszcze bardziej je dojedziesz.

Z tej całej trójki skoro nie jesteś melomanem powinieneś brać te PXC550 że względu na czas pracy który w sumie powinien być twoim priorytetem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 5.04.2018 o 21:43, michal1983 napisał:

Pod względem wyciszenia. Luqart twierdzi, że się nie sprawdzą.

Sprawdzą się znacznie lepiej niż zwykłe słuchawki, ale nie oczekuj cudu.

Ja oczekiwałem, że nie będzie nic słychać :D Okazało się, że zwykły kaszel jest słyszalny (ale mocno stłumiony).

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności